» »

Odlaganje porabljenih kartuš

Odlaganje porabljenih kartuš

Mitch ::

Hmm, morda bi naslednje vprašanje bolj spadalo v rubriko Računalniška ekologija, pa vendar ker te ni, bom moral zastaviti vprašanje kar tu.:D

Zanima me namreč, kako se na najbolj okolju prijazen način znebiti porabljenih kartuš? Obstaja v Sloveniji kakšno prevzemno mesto za takšne reči in ali je to področje (računalniški odpadki) kakorkoli zakonsko opredeljeno? Hvala!

LP,
Mitch

trillian ::

tole bo zate...
kam s kartušami.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

BaRtMaN ::

Jaz sem z novo HPjevo kartušo dobil tudi kuverto s plačano poštnino, v katero sem zapakiral kartušo in poslal. :))

Tear_DR0P ::

OK, ko smo žeglih pr ekologiji, kam pa mrtve monitorje ali ostale komponente???
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

OZZY ::

čisto tko..te rabljene kartuše se potem odkupujejo rpi določenih osebkih In ti ki jih zbirajo potem tako nekaj pokasirajo....

Zakaj jih odkupujejo...ker jih ponovno napolnijo in se jih tako naprej proda kot take...isto je z tonerji. kartušo tako napolnijo mogoče 3x toner pa obnovijo....
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

trillian ::

računalniki in računalniška oprema na splošno spadajo pod nevarne odpadke. za te ima vsaka občina svoj način urejanja. v ljubljani za odpadke skrbi snaga. nevarne odpadke prevzemajo na neke določene dneve (nekako tako kot kosovni odvoz), lahko pa se računalniških komponent znebiš kar na glavni deponiji na barju. mislim, da je za prevzem potrebno nekaj plačati.

sicer sem pa malo pogooglala in videla, da imajo v nekaterih krajih urejen tu in tam brezplačen prevzem nevarnih odpadkov. v cerkljah bo to recimo 13. oktobra letos...
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Tear_DR0P ::

Ma to sicer vem da v Celju enkrat na tri leta zastonj poberejo te odpadke, sam pr nas so jih lani, men pa letos komponente crkujejo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam lahko zavržem izrabljeni toner?

Oddelek: Loža
233097 (2485) starfotr
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
244350 (3204) billy
»

Domače branje: Peter Hugo: Permanent Error (2011)

Oddelek: Novice / Domače branje
4614083 (12021) Manu
»

Ecofont: varčevanje s črnilom, drugič

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
366573 (5655) crazyLIKEme
»

Odpadno tehnično blago

Oddelek: Znanost in tehnologija
132926 (2417) pecorin

Več podobnih tem