» »

Nekdo mi meša štrene...

Nekdo mi meša štrene...

LeBIgMac ::

Imam 54g pci kartico, pri kolegu je pa wireless 54g routerček:)) . Vse je delalo lepo in prav do pred nekaj tedni, ko mi je smrdljiva pci kartica začela zaznavat nekje pri naših kmetih neko novo napravo:\ . Torej mene dejansko odklopi od mojega routerja in me priklopi na nek drug router:| (po dveh tednih so se našli že trije routerji ). Na začetku je bilo še nekako ok, danes zjutraj je pa šla stvar čez rob, ko mi je med igranjem COD-a zaznal še dve novi napravi v okolici, torej skupaj 5 (dva d-linka, belkin, aoc(???), WRT410---> wtf)!!! Vsake pol minute se mi je preklapljalo na na eno od novih naprav in potem nazaj na default.;(( ;(( ;(( ;(( ;((
Ali se da nekako določiti samo moj 'default' router in da se ostale sploh nikoli niti ne proba od daleč povohat?

Za vsako pomoč vam bom do groba hvaležen.

arch5 ::

tvoje wlan omrežje ima nek SSID - indetifikacijo, kartici dopovej naj se povezuje samo s tem SSID -jem.

Ziga Dolhar ::

Offtopic -- v svoji bližini imaš par wlan omrežij, do katerih lahko prosto dostopaš (niso zaščitena z "geslom")...???

Ful lepo. Kje si to doma? :)
https://dolhar.si/

cryptozaver ::

Na ruterju in na vseh 'friendly' karticah si nastavi 128 bit WEP enkripcijo. Ali WPA ce vsi to podpirajo.
Naslednje je MAC access control. Torej v ruter vpises se vse MAC stevilke.

S tem dosezes da ti nihce (razen ce mas kakega hekija za soseda) ne bo mogel dostopat do tvoje mreze.
Ce mas se XP, pa se da nastavit tut to, da se kartica konekta samo na dolocen SSID.

Sicer pa... a ni lepo brawzat na sosedov racun >:D

LeBIgMac ::

Hehe..... Sej ne morm surfat preko tujih routerjev ker dejansko ni signala oz. je na momente zlo zlo švoh. Mora je to, ker se nonstop menja iz enga na druzga ali pa me opozarja, da je več brezžičnih omrežij na voljo in naj enga izberem.
WEP enkripcija mi se sama disejbla, tko da nimam pojma kaj narest.:| :( ;( ;((

arch5: kaj je s SSID indetifikacijo?

Hux ::

Aja cool to. No sicer tebi zaj ni cool ampak bi me zanimala razdalje ce reces pri kmetih. Stem verjento nemislis sosednja stala 500m bek ? Ter tvoja kartica ma anteno? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Ker sem lih saro po mojem rutero in vido da ma dosti channelov za zbrati bi morda sam probal to menjat n drugega.

Channel

This field determines which operating frequency will be used. It should not be necessary to change the wireless channel unless you notice interference problems with another nearby access point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
374948 (3883) blackbfm
»

Asus wlan 550ge

Oddelek: Omrežja in internet
181622 (1154) pujsek_
»

Wireless problem!

Oddelek: Omrežja in internet
292517 (1897) pujsek_
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
333036 (2244) pujsek_
»

Wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
182235 (1770) pujsek_

Več podobnih tem