» »

dilema-nadgraditi ali kupiti novo mašino

dilema-nadgraditi ali kupiti novo mašino

joze ::

No evo moje težave.
Imam comp athlon xp2400, elite k7s5a, 512 rama,20gb disk in fx5200 grafiko+cd pekač in dvd, sistem je dokaj soliden in mi služi z nadgradnjami že več kot dve leti.Zdaj pa je disk postal premajhen, pa tudi grafika že počasi peša, čeprav bi z njo še zdržal kakšno leto.
Torej kupil bi si disk, pa si mislim zakaj bi rinil nov disk v staro mašino(predvsem plata bo počasi za odpis), pa tudi dvd pekač si bo treba omislit in grafiko.Torej če prodam ta sistem bi za njega dobil največ 90 jurjev če sem optimist, potem pa rabim še toliko, da si sestavim spodoben nov sistem.Nekaj sem razmišljal in si z enega od cenikov sestavil naslednje:
K7V88 asrock
13.920,00
ND-3500 - (samo enota)
24.360,00
DVD-5800B
6.480,00
Gaming Bomb
9.000,00
NAPAJALNIK ATX 300W
4.320,00
Radeon 9600 PRO - (256 MB DDR pomnilnika)
34.200,00
AMD SEMPRON 2800+ BOX
33.480,00
HITACHI IC GXP 160GB ATA100 7200 obr
23.760,00
DIMM 512MB DDR 400
22.440,00

Nekaj bi se dalo še prišparat z nabavo istih artiklov v drugi trgovini ampak končna cena je tukaj nekje 170 jurjev.To je kar velik denar, sicer sem zaposlen in ne bom gledal za 10 jurjev vendar vložil bom 90 jurjev dobil pa sistem ki ne bo svetlobna leta boljši od tega ki ga imam.Igre igram občasno vendar ko se kakšne lotim jo preigram in HL2 bo zagotovo med njimi.
Aja pa kolikšna je razlika med procesorjema xp2400(2gh) in semprom 2800(2gh), glede na to da oba delujeta na isti frekvenci.
Ima mogoče kdo kakšno idejo kako najbolj elegantno rešiti situacijo.

Dr_M ::

namest semprona uzem bartona, pa graficno uzem 128mb. z 256mb ne pridobis nicesar, kvecjemu lohk kej izgubis.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

joze ::

No hvala za hiter odgovor, zanima me še tvoja argumentacija, ker zadnje čase situacije ne spremljam čisto od blizu.Drugače pa me bolj zanima ali se sploh splača kupovati novega ali je bolje da dokupim samo disk.

iskra ::

Sempron lahko primerjaš s Celeronom. Low-end procesor za pisarne >:D

Jst ti svetujem, da menjaš ploščo in disk obvezno. Vzemi 160GB SATA disk, ker je trenutno best buy (~27k), po možnosti od Seagatea, ker so res tihi (prejšnji teden sem kupil 200GB in je skoraj neslišen) in še 5 let garancije imaš. Ploščo vzemi seveda tako s podporo SATA diskom.

Nič nisi napisal kakšen RAM imaš na tej plošči (SDR ali DDR). Malo sem gledal po netu in ugotovil, da podpira SDR in DDR ampak ker si v stroške novega računala dodal DDR RAM, sklepam, da imaš še SDR na trenutni konfiguraciji. Tega lahko prodaš za kar dober denar in dodaš še nekaj tisočakov pa imaš 512MB palčko DDR za novo ploščo.



Za grafiko počakaj še kak teden ali mesec ali dva da pride kak nov model od Nvidie (6x00 serije) za ta denar ali pač vzemi tega Radeona ampak, kot je Dr_M predlagal, 128MB verzijo.

Glede napajalnika ti svetujem nakup kakega malo dražjega 400W ... Naložba v prihodnost pač ;)

Tudi mi ni jasno, čemu si dal v račun DVD+-RW enoto in nato še ROM enoto. Meni se zdi potratno imeti dve enoti za branje medijev. Razen če se podajaš v piratske vode >:D

Če te pa mika kupit komplet nov računalnik, preračunaj malo koliko te pridejo stat komponente in za koliko denarja dobiš že sestavljen računalnik s takšno kofiguracijo, ker se da na tem tudi nekaj prihraniti.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Jackal ::

Moje mnenje je tako, da dokupi disk in nekoliko boljšo grafično (kak radeon 9600/9800), ostalo pa pusti pri miru še nekaj časa, ker imaš še vedno dokaj soliden sistem. S tem Sempronom glede na sedanjega Athlona ne bi pridobil skoraj čisto nič, ker gre za dejansko skoraj identična procesorja, le drugače poimenovana in z drugačno FSB frekvenco.
Sploh pa glede na to, da so Athloni 2400+ že takšni s TbreadB jedri, se bi dalo marsikaj pohitrit še s kakim navijanjem.

