» »

Kateri UPS za domaco rabo?

Kateri UPS za domaco rabo?

Primoz78 ::

Zanima me, kateri UPS naj vzamem za domaco rabo...predvsem se gre zaradi nihanja v elektrincem omrezju, ter obcasnih izpadov elektricne energije...naj bi zdrzal PC brez elektrike nekje do 10 min maksimalno...tako, da nebi resetiralo racunalnika in tako ohranilo internet povezavo...

Imel sem v mislih tega ali pa tega...ce ma kdo kake izkusnje bi prosil za nasvet.

Lp Primoz C.

poweroff ::

Jaz imam doma Mercury - 625 VA se mi zdi. Načeloma več VA, boljše je.. nekako velja pravilo, da je dobro imeti 2x več VA, kot imaš porabe v Wattih. Se pravi, če imaš 300 W napajalnik, pa zraven obesiš še Monitor, je kar dobro, da imaš 600+ VA.
Cena je okrog 16 k SIT... za okrog 20-24k SIT pa dobiš 1000 VA. Prednost: zdrži dlje.
500 VA Mercury pa stane 13k SIT.

Sem pa slišal, da naj bi bil Mercury bolj zanič... in so precej hvalili APC UPS. Tisti so malo dražji - recimo okrog 600 VA pride ene 22 k SIT.

Zdaj... če ga boš velikokrat spraznil do konca, ti verjetno nobeden od cenejših ne bo zdržal dolgo. Nekje sem zasledil, da naj bi zdržali okrog 5-6 popolnih praznjenj. Samo to sem samo slišal, izkušenj nimam.

Za kratkotrajne izpade napetosti (par sekund), je po moje vsak UPS dober. Mercury imam 1 leto garancije, in 13 k SIT res ni veliko.
sudo poweroff

Primoz78 ::

Hvala za odgovor...uff sam mam 480W napajalnik...to bo kar veliko zneslo :\ ...a samo 5 - 6 popolnih praznenj...ajoj to je pa res hudo, baterije sem slisal pa da so full drage, ce bi jih kasneje hotel menjat.

Lp Primoz C.

krneki ::

Ja akumulatorji so res nekam dragi. Tle imam en APC-jev UPS 600VA, ki sem ga razdrl in pogledal kakšne ima akumulatorje. Tole je slika enega od dveh, ki sta vgrajena v UPS:

V Delkotu so mi rekli da pride cena enega 9.900SIT, torej za dva skoraj 20 tisoč. A kdo zrihta cenej? hehe

poweroff ::

Saj pravim, nekje sem slisal, nisem pa ziher. Menda naj bi to veljalo boljza Mercurya. Ampak kot sem ze napisal...13k SIT, pa eno leto imas garancijo... se pravi v najslabsem primeru jurja na mesec. Ni tako drago...
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809097 (6358) ender
»

Katero brezprekinitveno napajanje oz. UPS?

Oddelek: Kaj kupiti
142047 (1709) Pyr0Beast
»

Predeleva računalnika za delovanje na 12V omrežju

Oddelek: Strojna oprema
121216 (894) Lincolin
»

Tiskalnik ali vecfunkcijska naprava za 30-50k

Oddelek: Kaj kupiti
91653 (1522) MEDENA
»

Kateri črnobeli laserski tiskalnik ?!

Oddelek: Kaj kupiti
171803 (1549) sebastianl

Več podobnih tem