» »

Kodak EasyShare DX6490

Kodak EasyShare DX6490

BlueSky ::

Pozdrav


Zanima me še samo nekaj informacij o tem digitalcu. Če ga ima kdo ,če lahko pove predvsem slabosti ter tudi prednosti .


Kako je z baterijami , glede na to da ima zelo velik lcd ?



Hvala lepa

VASkO ::

glavna slabost pri vseh kodakih je obupna JPEG kompresija, zaradi cesa so (meni vsaj) slike videti zelo grde - kot da bi z vodenkami narisal... nic ni ostro, vse je razpacano - no, to je stvar okusa, poglej kaksne slike narejene s tem aparatom in primerjaj z drugimi s podobnimi karakteristikami.

Matev ::

čim dlje od kodakov ki imajo namesto štirih smernih tipk nekakšen đojstik

đojstik se zavedi da ti bo šel v franže in se pokvaril ali bo pa obupno težko manevrirati z njim

beda

BlueSky ::

Pozdrav


Ja no a pa maš kake slike take, da bi lahko videl , kaj je za tebe "s temparami narisano" ... ker sem na kodakovi strani gledal slike in so kr dobre moram rečt.... sam tam res da se potrudijo ko dajo slike gor ... kaj pa še kaka druga slabost ... pomojem kodak tudi ni tako "leva" firma , da bi mi kar tako potem crkoval ? kaj pravite ? odločil sem se pa zanga zaradi "velikosti" velikega lcdja, in zooma , sicer pa bo to moj prvi fotoaparat ....

zanima me pa še če mi lahko kdo najde na internetu kakšno torbico zanga ... kajti js ne vem kakšna more bit in velikost pa vse to ... hvala lepa vsem ...

"love you all"

Matev ::

đojstik se ti bo pokvaru
ker je to glavna slabost teh aparatov - eno leto pa boš moral novega kupiti

moj_nick ::

Imam ta fotoaparat. Pred njim sem uporabljal Pentax MZ5 z 28-200mm objektivom in Kowa 6 kamero z negativom 6x6cm. Moram reči, da me je fotoaparat navdušil, zoom je zelo radodaren, lcd ekran med največjimi, po mojem mnenju mu manjka edino ročni fokus.
Z joystickom nimam problemov, je pa treba pazljivo s tistim obročkom okoli.
Baterije zdržijo cca. 150 fotk, mogoče tudi več (uporabljan veliki lcd).

Torbico lahko dobiš original usnjeno od Kodaka, namenjeno točno temu fotoaparatu.


Še nekaj fotk (pri drugi je bil osvetlitveni čas pol sekunde in je bilo slikano brez stojala, zato ni najbolj ostra):


110111001001010001010000

BlueSky ::

Moj nick : kje si pa kupil fotoaparat ... kako se pa torbici reče ko jo maš oznaka pa cena če lah poveš ....

kakšen polnilec si pa dobil zraven za baterijo ? vem da to je li-ion baterija ane ... kaj pa kartico katero uporablaš ... ali hitro zapisuje podatke na kartico ali počasi ? malo povej tako nasplošno o njem prosim ... ker ga mislim ju3 naročit pri mixiju...


hhvala

Caligula ::

Ma dajte-take fotke dela Benq DC 2300 za 20.000 SIT.

moj_nick ::

Kupil sem ga v lokalni foto trgovini - foto Asja. Cena je v glavnem po celi Sloveniji enaka.

Torbica.

Polnilec dobiš zraven, ker so notri posebni akumulatorji (podobni kot pri mobilcih), dobiš tudi nastavek za vtičnice v Veliki Britaniji.

Notri imam 128MB SD kartico, ki mi ob največji kvaliteti omogoča 94 posnetkov, internal memory jih 10.

Imaš nastavek za stojalo, priklopiš lahko vsak flash, deklariran za digitalce (gledal sem Metz), čas med pritiskom sprožila in odprtjem zaklopa je zanemarljivo majhen, če že poprej fokusiraš. Zraven dobiš adapter za priklop na televizijo (tudi zvok za filmčke), vgrajen imaš zvočnik za preview filmov, uporabiš lahko Kodakov dock (direkten tisk s tiskalnikom, pošiljanje e-maila direktno s fotoaparata, brez interakcije z računalnikom) in še kaj.

Da zapiše fotko na kartico potrebuje kaki 2 sek., na računalnik se prenaša tako hitro, kakor omogoča USB 1.1


Če se bom česa še spomnil, bom napisal.
110111001001010001010000

BlueSky ::

Aha.... Moj_Nick: katero kartico SD - firmo in hitrost pa uiporabljaš ?

A pa potem lahko če dobiš polnilec zraven normalno polniš baterije v naših vtičnicah ? TO moraš baterijo ven vzet iz fotoaparata ane .? Kaj pa ta podatek kot sem ga prebral ali ti res datum in uro resetira ko vzameš baterijo ven ? Čeprav lih ni preveč pomemben za nakup aparata ampak vseeno .

Kje si pa kupil torbico ? V Sloveniji ? Koliko si pa dal zanga ? Kaj pa baterija ti še kr drži ali boš mogo novo že kupit ?

Hvala za vse moj_nick


BluESky

moj_nick ::

SD je od SanDiska, ampak mislim, da to ni ravno najbolj pomembna zadeva.

