» »

GF2 MX400 z 32 al 64

GF2 MX400 z 32 al 64

Ashrack ::

Gledam pod Mlacommu. In ne vem a se mi splača kupit GF2 32 za 26k SIT al 64za 31k SIT,

Kaj pravite???

Pa še ce si mi to sploh splača al nej kakšno durgo kartico omislim
....

Dami ::

Mislim da 5 jurjev ni tko velik in jst bi že rajš dau zraven da bi meu 64mb. Baje bojo zdaj tiste z 64rama mele celo hitrejši ram. Ali to ali pa kyro2 (prophet 4500).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ChiefThunder ::

Kupi si mx400 32mb za 26k. Al pa prečekiri pri eventusu za mx400 64mb...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

freejack ::

Kot prvo, bi od obeh različic raje predlagal Kyra II, ampak če moram izbirati med MX 32 in 64 Mb, NIČ OD TEGA. Zaenkrat si raje kupi rabljen MX (lahko tudi MX 200), denar pa prihrani za GeForce 3 MX. Namreč, EDINA RAZLIKA med recimo MX 200 in MX 400 je v +25 MHz core/mem, to je pa tudi vse (kot je bilo že 300x verjetno povedano). MX 400 ni boljši niti za navijanje, saj z predhodnikom deli 5.5 ns rame. Tko da, če iščeš trenutno rešitev, je navadni in ne MX 400, zate,..če pa bi raje obdržal kartico kar nekaj časa, potem pa ti raje priporočam Kyro II, na katerem je sicer 64 (nepotrebnih)Mb (sicer je na voljo tudi različica z 32 Mb in TV-out), njena TBR tehnologija, pa ti bo v korist, ko bo GeForce II MX svojo že dolgo odslužil. Če imaš dodatnih par tisočakov je to prava stvar in ne poslušat ljudi, ko bodo govorili, da Kyro II nima T&L podpore, jo namreč ima, ampak programsko (kar se nekje obnese celo bolje kot strojno podprta, naj bi sem slišal), saj je iger, ki to podpirajo še razmeroma malo.Če pa bi se že moral odločiti za MX 400, potem bi ZARADI MAJHNE RAZLIKE V CENI izbral 64 Mb različico. Teh dodatnih 32Mb na kartici, ti blago rečeno ne bodo izboljšali hitrosti, ti pa znajo priti prav v prihodnjih obdobjih, ko bodo igre pomnilniške čipe dodobra izkoriščale, teh zaenkrat še ni, tako da je 32 Mb dovolj. Dodatni rami bi ti sicer prišli prav edino v primeru, ako boš igre poganjal v zelo velikih resolucijah, kar pa. . . :))Neuraden nasvet; kupi 32Mb različico in tistih 5 prešernov uporabi za dodaten ventilator ali pa zamenjaj tipkovnico, karkoli,.. lahko pa zvrneš tudi kak kozarček piva (UNIONA se razume) in ne boš skrbel za izgubljenih +32Mb, saj ti verjetno trenutno ne bi prinesli niti 1 fps. :D

freejack ::

Aja, še nekaj, če imaš ali ti lahko kdo posodi kreditno kartico, predlagam, da vzameš kartico v Essedi, kjer je cena Kyra II kar 32 prešernov, različica z TV izhodom pa 36 prešernov.

frudi ::

freejack, nisi si glih na jasnem, kakšna je sploh razlika med mx200 in mx400. glavna razlika sploh ni v hitrosti jedra, temveč v širini pomnilniškega vodila - mx200 ima pol nižjo prepustnost pomnilnika kot mx400 (1.3 GB/s proti 2.7 GB/s). in to se zelo zelo ZELO! pozna pri končni hitrosti kartice. tak da - samo mx200 ne kupovat!
tudi izjava, da je kratkoročno boljše kupiti mx, za daljši čas pa kyro II je skregana z logiko. ..

kar se pa tiče prvotnega vprašanja - glede na to, da pri ogromno špilih že piše, da je priporočena grafična kartica z vsaj 32 MB rama, so očitno trend vse večje in podrobnejše teksture. tako da, jaz bi ti priporočil 64 MB verzijo, škodit ne more...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero graficno od nastetih kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
81343 (1135) Jux
»

kyro2 32MB?

Oddelek: Kaj kupiti
211323 (1028) Senitel
»

VooDoo 3 - crknu? Kwa kupit?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8920 (786) akulp
»

Geforce 2 MX ali Kyro II?

Oddelek: Kaj kupiti
371654 (1255) Lyu
»

grafična kartica !

Oddelek: Zvok in slika
311850 (1409) ABX

Več podobnih tem