» »

Pioneer DVR-107D problem z zaključevanjem dvd-jev

Pioneer DVR-107D problem z zaključevanjem dvd-jev

mato22 ::

Na pekaču sem do sedaj spekel ogromno dvd-jev in cd-jev brez napak, sedaj pa se mi kakšne 3 dni pojavlja problem, da mi dvd-ja noče zaključiti.
Pride do 100% potem pa ko bi moralo napisati done, kar še naprej gori zelena lučka na dvd-ju in dvd-ja ne morem odpreti drugače, kot samo tako, da reštartam PC.
Na dvd-ju je sicer posneto, ampak sem opazil, da ne v redu. Cd-je speče brez problema, problem je samo pri dvd-jih.
Kaj bi bilo lahko narobe, ker je dvd še v garanciji ga bi drugače nesel nazaj.
Firmware je zadnji uporabljam pa nero 6.3.1.25. Uporabljam pa verbatim medije ter princo, katere je sedaj vedno spekel brez napak.

  • spremenil: mato22 ()

Han ::

Preizkusi pečko še z drugim programom ter v drugem računalniku, skoraj zagotovo pa je zrela za servis oziroma menjavo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mato22 ::

Evo sedaj imam novo pečko, ki so mi jo zamenjali za Pioneer DVR 108 in je z Nerotom problem isti. Inštaliral sem Nero 6.6.0.1 in je na koncu isti problem. PC je tudi na novo formatiran, tko da je izgleda nekaj narobe z Nerom in nekompaktibilnostjo z nečim. Po vsej verjetnosti je kaj narobe v povezavi s win XP SP2.
V glavnem dvd mi zapeče do 100% in pri tem tudi ostane, tistega okenčka kjer napiše" burnprocess completed successfuly" ne pokaže, tako da dvd dobim ven samo če resetiram PC.
Sem pa poskusil z roxio in dvd tam zapeče normalno.

Ali ima še kdo ta problem??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Han ::

Novi Nero 6.6 ima možnost hitrega zaključevanja plošč (lead-out je krajši, s čimer so skrajšali čas zapisovanja). Preveri, da nimaš slučajno to vklopljeno... Drugače pa uporabljaj Nero 6.3.1.25.

mato22 ::

Sem uporabljal tudi nero 6.3.1.25 pa je bilo enako.

Han ::

Čudno tole... A vse ostalo deluje brezhibno, glede na to, da imaš navito mašino? Si kaj testiral RAM?

mato22 ::

Vse deluje brezhibno. Saj mi je do sedaj pekač delal BP. Zapekel sem čez 300 dvd-jev brez napak pol pa kar naenkrat ni hotel več.
Mogoče pa je blo kaj z ISO fajli narobe, ampak čudno se mi zdi da iste fajle v Roxio zaključi v Nero pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC ND-4550A-ne snema dvd-jev!!

Oddelek: Strojna oprema
445455 (2437) hudychk
»

Nero - CD text ne dela

Oddelek: Programska oprema
5989 (932) rfmw
»

Nero 6.x in zmrzovanje pri 99%?

Oddelek: Programska oprema
351721 (1140) bastadu
»

Image če imaš na voljo samo *.BIN datoteko, brez *.cue

Oddelek: Programska oprema
252176 (2009) Venturer
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009511 (7135) AtaStrumf

Več podobnih tem