» »

linux in "čudna" pisava

linux in "čudna" pisava

kihc ::

Odkar mam inštaliran linux, me motijo nekoliko drugačne pisave kot so v windowsih. Full težje se mi zdi surfat po netu kot v windowsih, ubistvu ne vem kaj jim fali, ampak so čudne. ;)

Pomoje nisem edini, ki se mu to zdi in upam da kdo ve kako bi si uštimal takšno pisavo kot je v windowsih.

Dve slikci, o čem govorim.

WinXP (vse ok)

Suse 9.1 Home -> poleg čudne majhnosti bodite pozorni na gumba kjer se prijavi na slo-tech itd...
x

moj_nick ::


Je to boljše?

1, 2, 3. Poišči si kak howto, ki ustreza tvoji distribuciji/desktop environmentu (KDE, Gnome).

Namesto, da downloadaš fonte, si jih lahko iz xp-jev preneseš v linux (-->google)
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

borchi ::

js kj več kot tako kot je na screenshotu ne znam dobit v linuxu, mislim pa da je vseen bolš kot maš ti.

recept: freetype skompajlan brez bytecode interpreterja in instalirani corefonts, xorg in v gnome-u naštiman subpixel smoothing (slight).

na CRTju se bo seveda vidlo slabše kot bi lahko bilo, ker je nastavljeno za LCD.

l'jga

moj_nick ::

btw prestavite temo v pravi oddelek.
110111001001010001010000

kihc ::

Zdej sm neki novga pogruntav - ubistvu mam trutype že v sistemu, ker mi v openoffice ter celo v konquererju zadeva deluje/zgleda tak kot je treba.

Zdej pa tega v mozilli ne znam uštimat.
Če gledam v nastavitvah pod pisave, lahko izbiram med nekimi pisavami, vendar ni tistih "tapravih". Kakšne funkcije za import tud ne najdem, Sm nekak mislu da bi skopiral te fonte iz mape OOja (obstaj ena mapa TruType) v mozillino mapo samo ni nobenega učinka :/

Kakšna ideja kako spravt te fonte noter? Aja, google najde neke čudne stvari...

/edit

da neboste rekl da lažem :P

x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

moj_nick ::



Mislim, da so besede odveč ;)
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

kihc ::

No končno sem se lotu tole uštimavat (ja vem velik cajta je mim :P). No uglavnem, fora je, da z štelanjem tistih nastavitev, stvari nikakor nisem uspel usposobit. Potem sem dobil nek preblisk in grem na SuSe strežnike in poiščem rpm paketek od mozille, ga inštaliram in voila, deluje brez da bi samo pogledal nastavitve ;)

Sam tolk če bo kdo mel isti problem - ne inštalirat mozille z uradne strani, ampak bejšte po verzijo, ki je prilagojena vaši distribuciji
x

kihc ::

offtopic:

moj_nick: a tist player za musko, ki ga mas v panelu je xmms? Če ja, bi mi prosim zaupal kako ga zbases tam noter?

:P
x

moj_nick ::

110111001001010001010000

kihc ::

thnx
x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Ko Slo-tech.ovci svoj wallpaper na ogled postavijo! (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2064869416 (183) FireSnake
»

Enlightenment 0.17

Oddelek: Operacijski sistemi
201758 (1479) NoOrdinary
»

Ko ST-jevci brskalnik na ogled postavijo

Oddelek: Programska oprema
222227 (1456) njok
»

Kodak EasyShare DX6490

Oddelek: Kaj kupiti
241382 (1235) moj_nick
»

Avatarji

Oddelek: Slo-Tech
242446 (1893) Tody

Več podobnih tem