» »

Moje spletne strani se ne vidi od zunaj...

Moje spletne strani se ne vidi od zunaj...

DanKick ::

... pa mi ni jasno zakaj ne.

Sistem WinXP SP2, ADSL.

Preizkusil sem z IIS-jem in Apache strežnikom, pa sem v obeh primerih nedosegljiv od zunaj.
Če v brskljalnik napišem http://localhost ali moj trenutni IP, mi stran lepo prikaže. Tudi DynDNS mi deluje pravilno, če napišem http://dankick.homedns.org. (to domeno mi DynDNS vedno poveže z mojim trenutnim IP naslovom). Vendar vse to deluje samo na mojem računalniku. Če dostopam od drugod, mi napiše da strani ni mogoče prikazati. Požarni zid sem izklopil, stežniki očitno delujejo pravilno. Trenutno imam nameščen Apache strežnik in bi morala biti stran vidna tudi vam.

Moja stran

Kaj bi lahko bil problem?

Tody ::

Dankick pozdravljen !
Kako si kaj ? Doboro ? no to je lepo slišat... Rad bi ti povedal da, moraš, odpreti porte na svojem routerju ! Odpreti moreš port 80 ki omogoča HTTP komunikacijo. Še najboljše boš naredil če stran preseliš na kak spletni strežnik ki je za to namenjen in strani ne gostiš sam.

V pomoč naj ti bodo naslednje dva linka Kako fowardirat porte

uvod v spletne strani

Tilen ::

Nic mu ne pomaga, ce bo forwardal port 80, ker mu bo dankick.homedns.org se vedno resolval na 192.168.0.1 . Hostanje raje poisci drugje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Precekiri se tole: Desni kilk vIIS na tisto stran > Properties > zavihek Directory security > klikni na Edit pri IP address and domain name restrictions > tam izberi Granted Access.

Mozno je namrec to, da imas nastavljeno tako, da ti dovoli samo iz tvoje masine dostopat do internetne strani.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mobidick ::

Jaz stran lepo vidim. No, na njej piše " Lep pozdrav s Smarij !" Če je to to.

lp
The future is digital!

DanKick ::

Ja, zdaj deluje. Je že tako, da moraš najprej vprašati na forumu, takoj za tem pa se ti posveti.:8)

pivmik ::

LAhko pa bi povedal kako si stvar rešil.
LP, Gregor GRE^

Gandalfar ::

dnsju je reku, da ima page na nekem ne-internem ipju :)

poweroff ::

kaj pa DMZ zone? :D
sudo poweroff

pivmik ::

Uni progrmaček ki pošlja IPje "Dynamic DNS" servisu pošilja napačen IP, interni IP (192.168.*.*)
Kako dopovedat programču da pošilja routerjev eksternu IP pa ne bi vedu.
LP, Gregor GRE^

DanKick ::

Greš pod Settings-----> IP address, tam imaš naštete IP-je, ki jih je program sam zaznal. Označiš internega (v mojem primeru 192.168.0.1) in klikneš na Add to local. S tem poveš programu, da pošilja navzven IP, ki ti ga dodeli internetni ponudnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143025 (2690) Gwanaroth
»

Postavitev lastne www strani

Oddelek: Izdelava spletišč
432634 (1915) flipflop
»

BPFTP server in directory listing (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
502978 (2694) pingec
»

freesco in kabel (arnes)

Oddelek: Omrežja in internet
191310 (1075) Poldi112
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323131 (2719) CaqKa

Več podobnih tem