» »

datoteka, ki ima v imenu črko Č se ne odpre

datoteka, ki ima v imenu črko Č se ne odpre

jamiroq ::

Na sveže inštaliranih Windows 2000 z SP4 mi iz explorerja nikakor ne rata odpret nobene datoteke, ki ima v imenu črko Č (ostali šumniki delajo :/). Word javi, da je napaka v datoteki, ArcExplorer sploh ne trza. Če isto datoteko odprem iz programa (File->Open) pa deluje...
Ima kdo kakšno idejo?

Lord Sauron ::

Sicer SP4 nisn sprobo,meu sn pa win 2000 neki casa nazaj,pa se mi zdi da majo naceloma tti winsi (pa bol zgodnje verzije) probleme ravno z Č-jem (enako recimo pr nekaterih pisavah pa podnapisih ko Š,Ž,... pise cist lepo namest Č pa vidis tist e z crtico),najbols pa je da preimenujes datoteko,pa bi moglo delat (naceloma pa nej bi bla imena datotek brez sumnikov,presledkov,vezajev,itd....)
LP

jamiroq ::

Hec je, da je fajle prej odpiralo (windowsi so bili na novo inštalirani, ker je crknil disk), ravno tako jih odpira na drugem računalniku (ki je hardversko in softversko identičen prvemu).
Preimenovanje je pa bolj rešitev v sili, ker je gor za ene 6 let dopisov (od katerih jih ima precej v imenu tole črko).
naceloma pa nej bi bla imena datotek brez sumnikov,presledkov,vezajev,itd....
Vem, ampak dvomim, da bom lahko to dopovedal človeku, ki uporablja ta računalnik :\ (sem že leta nazaj obupal).

Slowenc ::

Pa si poskusil s kakšnim drugim programom odpreti te datoteke? Recimo s Total Commanderjem.
Skiny gate.

jamiroq ::

ne, bom pa jutri, ko spet pridem do računalnika...

gumby ::

pri "regional options" imas vkljuceno "central europe"?

jamiroq ::

jap, imam...

iirc se mi je podobno zgodilo doma na XPjih, vendar pri najboljši volji ne bi vedel kaj sem naredil (če sploh kaj :/), da spet dela pravilno...

Dead_Eye ::

hmm, meni naprimer ni hotlo poslat maila če je v filename č, pa tudi nero ni hotu posnet slik na cd - napiše pa file does not exist - zaenkrat zamenjujem č s c pa je...
The one and only

sinko999 ::

za nerota mora biti asci nabor znakov pa bo vse peko, za winse pa poglej če imaš
Control Panel ->Regional and Language Options | reginal options in lokation na slovenija
ter advenced language for unicode programs na slovensko.
Ni? ni ve?no !

Dead_Eye ::

Hvala, sem menjal language for unicode programs na SLO, ko posname DVD bom poskusil še v nerotu.
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Winamp in č

Oddelek: Programska oprema
141260 (891) MrStein
»

japonsko in kitajsko

Oddelek: Pomoč in nasveti
71094 (962) nonenone
»

[VC++] Šumniki v dialogih

Oddelek: Programiranje
61214 (1111) SFfreak
»

Šumniki in Nero?

Oddelek: Programska oprema
101351 (1147) Brilko
»

mirc - ne delajo šumniki!?

Oddelek: Programska oprema
61443 (1374) pivmik

Več podobnih tem