» »

Kako navit, ko se ne da več "normalno"?

Kako navit, ko se ne da več "normalno"?

billy ::

"normalno" mislim zračno hlajenje, nič vmoda, ampak procesor noče preko 250FSB. Zgleda da je tu njegova meja. Ne pomaga spreminajanje voltaže, nič...

Še sploh obstaja kakšno upanje, oz kako sploh bi?

Gre se pa za P4 2.6C SL6WS from malezija :) Nekje 275 FSB je moj cilj, torej 3.6G, ampak ga ne spravim pa da se na glavo postavim :) Plata je pa P4P800-e deluxe, rami niti niso tako važni, ker jih tako dam na 3:2 ratio, ampak nič.

help.

billy ::

Da ne bom odpiral nove teme.

Danes sem nabavil corsair 3200 LL rame, ki bi mi omogočili sinhrono delovanje CPU in ramov, torej 1:1 FSB:RAM ratio. Na mojo žalost pa temu ni tako. Rami komaj zmorejo 230FSB na zelo loose timingih -> 2.3-3-3-8. Koliko sem bral teste na netu in rezultate so z lahkoto dosegali isto hitrost ob 2-2-2-7 timingih. Seveda so povišali voltažo na 2.8V, ampak to sem storil tudi sam. Točneje 2.85V (več ne gre plata). Max so pa dosegli frekvence 250mhz brez vmoda, z vmodom pa preko 270. Zakaj hudiča meni vse dela slabše kot pa drugim?

Rame sem tudi sprobal v single načinu (samo 1 modul) ampak isto.

Ni mi jasno kaj bi naj bilo. Plata bi naj bila "kao" top roba, tako da s tem ne bi smelo biti problema.

Edino, če je kaj kriv napajalnik, saj imam chiefteca 420W na popravilu in imam začasno enega no-name 400W zaradi njega je 3.3 trail komaj med 3.0 - 3.2, voltaža CPUja pa tudi zelo niha. Bi to pomenila, da s tem ko niha 3.3V na 3.0 s tem tudi 2.85V zaniha na 2.55V ? Ali se samo tolažim in bom razočaran ko dobim "pravi" PSU nazaj?

Lahko kaj drugega postorim?

help.

billy ::

No...niti na 230FSB ne delajo stabilno, igrice creshirajo, čeprav je memtest javil 0 napak.

Če pa dam 5:4 ratio pa mi dela skoraj isto kot prej, mogoče par procentov hitreje.

Boki_ ::

Probaj 2-3-2-7 (11 v DC), ker ti čipi niso sposobni delovat na 2-2-2-x, v bistvu so, sam moraš dat mal višjo voltažo.
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

billy ::

Voltažo sem itak povečal, ampak ni ravno pomagalo.

Obstaja mogoče način da preverim koliko je dejanska voltaža na ramih med delovanjem?

Boki_ ::

Najdi reading point na plati, prcini žičko tja gor in zmeri z multimetrom, na rdečo daš tisto žičko iz reading pointa, črno daš na maso.
I'm back

billy ::

Uf, če bi bil tako vešč v cinknju tako malih stvari, bi že menda imel vmod, zato bom rajši počakal na chiftec PSU pa če potem ne bo delalo grem merit voltaže in cinkat stvari :)

upam, da ne bom več rabil predolgo čakati.

A tu res ni nikoga s temi rami, da bi povedal do kolko so mu šli?

tom, ti si prodaval 512LL, do kolko si jih spravil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Boki_ ::

267 @ 2-3-2-5 @ 3,2V na IC7-MAX3
258 @ 2-2-2-7 @ 3,3V na NF-7
I'm back

billy ::

Uf, kar orenk voltaže.

Kaj pa mogoče na 2.85V se spomniš?

Tista zadevica od OCZ ko se vtakne v dimm in ti že sama poveča voltažo je za kaj? se da sploh dobit pri nas? Ker se ne bi ravno upal poigravati s tem lotanjem na plato. Razen če mi kdo tu to naredi?

Boki_ ::

Jah, kaj js vem, 2,85 sm preskoču, k nism po korakih navijal, sm šel kar v vrh, potem pa sam še tiste malenkosti na koncu. Z 2,8V sm ga z A64 spravu trenutno na 232MHz, več ne vem al je bil ram al chipset. Latence pa zategnjene hehe.

Tisti stvarci od OCZja js ne bi kej preveč zaupal, mal čudno se mi zdi da bi preko enega slota za ram povvečal voltažo v drugih. Pa sej Vmod niti ni tako težak, sam zbran moraš bit. Pa mirno roko met in nekaj spajkalnega znanja in kolikor toliko vredu spajkalnik.
I'm back

billy ::

Mi je tudi bilo sumljivo malo tisto ja, sicer so testi kar vzpodbudni ampak ne vem ne...

Saj če bo sila bom pol dal kakemu štromaru to zalotat, ki TVje popravla, tisti bodo menda sposobni. Roke pa nimam preveč mirne, spajkalnik pa tudi bolj oreng :)

torej 230 je nekje toliko kot sem jaz dobil, edino da so moji timingi za kurac. Bo res potrebno počakati na PSU potem pa dalje navijat, če bo šlo...

PS, kdaj pomeni da se rami pregrevajo? Recimo kakšno temp morajo imeti na površini, če merim s tisto sondo na multimetru?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov ram in nič OC :( (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066549 (5057) ekseR
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310710 (6619) GaS
»

Kateri ram...

Oddelek: Kaj kupiti
461793 (1275) Tic
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382675 (1611) DimmniBurek
»

Koliko napetosti je varno pustiti pomnilniku (BH5 čipi)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7890 (783) morphling1

Več podobnih tem