» »

Katero distribucijo Linuxa za starga laptopa?

Katero distribucijo Linuxa za starga laptopa?

Shatzy ::

Specs:

IBM ThinkPad 390
Pentium 233 mHz MMX
32 MB RAM
4 GB HD
Grafika shared mislm da 2 MB (800 x 600)
Zvočna, mrežna

Trenutno laufajo Window$ 98 z officom 2000 in to kr kul, sam IE mi zelo počas odpira strani pa tut preklaplanje med programi je počasno, pa še naveliču sm se Micro$ofta.

Komp bi uporalu za delo z dokumenti, surfanje po netu in pošto ter poslušanje muske.

Aja, pa kar se tiče Linuxa sem totalen n00b. Kaj pomeni kompajlanje? :\

IceIceBaby ::

Jaz ti priporočam Slackware ali Debian. Če nimaš izkušenj z linuxom si prej preberi navodila za inštalacijo. Sicer pa ni nič posebnega, vse lepo piše sproti.

Kompajlanje pa pomeni prevajanje izvorne kode programa v binary. Upam da sem prav napisal :) Uglavnem, izvorno kodo spremeniš v delujoč program. Sploh za slackware je večino porgramov potrebno kompajlat. Na netu dobiš samo izvorno kodo. Postopek pa ponavadi ni kompliciran, če gre vse kot je treba ga izvršiš s tremi ukazi.

romci ::

Ce hoces out of the box - Vector linux SOHO verzija, laufa super na desktop masini z enako konfiguracijo

Dobis tukaj (na sajtu so mal zadi z novicami - izsla je ze verzija 4, ki jo imajo na FTPju, v novicah je pa se zmer 3.2)
-- not all those who wander are lost...

Shatzy ::

out of the box


?

dr.J ::

Pusti gor kar imaš, verjemi in ubogaj!!!

Sam imam na enem P 233 MMX /96 MB ram /3 GB disk laptopu redhat 7.2 in zadeva je pogojno uporabna. Dela sicer vse, a počasi.

32 MB je pa sploh premalo!

Za igranje z Linuxom pa si omisli malo novejši stroj, če ne boš imel preveč težav za začetnika.

romci ::

out of the box: brez kompajlanja, izbiranja paketov, ... Preprosto nalozis (cel sistem+programi) in uporabljas.

In definitivno hitrejse od redhat 7.2 - ima vse novejse programe, ampak je optimiziran za stare masine.

Ocena hitrosti je subjektivna ampak z iceWM window managerjem Vector Linux deluje zelo hitro na P233MMX/64Mb RAM (ja, 32Mb RAM je pa lahka ozko grlo).
-- not all those who wander are lost...

IceIceBaby ::

Slackware z windowmakerjem na takem računalniku teče hitreje kot win98. Prav tako omenjeni iceWM šiba. Logično pa je da tanov KDE ne bo ravno uporaben na taki mašini.

Spajky ::

Razmisli o W98seLite verziji (micro kernel) www.litepc.com , prej najdi vse drajverje za interni hardwer na Netu prej kot formatiraš (ali nabavi programček Driver BackUp ipd., da jih sejvaš s tekočega sistema!

Jest mam na SparePC s P200mmx (2Gb, 64Ram) to z dodanim IE5.01sp2-samo browser in 602office Pro PC suite, pa mi dela Ok (ko se naloži, dela na oko enkrat počasneje ko moja trenutna mašina!). Ker so laptopi generalno počasnejši od normal mašin, bi bil še malce počasnejši; svetoval bi ti samo nujne programe in če že res moraš Office (MS) naj bo v.97.

Še malo potweakaš sistem in bi blo kulturno hitro! :)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dr.J ::

> Še malo potweakaš...

pravi posel za n00ba :\

Shatzy ::

Ehm, u winsih nism noob no...te še kr obvladam...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vector linux- slckware za zacetnike in stare mašine

Oddelek: Operacijski sistemi
61009 (903) christooss
»

Simpl OS za 166Mhz !!!

Oddelek: Operacijski sistemi
161326 (1038) mlamat
»

p233 16ram 2gb dsl Operacijski Sistem ?

Oddelek: Operacijski sistemi
131242 (980) harvey
»

Linux za Pentium 133

Oddelek: Operacijski sistemi
101148 (1037) schurda
»

Svoh mashina in linux..

Oddelek: Operacijski sistemi
5784 (694) nsignific

Več podobnih tem