» »

problem pri brisanju slik z digitalnega fotoaparata (sony717)

problem pri brisanju slik z digitalnega fotoaparata (sony717)

danielka84 ::

torej.. fotic podpira dva nacina prepoznavnosti windowsu, pva je "normal" ki ga zazna kot memory stick in se obnasa kot navaden disk in lahko nanj pises brises, skratka vse.
potem je se druga opcija in sicer "PTP" ki fotica prepozna kot digitalno kamero in winsi majo ze vse vgrajene carovnike za ta nacin, in ta nacin je meni vsec. pojavi se pa problem..
slike lepo skopira in vse potem pa ko kliknem "delete all pictures on camera", se ne zgane, sploh ne zbrise slik, kot da bi bil tist gumb za brezveze. Da bi bili krivi driverji nevem, ker na sonyevi strani pise da za win xp driverji niso potrebni ker so ze vkljuceni v sam OS...
Drugace ce je na "normal mode" slike lahko zbrisem in je vse ok, vendar mi ni vsec ker ga prikaze kot memory stick pa je se polno nekih map gor in je nepregledno...

kaksen nasvet bi bil dobrodosel
ni-da-ni

iskra ::

Hja navadit se boš moral počasi :\ Jaz konkretno imam P71 in imam čisto vse lepo urejeno. Na memory sticku imam samo dve mapi: ena ima ime DCIM in še eno podmapo v kateri so slike, druga pa je MSSONY v kateri so shranjeni filmi. Lahko pa imaš tudi vse razmetano, če si pač nabašeš še par drugih map gor in daš noter svoje datoteke.

Ti pa bolj priporočam formatiranje kartice, ko jo sprazneš kot pa brisanje slik.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Highlag ::

Prižgi fotoaparat priklikaj se do menija za brisanje in zbriši slike.
Prižgi fotoaparat priklikaj se do menija za formatiranje kartice in formatiraj kartico.


V obeh primerih ti bo brez komplikacij zbrisalo slike.
Never trust a computer you can't throw out a window

danielka84 ::

ja to ze, vendar zakaj nebi kar v winsih ko ze kopiram slike, pa bi se tam kliknil pa bi mi slike zbrisalo:\ samo nevem zakaj ne deluje, ker bi moralo!

to da grem do opcije za format kartice bom verjetno ze prisiljen, ce drugace ne gre...

buggy je tale sony;((

iskra: ti ce izberes PTP nacin a ti potem deluje da tam v winsih kliknes "delete all pictures on camera" ?
ni-da-ni

iskra ::

Šele ko sem prebral tvoj post sm se spomnu, da imam tudi PTP način na fotoaparatu in ga sploh nikoli ne uporabljam, ker je pač brezveze in ker uporabljam MemoryStick tudi za prenašanje dokumenotv naokrog :\ Sem pa ravno posodu fotoaparat kolegici tko da še en čas ne bom nč preizkušal :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz fotoaparata na tablico

Oddelek: Strojna oprema
172790 (2378) Lonsarg
»

Povrnitev podatkov iz micro SD kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
156948 (5140) irina
»

Canon PowerShot S2 IS vs. Sony CyberShot DCS - H1

Oddelek: Kaj kupiti
71323 (1181) BigWhale
»

Se vojna na fronti BluRay vs. HD DVD šele začenja?

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
253684 (3684) Quikee
»

Kater digitalc??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586767 (5881) hipi69

Več podobnih tem