» »

KDevelop exiting with status 2

KDevelop exiting with status 2

ql000 ::

torej kaj je razlog za zgornje sporočilo v KDevelop-u? Ves čas mi javlja še zahtevo po neki knjižnjici: aclocal:
configure.in: 8: macro `AM_PROG_LIBTOOL' not found in library

pol pa še: exiting with status 2?

BigWhale ::

Danes imam kristalno kroglo na poliranju, zato bi te prosil, ce lahko:

Sporocis verzijo KDevelopa, KDEja, distribucijo, ki jo uporabljas in se kdaj tocno se ti izpise ta stvar.

:)

Hvala.

ql000 ::

KDevelop: 3.0
KDE: 3.2
Distribucija: Suse 9.1

zadeva se pa izpiše, ko mu dam kompajlat in pognat zadevo (Ctrl + F9).

64202 ::

Pomeni da v autoconf/automake bazi M4 makrotov ni AM_PROG_LIBTOOL makrota. Verjetno ti fali libtool devel paket?

BigWhale ::

Si prej pognal autoconf/make & friends?

Ce se ti je to zgodilo med poganjanjem automake in configure, potem ti zelo verjetno kaj manjka... mogoce celo libtool...


probaj tole pognat v konzoli: aclocal --print-ac-dir

in poglej, ce je v tistem direktoriju kak libtool.m4

Ce ni, ga poisci... oziroma probaj kako novejso verzijo libtoola instalirat ali pa preglej verzije autoconf in automake, ter instaliraj najnovejse.

ql000 ::

Ok, bom probal zvečer ko pridem domov! samo kako to, da mi ni že pri inštalaciji javu dependencies errorjev? Tukaj mislim na KDevelop. Vsa inštalacija je potekala preko YAST-a, sam sem imel problem, ker mi YAST ni hotel celotnega KD. z depenedenci-ji downloadat, zaradi tega sem vse knjižnjice zloadal iz neta "na roke" in potem inštaliral! Kaj je mogoče tukaj ratal problem?

BigWhale ::

Mogoce.

ql000 ::

no rešiš en problem dobiš novega.

Namestil sem libtool, vendar mi zdaj javi:
*/home/ql0/My Documents/ttfort2/configure: line 685: test: /home/ql0/My: binary operator expected
*/home/ql0/My Documents/ttfort2/configure: line 691: test: /home/ql0/My: binary operator expected
*configure: error: sources are in /home/ql0/My Documents/ttfort2, but `cd /home/ql0/My Documents/ttfort2' does not work

potem pa še:
exiting with status 1

64202 ::

To pomeni, da configure (autoconf) ocitno ne podpira direktorijev s presledki

BigWhale ::

Probaj direktorij brez presledka.

64202 ::

BW: a me mas na ignore?

ql000 ::

kako pa to naštimaš? Preveru sem vse nastavitve po Configuration samo nisem nič podobnega našu!

LP

BigWhale ::

64:

Ne, ko prebiram slotech, odprem, 5-10 tem in se sprehodim od prve do zadnje. Cer vmes kdo kaj napise, pac napise. :) Se zgodi :)

ql: ce ne podpira, pac ne podpira, file a bug report.

Oziroma workaround je to, da naredis direktorij brez presledka. ;)

ql000 ::

ma sem pogruntal! Tisti /My Documents me je jebal! Zgleda, da ni finta al podpira direktorije s presledki ampak kater shell uporablja odzadaj! Ampak, da se nisem zafrkaval s shell nastavitvami sem enostavno dal folder brez presledka, zdej dela k šus! Hvala BW, tist tvoj tazadenj post je prižgal brljivko >:D nad mojo glavo!! Hvala tud tebi 64202!

LP

64202 ::

Problem ni toliko kot v shellu, ampak v quotanju argumentov, evo en example iz configure:

if test ! -r $srcdir/$ac_unique_file; then

Ce ima $srcdir presledek gre stvar jasno po gobe. Se spomnim nekaj casa nazaj je bila ful panika: en installer za neko ap. na MacOSX je brisal prakticno cele particije, ce si instaliral v direktorij s predsledkom. Zajebnli so isto stvar.

Ce bi bili shelli malo bolj resni, bi expandali spremenljivke PO TEM, ko grejo parametri programu.

ql000 ::

jest oreng zagovarjam Linux, sam kje katera zadeva je pa vseeno malo smotano rešena! V mislih imam ravno te presledke v imenih, no pa case sensitive v imenih je po mojem mnenju tudi brezveze. NTFS ali pa FAT imajo to malo bolj rešeno!

BigWhale ::

> case sensitive v imenih je po mojem mnenju tudi brezveze.

Kaj pa vem, mene ne moti. ntfs in vfat sta case aware, fat pa se to ne :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mysql 5.0.16 gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
101243 (1161) yimi
»

K3B problem

Oddelek: Operacijski sistemi
71262 (1140) theD3viL-
»

Igre za linux

Oddelek: Igre
231788 (1369) NoUse4AName
»

Napaka pri inštalaciji GCCja na Debianu...

Oddelek: Operacijski sistemi
61075 (1039) Gandalfar
»

Kako instalirat v linux?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5878 (834) BigWhale

Več podobnih tem