» »

Kako prečistiti oljnato tekočino?

Kako prečistiti oljnato tekočino?

Lux ::

Najprej se orpoščam za tako bedno vprašanje, ampak nikjer nisem zasledil nobenega kemijskega foruma :8)

Delam pa natrijev azid (gorivo), pa sem prišel že kar daleč, samo sem se ustavil na tem koraku..

Torej imam pa 2. vprašanji:

Imam težave s prevodom:
The upper oily layer was separated and washed three times
with 30 ml portions of 5 gram 100 ml sodium bicarbonate solution and 22 grams NaCl 100 ml solution respectively.

Zaplete se mi pri količinah. Ali to pomeni 3x z 5g Sode v 100 mL vode + 3x z drugo. Ali to pomeni da 3x za razopino sode in natrijevega klorida... :(

layer = plast
respectively = posamezno
sodium bicarbonate = soda bikarbona
NaCl= natrijev klorid

2. vprašanje, pa se navezuje na ta tekst. In sicer, kako lahko opereš oljnato tekočino? da zmešaš z "čistilno raztopino" in potem z lij ločnikom odstraniš redkejšo tekočino? in to ponoviš 3x oz. 6x, nevem, ker ne razumem teksta :\ PS: lij ločnik imam...

Upam da mi lahko kdo pomaga, ;)

Lux ::

Sem vprašal enega kolega pa mi je razložil takole:
1. raztopina: 5g sode zmešanih v 100 mL vode
2. raztopina: 22g NaCl zmešanih v 100 mL vode

oljnato tekočino najprej zmešaš z tretijino (30 mL) 1. raztopine in odliješ, kar ta raztopina raztopi (to storiš z lij ločnikom) potem zmešaš z tretjino 2. raztopine (40mL) in odliješ in tako ponoviš 3x

Če ima kdo drugačno idejo, naj pove :)

antonija ::

Mislm da ti je prav povedu: Zmeasa s 30mL raztopine 1, stresas, locis (lij locnik). Ponovis se dvakrat (skupaj trikrat). Isto z raztopino 2.

Ciscenje pa poteka nekako takole: V tvoji oljni fazi so raztopljene snovi, ki jih ti ne potrebujes oz. te celo modijo pri nadaljen delu. Na tvojo sreco se te snovi bolje pocutijo v vodni raztopini natrijevega bikarbonata oz. NaCl respectively, zato bojo, ko dodas olju vodno raztopino, zacele lepo pocasi prehajat iz oljne v vodno fazo. Razlogov za to prehajanje je vec, pa pomojem da te ne zanimajo.:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umerjanje merilca vlage

Oddelek: Znanost in tehnologija
147056 (5000) energetik
»

Kronično zamašen nos

Oddelek: Loža
249288 (8496) zee
»

Cl + H2O

Oddelek: Šola
193776 (3288) Kamran
»

NaClO2 v hrani

Oddelek: Loža
183022 (2422) jest10
»

Kje dobiti kalcijev bikarbonat?

Oddelek: Loža
438707 (7588) Fave

Več podobnih tem