» »

access iskanje po bazi

access iskanje po bazi

gkovac ::

V accessu imam eno ogromen telefonski imenik muči pa me to, da ne znam narest enga iskanja, ki bi naredil recimo tole: vtipkaš ime firme (v form) in ven bi padla vsa imena telefonske in GSM cifre, ki spadajo pod ta ime.

Naj mi nekdo prosim pomaga ker sem že čist na koncu z živci. Pregooglal sem cel net pa nikjer ni napisanga nič kar bi jest lahko naredil.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Fuzz ::

Odpri formo v design viewu.

Na polje Datail iz Toolboxa dodaj Combo Box.

Ko te vpraša kakšen Combo ox hočeš izberi zadnjo (tretjo) možnost (Find a record on my form based...)

Izberi polja, katera hočeš, da ti jih Combo Box prikaže.

NAto določiš še širino, možnost prikaza ključa itd.

V zadnjem koraku določiš še ime Combo Boxa.


Moralo bi delovati.

LP

gkovac ::

hmmm fuzz... hvala lepa, ampak jest mam samo dve možnosti za combo box .. sem že sprobaval tut to, ampak to ni tist kar jest iščem.

Predstavljam si polje, kamor vpišem ime firme (lahko pa samo del imena), spodaj pa se mi "pojavi" tabela z imeni, ciframi itd itd....

Še kakšna ideja?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Fuzz ::

ja, saj lahko v polje combo boxa tudi pišeš, pa se ti bo ime samo izpisalo, nato pa samo stisneš enter in boš na formi dobil kopletne podatke za iskan vnos.

gkovac ::

samo a morm za to nardit kakšen subform?
Ker če dam combo box mi izpiše spet vse recorde v bazi kar pa je občutno preveč.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Fuzz ::

ne, ni treba subforme, samo ta nov combo box. potem pa ko se postaviš v njega, če napišeš npr. M, ti bo skočil na prvi zapis s črko M itd. Lahko ga pa odpreš s tisto puščico na desni pa pišeš notri v polje, pa se ti bo premikal glede na to kar pišeš. ko najdeš željen vnos, stisneš enter in odpre se ti iskani record.

Prikazane vrstice v combo boxu pa omejiš tako, da greš v design view, izbereš properties za combo box in pod zavihkom format določiš "list rows".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fuzz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dojo: XmlStore, dijit.form.FilteringSelect

Oddelek: Programiranje
10713 (608) detroit
»

c# datagridview in combox

Oddelek: Programiranje
131190 (1078) OmegaM
»

c# - problem

Oddelek: Programiranje
161404 (1123) GeeDee
»

Access problem

Oddelek: Programska oprema
6771 (694) Good Guy
»

[C#] toString ne dela

Oddelek: Programiranje
51306 (1196) rokpok

Več podobnih tem