» »

Optimiziran Slackware DVD Image

Optimiziran Slackware DVD Image

d0rK ::

Hi,

hm ... Torej kljub temu da sem zacetnik kar se tice linuxa ga bi instaliral preko VmWara ter se naucil osnov nato se kaj vec. Bi pa se rad naucil cim vec ze kar na zacetku.

Najprej bi rad naredil bootable DVD Image, ki bi bil optimiiran za Intel Pentium 4 Procesorje. Kot je meni znano je to posvem mozno samo prekompajlat je potrbno vse pakete ali kaki?

Se bi nasel kdo ki bi prvo ralozil kako bi se dalo narediti DVD bootable image, nato pa se kako bi vse paketke opzimiziral za i686?

Lep pozdrav,

d0rK

Stalin ::

Ce bi se res rad cimvec naucil, poskusi Gentoo (http://www.gentoo.org) ali LFS (http://www.linuxfromscratch.org).

moj_nick ::

Če se boš naučil Gentoo-ja, boš z minimalnim vložkom lahko obvladal vse ostale distribucije.

Z LFS-jem je pa tako, da je izjemno težek za vzdrževat, drugače pa dosti podoben Gentoo-ju (tega je preprosto vzdrževat).
110111001001010001010000

CCfly ::

Slackware je optimiziran za i686 arhitekturo ne pa za procesorje K7, P4, ...
Zato pa pridejo v poštev le Gentoo, Yoper in kakšen BSD.

d0rK ::

Ubistvi bi rajsi uporabil Slackware za sedaj. Odlocil sem se, da moje znanje niti priblizno ni dovol da bi prekompajlal vse na roko ce se mi zatika ze pri instalaciji programov tako, da kakrsno koli optimiziranje odpade.Se pa da optimizirati Slackware za P4 procesorje saj je moj prijatelj namrec to ze storil.

Dol sem potegnil Slackware-Current ki pa je skupek enih folderjev. Mi lahko nekdo razlozi kako bi iz tega naresil bootable cd zgoscenke ali dvd zgoscenko.

Lep pozdrav,

d0rK

CCfly ::

Potegni si raje dol iso image. Aja Tisto pri Gentooju ne kompajlaš na roke. To bi moral narediti kvečjemu pri Slackware-u.

noraguta ::

Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Gandalfar ::

pa kje vsi najdete te frende, ki imajo cas in znanje, da en dva tri precompajla binary distro za doloceno platformo. Jzt bi tud kerga rad spoznal :)

Moje izkusnje s precompajlanjem source paketkov so take da stvari niso tako zelo simpl in lepe...

d0rK ::

Hehe ... Moj frend mi je reku tkole:

[14:03:05] *************: prvo mors glibc
[14:03:07] *************: pa pol
[14:03:08] *************: GCC
[14:03:10] *************: in pol
[14:03:13] *************: se 1x glibc
[14:03:18] *************: in pol sele ostalo
[14:03:20] *************: itd...
[14:03:21] *************: jeba velka

Za konc pa se komentar o njegovi izkusnji ko je naredu P4 optimiziran Slackware image:

[14:04:01] *************: it wasn't fun

:P

Jz bom za enkrat pocakal s tem, sej kuker sm slisu pa tut sam on mi je reku da se ne splaca jebat, pa itaq nebi znou nula. Ce se se z instalacijo programov zafrkavam =).

moj_nick ::

Lej kak gre to v Gentoo-ju:

Odpreš file /etc/make.conf in popraviš vrstico:

CFLAGS="-march=pentium4 -0s -pipe -fomit-frame-pointer"

shraniš in za inštalacijo programa vpišeš

emerge imeprograma

z interneta ti potegne source, prebere /etc/make.conf in ti compajla program v skladu s tvojimi optimizacijami. Potem ti pa npr. KDE še sam doda bližnjico do programa v meni. Povzetek: za najmanj truda dobiš največ.

p.s. za razne glibc in gcc ti sploh ni treba skrbeti, ker jih sam inštalira, ko jih potrebuje.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Gandalfar ::

moj_nick: ja, sam kle gre za binary distro.

binary vs. source distro flame bi pa pomojem imeli kdaj drugic :)

moj_nick ::

Ja, ampak on bi rad iz binary naredil source.
110111001001010001010000

Gandalfar ::

iz cesa to sklepas?

moj_nick ::

Najprej bi rad naredil bootable DVD Image, ki bi bil optimiziran za Intel Pentium 4 Procesorje. Kot je meni znano je to posvem mozno samo prekompajlat je potrbno vse pakete ali kaki?

Zakaj bi šel binary distro prekompajlat, če gre lahko direkt iz source?
110111001001010001010000

Gandalfar ::

ideoloski razlogi? :)

moj_nick ::

Citati bi morali zatreti tvoje dvome glede objektivnosti ;)
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi test Gentoo linux 2006.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
557698 (6132) Brane2
»

gentoo stage 1 install

Oddelek: Operacijski sistemi
101143 (1029) zee
»

unmergal sem gcc

Oddelek: Operacijski sistemi
421769 (1515) borchi
»

Gentoo Server

Oddelek: Operacijski sistemi
101218 (1071) moj_nick
»

katera linux distribucija?

Oddelek: Operacijski sistemi
271630 (1257) gpg

Več podobnih tem