Ja, akumulator moraš vzeti ven in obenem se ti resetira ura. Imaš pa 5V DC vhod, ki bi ti mogoče znal napolniti akumulator. Zaenkrat se le-ta dobro drži in ne opažam potrebe po kaki menjavi (fotoaparat je star ~1/2 leta)

Torbice nisem kupil, ker imam predal v ruzaku, ki je ravno pravšnji za ta fotoaparat.

Plačal sem pa ~120k, ne spomnim se več točno.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

BlueSky ::

Aha ...

Kaj pa vmesne resolucije slikanja so tudi ... a lah pripopaš mi gor vsako sliko od ene resolucije prosim da primerjam mal velikosti, ker pač bo to moj 1. fotoaparat pa da vidim kk to zgleda v velikostih....

ka pa v roki ga lahko lepo držiš , pa težek tudi ni ...

a poklopec za leče si dobil zraven ?

no hvala zaenkrat ... bil si mi v veliko pomoč


thanks

moj_nick ::

Najslabša kvaliteta je 1200x900, kar je 1Mpixel. Vmes imaš še eno, potem pa je že max (4Mpixli). Zdajle nimam fotk za primerjavo.

Kar se tiče velikosti in teže, prej poglej v trgovini.

Ja, tudi poklopec dobiš... in še z vrvico je privezan na fotoaparat. ;)
110111001001010001010000

BlueSky ::

:) a da je celo vrvica zraven :))

no zdj pa samo še nekaj .... glede jojsticka ... kaj misliš, je res tako nareto da bi se pokvarlo hitro ? a drugače se ne da ko pa z jojstickom sprehajat po menijih ?

kaj pa še hm ... si mi tk že vse povedal :) ... aja a ti praviš da slikaš z lcd (tavelikim) vklopljenim in poslikaš cirka 150 fotografij z njim al ne ?


hvala to še potem pa tako že vse vem in ga lahko kupim :)


hvala

lp

moj_nick ::

Joystick mi dela brez problemov (kot prvi dan), z obročkom je pa treba pazljivo, ker je postal dokaj trd in ne gre lepo s palcem ene roke.

Ja, poslikam toliko fotk, je pa zelo odvisno od uporabljenega flash-a in mogoče še kakih filmčkov vmes.

Vso srečo z nakupom pa ne pozabi ga sprobat v trgovini, preden boš kaj kupil.
110111001001010001010000

BlueSky ::

Samo nekaj me še zanima.... in to ali je vseeno katero secure digital kartico kupim ? V mislih imam recimo 256 MB - VIking kartico , ki bi me prišla zelo poceni 7500 sit. - v trgovini.

Ali bi zato bolj počasi delal aparat ali pa kaj takega...

kaj pravite vi ? moj_nick ?

ali pa kdo drug...


hvala

Caligula ::

Ja kupi jo. Ce dela, je vredu. Drugace jo lahko itak vrnes. Samo nebi smelo bit problemov.

BlueSky ::

kaj pa kingston kartico ta je še malo bolj poceni ... ? a je ta firma tudi vredu ? je pa isto 256 mb ...
http://www.kadarkoli.com/tree.asp?class...

na tej strani sem obe najdo ....hvala

BlueSky ::

RAM Secure Digital 256MB Kingston
SD/256, Retail

to piše pri kartici in je cena 7286 sit ima pa 10 letno garancijo ?

kaj pravite

VASkO ::

kodakovo slabo kompresijo bos najlazje opazil, ce bos primerjal iste motive slikane z drugimi aparati. mas polno takih strani, kjer stestirajo skoraj vse kamere na trgu.

BlueSky ::

Pozdrav

No sedaj sem že dobil fotoaparat in morm rečt, da sem zadovoljen z njim. Zanima me pa to , recimo moj_nick ti ga imaš, zakaj mi recimo hotel sem slikat luno in še neke rože .... in mi je kr sam ko sem zumiral mi je potem kr sam odaljeval in približeval .... včasih je blo tudi kr vse megleno ... zakaj pride do tega ...

aja ko sem slikal luno sta mi prišle včasih 2 na sliki , včasih samo tričetrt ... prav hecne slike so bile ....

hvala

Caligula ::

:D

Sej je logicno, da si zadovoljen, ce noce slikat kot bi ti rad >:D
Ker del je ze tisti s katerim si najbolj zadovoljen? 0:)

BlueSky ::

Ne sj je fajn drgač , vlek lcd pa vse ... sam pogruntat ga morm še prav kk slikat pa to ... bo že sam zanimalo me je zaka sam začne zumirat pa odzumirat pa take finte .....



bo že :)


cao

Caligula ::

Vazno, da si zadovoljen. Zakaj je tako je itak drugotnega pomena >:D
:D

moj_nick ::

Meni ni nikoli nič zmanjkalo in nikoli ni zoom-iralo brez da bi jaz to želel. Ostro je bilo pa vedno, če je le bila zadoščena minimalna razdalja pri določenem gorišču.
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727223 (18831) bela120
»

Ko ST-jevci brskalnik na ogled postavijo

Oddelek: Programska oprema
222233 (1462) njok
»

Avatarji

Oddelek: Slo-Tech
242454 (1901) Tody
»

linux in "čudna" pisava

Oddelek: Operacijski sistemi
91088 (954) kihc

Več podobnih tem