Dr_M ::

zakaj ne sempron in zakaj barton.
cist preprost razlog.

sempron temelji na tbredB jedru in ima 256kB L2 predpomnilnika in hudo napihnjen rating in precej navito ceno.
barton ma 512kB L2 in ima malenkost bolj realen rating, pa tut cena je nekak primerna.

zakaj radeon z 128mb in ne 256mb? navadno majo 256mb verzije pocasnejsi ram, da malenkost znizajo ceno, da ne rata prevelka razlika med 128mb in 256.

tok zaenkrat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

McAjvar ::

@dr_m: umm, a sem se jest pol zaklal, k sem si ubodu radeona 9600pro z 256mb ddr pomnilnika? in kaj pomeni nalepkica na vogalu, kjer pise "400/400 mhz"? se opravicujem za off topic post.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Dr_M ::

McAjvar: pr pravih PRO (128mb) verzijah dela ram z 500mhz. pa celo gpu se mi zdi da pri 500.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jackal ::

Pri Radeonih 9600Pro (128MB) deluje jedro pri 400MHz in ram pri 600MHz (DDR seveda).
Pri 9600XT pa je razlika le ta, da jedro deluje na 500MHz.

Dr_M ::

no, sej sm vedu da je neki tazga ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

spitavc ::

A ste opazili, da se zadnje čase stvari ne cenijo več tako kot so se.Jaz sem pred 15 meseci kupil athlonxp 2400 za 24 jurjev, danes pa je nekaj čez 21.

Yohan del Sud ::

Hmm. Enaka ugotovitev kaki mesec poznjeje. Barton 2500 ni v letu in pol izgubil v niti 10 % vrednosti. Pod Moorovim zakonom vsekakor...

Se tu kaj umirja? Sempron ni odgovor...
www.strancar.com

iskra ::

Mam občutek, da AMD čaka, da bodo ljudje začeli menjati platforme na A64 na veliko in šele takrat bodo spustili cene. Se pravi čez kakega pol leta ali še enkrat toliko :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Tilen ::

Se strinjam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dead_Eye ::

Raje ostani na temu kar imaš, ker z unim sempronom ne pridobiš veliko če sploh kaj. Elitka je sicer rahlo zastarela, a če ne misliš navijat je ni potrebno menjat. Enega radeona 9600pro in nov disk in bo dovolj še za kako leto glede na to, da imaš sedaj fx5200.
The one and only

joze ::

hvala vsem za izčrpne odgovore, odločil pa sem se po vašem svetovanju takole:
Kupim novo ohišje(gaming bomb), plato(asrock) in disk 160gb.Ostalo preložim v novo škatlo iz starega.
Zdaj pa še prosim za nasvet ali naj kupim disk SATA ali navaden(razlike 3 jurje).
Za grafično pa mi eden ponuja 10 jurjev in razmišljam da bi jo kar prodal(fx5200), potem pa sem v dilemi ali kupiti tale 9600pro 128 mb ali obdržati še nekaj časa 5200.
Aja pa plata podpira dvokanalno delovanje rama, zanima me koliko hitrosti s tem pridobiš in ali morata biti oba modula res od iste firme ali je dovolj da delujeta na isti frekvenci.
Hvala

Tilen ::

Zdaj pa še prosim za nasvet ali naj kupim disk SATA ali navaden(razlike 3 jurje).

Si sure da ma ta tvoja asrock plata sata podporo ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

joze ::

Seveda
dobro za 14 jurjev a ne?

Tilen ::

bo kr vredu :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jest10 ::

Kupi kar ATA disk.

Plata je dobra. Edino pri navijanju čez 220MHz FSB so problemi s SATA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737946 (4748) floyd1
»

Ocenite računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635974 (4490) opeter
»

Katero graficno kartico uporabljate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18711293 (7829) mtosev
»

Komponente za malo $

Oddelek: Kaj kupiti
12951 (773) LittleDevil
»

Komentirajte sestavo racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524314 (3373) xabre

Več podobnih tem