» »

Čudno migetanje na zaslonu

Čudno migetanje na zaslonu

jernejkobal ::

Na zaslonu mi v Win namizju v ozraju 'tečejo' neki valovi in sicer nekaj časa dol in nato obrnejo smer. posebej je opazno pri osveževalni ferkvenci 85 hz, medtem ko pri nižjih ni, pri višjih pa je manj opazno. Sem kupil rabljeno grafo in me zanima če je ona vzrok, samo včeraj tega še nisem opazil, danes pa brž ob vklopu računala. Izgleda kot bi nekaj motilo signal kot bi zraven monitorja dal mobitel ko kličeš.
LP

Meamoto ::

Preveri če so vsi kabli dobro pritrjeni, če kartica dobro leži v slot-u, ipd.

Lahko poskusiš tudi z update-om driverjem, ampak mislim, da to ne bi smel bit problem. Če nič od tega ne pomaga, je najbrž kriva grafična.

jernejkobal ::

Uf, pa še črke so nekam zamegljene, kot bi si nastavu preveč ostrine?

<OmaDawn> ::

Po mojem: al ni drajverjev al pa so pa jih ne bi smel bit (če maš xp-je pa je grafa mal starejša driverjev ne rabš). sm mel podoben problem z zvočno k je bla kak let starejša pa se mi ni sam zvok sf... ampak ceu sistem :)
Ivy

Dr_M ::

tisti valovi so verjetno moire.
za to je kriv monitor, da se ga pa odpravt samo z nastavitvami na monitorju. ce tko ne bo slo, bos pac mogu zamenjat locljivost oz osvezevalno frekvenco. moireja ne povzrocajo ksne motnje oz slabi kontakti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jernejkobal ::

Sam kako hudiča se je ta zadeva čez noč pojavla???? Mam Samsung 959NF in sem do sedaj z njim imel že 0 problemov.

Dr_M ::

a mas slucajno gf4 ti4200?? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Exilian ::

jaz mam isti problem z SyncMaster 957DF, in to v linuxu in winxp... sepravi kar naenkrat začne v levem spodnjem kotu slika poskakovat, nakar preneha (to sloh ne opazim, samo potem se spomnem da mi je slika malo migetala). verjetno je problem v samem monitorju (jaz bom svojga čez 1.2 let vrnu v garancijo :) )

PS. isto dela na radeon9200 in gf2mx.. tako da je zihr kriv monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Exilian ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

glavobol

Oddelek: Loža
282173 (1572) SavoS
»

mam blem z grafo geforce 2

Oddelek: Pomoč in nasveti
221445 (1165) FiKi7
»

Radeon 9500 PRO in moteče valovanje slike.

Oddelek: Pomoč in nasveti
311282 (923) CaqKa
»

ATI 9500 PRO Problemi !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131389 (1061) Odpadnik
»

Očala za pred compom

Oddelek: Loža
304668 (3944) AngelOfDeath

Več podobnih tem