» »

Kopiranje tabele iz worda v corel - zmazek

Kopiranje tabele iz worda v corel - zmazek

Maxtor ::

Po dolgem času se spet oglašam.

Imam Word Xp in v njem eno tabelo, katero želim prenesti v CorelDraw 11. Ko v Corelu prilepim tabelo je prilepljena zadeva bodisi prazna, če pa uporabljam posebne možnosti, pa je razmetano besedilo iz tabele ali pa samo prvi dve vrstici tabele. Skratka nemogoče skopirati in prilepiti, da bi bila tabela enaka, kot v wordu. Kaj mi je storiti?

LP

dëych ::

Probaj z Import funkcijo (file-import) ;)

LP

lopov ::

Na novo oblikuj v Corelu ... Izvozi podatke kot "tabular data" in je ostalo pis-a-kejk.

Maxtor ::

Hmm, tole z file import ne deluje. Napiše invalid data format ali nekaj podobnega.

Tele druge možnosti pa ne kapiram. A mi lahko malo podorbneje razložiš, kaj si mislil s tem.

Hvala.

lopov ::

Najbrz si mislil moj odgovor?

Tabele v Wordu in Excelu imajo kot znak, ki loci dve celici tabulator --> oznacis tabelo, copy in nato paste v textovni editor (recimo Notepad) in bo videl, da imas zdaj med zapisi tabulator in na koncu vsake vrstice "enter".

Tak tekst brez problema uvozis v Corel, oznacis celotno besedilo, nastavis pisavo razmake med vrsticami in seveda nastavis tabulatorje, da oblikujes "stolpce".

Corela ne poznam dobro, a sem preprican, da zna podobno kot Freehand (se pravi da moras poiskati ekvivalente ukazov).

Izbira tabulatorjev (levi, desni, sredinski, "column", decimalni) ti omogoca oblikovne resitve, pomagas pa si se s triki kot je "end of line, end of column, nonbreaking space". Ce rabis crte med stolpci/vrsticami narises zgornjo in spodnjo linijo, nato pa z "blendo" pomnozis stevilo crt (stevilo vrstic minus ena). Ce so neenakomerni razmaki taksno blendo razgrupiras in individualno poravnas linije.

Razumljivo?

b.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word 2010- oblikovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
5750 (643) killa bee
»

Publikacija v pdf iz Worda in Corela

Oddelek: Programska oprema
8858 (733) primus1024
»

Ne najdem orodja za ravno črto v Adobe Photoshop CS

Oddelek: Programska oprema
111731 (1564) Jeebs
»

Potrebujem milimeterski papir!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
147488 (7201) bili_39
»

Kako sprintat PS file?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61309 (1278) RacaClone

Več podobnih tem