» »

Kompiler v Slackware linux

Kompiler v Slackware linux

Lord Sauron ::

No kot pise v naslovu me zanima kje bi lahko dobil preprost kompiler in linker za slackware linux (ker mi ta ki je ze vgrajen vedno neki compilation exited abnormally with code 2 tezi)...sicer sem ze iskal z googlom,vendar mi vn vrze kr neke forume,kjer pac predlagajo uporabo tega gcc-ja ki je ze vgrajen

Hvala za odgovore

LP

slawc ::

pa saj ta vgrajeni zraven je gcc, raje poglej, ce imas vse ok nastavljeno, instalirano itd. Napaka je pri tebi.
LP, Slawc

CCfly ::

Verjetno imaš že bolj stara glibc in gcc. Da bi se pa loteval prevajanja obeh z ničle ti pa ne pripočam ker boš uničil sistem. Namreč stvar zahteva nekaj popravljanja simboličnih povezav in direktorijev ter konfiguracijskih datotek. Če imaš staro verzijo Slackware-a si jo nadgradi. Postopek je opisan v eni od datotek na namestitvenem CD-ju.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Lord Sauron ::

No sej vem da je vgrajeni compiler gcc.....zato pa sprasujem ce je se kak poleg tega....mam nalozen tanovi slackware 10,sam sn cist nov (freash meat) v linuxih tk da ce je res napaka v gcc-ju vas prosim da mi mal napisete s katerimi komandami popravi/posodobim/itd tale gcc:\ .......Hvala za pomoc

LP

CCfly ::

Veš kaj daj prilepi tisti del o napaki sem. Izpis najdeš v log datoteki v istem direktoriju, kjer je izvorna koda od programa.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Lord Sauron ::

No tole mi izpise:

cd ~/
make -k program001
make: *** No rule to make target 'program001' .

Compilation exited abnormally with code 2 at Mon Nov 8 21:02:39

CCfly ::

Pač ne obstaja cilj kprogram001 v Makefile datoteki, kar ni posledica napake prevajanika ali linkerja. Kateri program hočeš prevesti ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Code:Blocks, c++] Program ne najde knjižnice

Oddelek: Programiranje
111284 (1063) gtu
»

prevajalnik gcc Linux(Ubuntu)

Oddelek: Operacijski sistemi
261795 (1325) technolog
»

gcc + math.h + -lm problem

Oddelek: Programiranje
9917 (833) BigWhale
»

[C++] Kateri C++ IDE je najbolj osnoven?

Oddelek: Programiranje
212202 (1647) sid_dabster
»

Problemi s compilanjem v Linux Slackware 9.1

Oddelek: Operacijski sistemi
351767 (1486) Vesoljc

Več podobnih tem