» »

V-sync in Direct X

V-sync in Direct X

TylerDurden ::

Po frisni instalaciji win 98 in najnovejskih drajverjih + direct x 8, slika se vedno trza, kakor da je iz v synca, problem se pojavlja pri direct drawu npr. (v power DVD ju, igrah preko direct Xa, 3d marku). V 3dmarku je obup, zaradi tega, ker frame skoz letijo iz 30 na 90 FPS mam ful beden rezultat (2500 3d markov), proc. je duron 600@633, 128 Mb RAM, voodoo 3.

msmiha ::

Probaj spremenit osveževalno frekvenco
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

yjj ::

Izključi v-sync

TylerDurden ::

Probal vse, izključiti v-sync in ga vključiti, slika še vedno trza (vidi se tudi npr. v dxdiag pri directdraw testu). V glavnem, pri openGlu in Glideu anomalij ni, v windowsih in v D3D igrah pa slika trza.

Senitel ::

A se ti to dogaja samo v "full screen" načinu, ali tudi v "okenskem" načinu?

TylerDurden ::

Mislim, da samo v fullscreen nacinu.

Senitel ::

Kolk maš pa osveževanje naštiman?

mico ::

no jz mam ist problem, pa sm ga resu, vendar nimam ene pametne razlage...skratka jz sm na win98se naredu tkole....prvo sem instaliral directx8 in detonatorje 7.17...stvar je jebala u glavo tocn tk ko ti pravis...mel sem en program, z katerim sem lahk izkljucil vsync, vendar je bil isti kurac...skratka - potem sem nalozil tovarnisek gonilnike in izklopil vsync - vse dela super briljantno...iz cistega firbca grem formatirat disk, dam prvo gor directx8, detonatorje 6.31, spet ne dela ko izkljucim vsync...dam gor tovarniske drajverje, izkljucim vsync - stvar ne dela!!!!jebes to!!! ze cist obupan se enkrat formatiram, dam gor spet directx 8 , detonatorje 7.17 in zatem tovarnisek drajverje, izklopim vsync - stvar spet dela!!! hehe...no to je moja zgodbica, in ne najdem cist nobene logicne razlage :|

mico ::

aja pa se to....stvar sem probal v win2k in v win98se.....pa se to - ce dam direkt po directx8 gor tovarniske drajverje in izklopim vsync ne dela...dela samo ce prej dam detonatorje 7.17, pol pa tovarniske drajverje...mama pa leadtek geforce 2 mx..

TylerDurden ::

Naredu isto stvar kot nvidias. Pomagalo. Driverji 1.6 so zadevo zjebal. Potrebna je bla frisna instalacija Winsow in nato 1.7 driverjev. Presnemavanje preko starih drajverjev ne pomaga. Upam da je to se komu pomagalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DirectX8 in nv7.27

Oddelek: Zvok in slika
141721 (1420) sleby
»

DirectX 8 FINAL

Oddelek: Programska oprema
121821 (1591) OrlyTM
»

2 monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
71763 (1643) gaso
»

DirectX 8.0 Final

Oddelek: Zvok in slika
162190 (1719) ABX
»

Nvidia Detonator 7.17

Oddelek: Pomoč in nasveti
142535 (2380) OrlyTM

Več podobnih tem