» »

FileSharing med windows XP in 2003 kako?

FileSharing med windows XP in 2003 kako?

meszaj ::

Rad bi nastavil, da se ne bi pojavilo tisto okence, ki zahteva vnos gesla pri sharanju, ko kliknes na neko sharano mapo...
--->Torej rad bi da bi lahko uporabniki ki smo povezani ala mshome (z windows xp ) dostopali do map, ki so sharane na server-racunalniku, ki ima windows 2003 nalozene brez gesla.
Ce na serverju nastavim filesharing pa dam everyone, lahko dostopam do sharanih map samo jaz, ker poznam geslo ostali pa ne.

please help.

Microsoft ::

Enejblaj Guest account.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

meszaj ::

Hvala.deluje.

a to sedaj pomeni, da se lahko tudi kdorokli logira v winse brez passworda, ce vpise kot user guest?
to se pa ne da prepreciti, ali?

Microsoft ::

Ja, lokalno se lahko logira brez passworda.

Bolj pazi na to, da ne bo s tem imel kdorkoli dostopa do tvojih sharanih map. Recimo, da jih vidi vsak iz internetne strani.

Da bi omejil Guest account, da se ne more logirati, poizkusi tole. Run > gpedit.msc > Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > User Rights Assignment > poisci Log on locally > odstrani Guest.
Pri meni je efekt tak, da se ne mores logirat lokalno (vprasa te za neko geslo), mape pa lahko vseeno vidis preko preko omrezja brez gesla.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

meszaj ::

hvala.

res si car8-) :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skupna raba(v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
153748 (3097) Kankan
»

vista - domače omrežje - nadležno geslo, kako dostopati do share foldrov brez win pas

Oddelek: Operacijski sistemi
51900 (1350) aiko
»

'Dovoljenja' za mapo v skupni rabi

Oddelek: Pomoč in nasveti
51646 (1619) Microsoft
»

(LAN) Moj racunalnik zahteva geslo za seznam sheranih map

Oddelek: Operacijski sistemi
331675 (1335) jlpktnst
»

Mojstri še enkrat Crossover povezava - POMOČ

Oddelek: Omrežja in internet
321962 (1520) MrStein

Več podobnih tem