» »

Ohišje z vgrajenim vodnim hlajenjem!

Ohišje z vgrajenim vodnim hlajenjem!

Eddy ::

Živjo!

Zanima me kaj pravite na to, če bi bil folk pripravljen kupit ohišje z že vgrajenim sistemom za vodno hlajenje. Takega, da bi bilo potrebno samo še vstavit vsekomponente računalnika. Tako se mu nebi bilo potrebno zaj... ob vgrajevanju še posebej radiatorja.

Tako da bi takole kot sem to sebi naredil in sem si v takšno ohišje:


Vgradil radiator za en ventilator:


In še ena slika malo pobližje:


Cena pa bi bila le malce večja od cene ohišja in vodnega hlajenja...
www.ekwaterblocks.com
  • zavarovalo slike: OwcA ()

celada ::

ja po moje bi se to znal prodajat ce bodo ohisja vsecna na pogled in ne bo prevec dvigni cene to.

mihec87 ::

Dobra ideja pomoje ker marsikoga je od vodnega odvrnilo to ko more ohisje prerihtavat pa te stvari.

Doman ::

Meni se zdi ta ideja zelo ok, vendar je pa problem v tem, da bo cena pomoje preveč zasoljena in da se za kakega cankarja raje potrudim in naredim to sam doma.

Eddy ::

|Pirat|
sej sem napisal, da bi bila cena le malenkost višja od cene ohišja in sistema za vodno hlajenje... ;)
www.ekwaterblocks.com

MEDENA ::

kak CHIEFTEC BX + vodno....hehe

Eddy ::

Zakaj pa ne... samo MEDENA, ti tako ali tako denarja še za vodno nimaš, kaj šele za chiefteka :P joke ;)
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

No tko zdej sem si prpravu komplet ohišje, da se dajo noter samo še komponente.

In slike:




Kaj pravite...
www.ekwaterblocks.com

Vesoljc ::

je un res res praktično postavljen? namreč, kako laufa vun in not dajanje kartic?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Eddy ::

sploh ni problema, odstrani se rezervoar iz nosilčka...
Lajko se pa zadaj odvije vijak in se odstrani nše nosilček in se da vse noter in potem lepo nazaj prišravfa. Sej to opravilo naj nebi delal vsak dan ampak največkrat samo takrat ko sestavljaš kišto...
www.ekwaterblocks.com

LordPero ::

Jazst pa delam ohišja (lesena in iz pleksi stekla + kombinacije)) z ugrajenim vodnim hlajenjem že kar nekaj časa (no, mal več kot leto :))).
Ql je, da je vse homemade (O.K., radiator ni), tako da je ohišje natanko tako, take oblike, take razporeditve, ... kot ga rabiš, pa še dobro hlajeno (tudi pasivno).
No, saj nekoč bom vse obiskal & poslikal (zaenkrat mam samo 640*480 s telefonom) & nalepu u forum (tisti 'nekoč' je sicer podoben morphlingovi spletni strani, ampak vseeno :D -že tako nevem, če sem biu aktivn na forumu 2x u letu).
LordPero

Tilen ::

Zanimivo statistiko imas za 2 leti. 18 odprtih tem v forumu, 20 sporocil v forum. ;)=
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Eddy ::

Hvala Tilen, si mi besede z jezika snel ;)
www.ekwaterblocks.com

LordPero ::

Hehe, ja vem, to pa zaradi malih oglasov (od tam 18 tem).
In tudi če ne sodelujem u forumu (ker pač ni časa), to še ne pomeni, da ga ne preberem vsaj par krat na teden & se vsake tolko smejem nekaterim debilizmom (roko na srce, tega je na Mnenjalniku, u Železnini še več).
Razlog, da sm se sploh zdaj oglasu na forumu je ta, ker bi rad ponouno mal se delu pametnega po forumih (=> pomagau folku po svojih močeh) in se pač mal považil s svojmi kišticami.
Sploh pa sm edini s tako statistiko (verjetno) :D.
LordPero

m.i.h.a. ::

Eddy: Eno vprašanje.

Vidim, da imaš razpored takole pumpa>radiator>blok>pumpa in še rezervoar je vmes, ampak ni važno.
No pri meni je pa takole: pumpa>CPU blok>GPU blok>radiator>pumpa. Pa me zanima, če so minili cajti, ko je bilo dobro da si imel pumpo vezano direktno na blok od CPU-ja brez radiatorja vmes, tako kot imam jaz, ker ti imaš radiator vmes med pumpo in blokom?
Saj ne, da je s tem kaj narobe ampak zanima me, če se to pri samem hlajenju pozna, ker se mi ne da sistema dvakrat razdirat, če bo potem na koncu rezultat isti.

Eddy ::

Poglej moja logika prav da kar goes around comes around ali po slovensko voda mora naredit cel krog in je vseeno kam daš črpalko...
Lahko pa probaš in boš tako najbolje vedel...
www.ekwaterblocks.com

m.i.h.a. ::

No, saj to me je zanimalo, če je kakšna razlika glede temperature, pretoka,...
Videl sem pa že kar nekaj sistemov s tako postavitvijo kot jo imaš ti, zato tudi sprašujem, če so kakšne opazne razlike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje komponent brez hrupa

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6803 (710) 5er-->
»

CPU - simulator by EK Water Blocks

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352324 (1530) OwcA
»

vodno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
151346 (1204) JustVi
»

REZERVOAR ZA VODO pri pretočni črpalki?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151841 (1671) SuperHik
»

MOJI "EK" VODNI BLOKI

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474062 (2758) Eddy

Več podobnih tem