» »

Jumper in DIP stikala

Jumper in DIP stikala

fastfury ::

Mene zanima a ko premaknem Dip stikala na 133/133 frekvenco je bolš, da izključim jumper free mode al ne? Pa še to, ta Jumper (3 pin JEN) ima tri položaje - zakaj to? A ne bi moral imet samo dva se pravi on pa off?

Slowenc ::

A mi nej pa vohamo katero plato imaš?

Ne vem zakaj odpiraš novo temo, če imaš to vprašanje postavljeno že v drugi temi. Si že vprašal strica googla za odgovor? Predlagam ti da kar poskusiš izključit jumper in potem poročaj kaj se je zgodilo, da bodo še drugi vedeli kaj nardit, če bodo imeli iste težave.

PS: Ker vidim da si nov tukaj, drugič postavljaj vprašanja nedvoumno, napiši kakšno računalo imaš, čimbolj natančno opiši problem, in številko čevljev ki jih nosiš moraš tut povedat.>:D
Skiny gate.

fastfury ::

ja se opravičujem, sm mislu, da je ta zadeva pr vseh platah enaka. No za tiste k ne vejo, plata je ASUS A7S333 z AMD Athlon procesorjem 1800+ (k zaenkrat laufa na 1.15 Ghz namest 1.53Ghz) pa 256 MB DDR RAM-a.

b ::

Ko ravno vidim temo o DIP stikalih... :-)

Imam plato Epox VPXC, na kateri je zdaj P133 (torej 2x66MHz). Rad bi dal noter p200 MMX (podpira, kolikor jaz razumem te plate).

Torej, nastavit je treba multiplier na 3. Plata ma 6 DIP-ov, zraven je natisnjena razpredelnica, kaj pomenijo prvi trije. In pise tako:

2x: 1 ON
2.5X: 1ON 2ON
3x: 2ON

in tako naprej, ne vem na pamet in ne da se mi it gledat. Ko nastavim na 3x66MHz (predvidevam, da je se vedno 66, ce nisem nic drugega spreminjal :-) mi zazna procesor kot P100.

Kaksna ideja? Dokumentacije za zadnje 3 DIP-e nimam, ker online ni navodil za to plato, verjetno bi to kaj pomagalo. S tisto 200-ko nisem probal zbootat do konca, ce kdo zeli lahko poskusim tudi to, pa da vidimo kaj pokaze pod Linuxom. Mogoce ga je pa samo BIOS narobe zaznal.

Aja, ko sem dal nazaj 133 in nisem nastavil mnozilnika spet na 2x, se sploh ni zbudil, tako da dvomim, da je bil nastavljen na 1.5 ali kaj podobnega. Ocitno je bila frekvenca prevelika za P133 :-)

jest10 ::

Ja mal probavej ane

Azrael ::

Online navodila so, v Google napiši vpxc.pdf in je že prvi link to kar iščeš.

Obvezno moraš prestaviti še jumper J2, za napetost procesorja; P133 ima 3.5V (J2 = 11-12), P MMX pa 2.8V (J2 = 5-6) ali pa boš MMX procesor temeljito skuhal in mogoče celo uničil.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

b ::

O, hvala.

Jaz sem nasel samo link na tisti site brez vpxc.pdf, directory indexa pa ne izpise http://www.motherboards.org/files/manua...

OK, zdaj sem nasel tudi to. Hecno, da je sedaj nastavljen na 3.2V namesto 3.5. To je bil en appliance (brez graficne pa to), pa je mozno da majo kaksno poznejso verzijo procesorja, ki dela na nizji voltazi in se manj greje...

In ja, zdaj vidim, da so poleg J2 na plati napisane napetosti... Stupid me, da nisem ze prej opazil :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

200MMX na 233

Oddelek: Navijanje
12961 (775) Dead_Eye
»

P166 navijanje

Oddelek: Navijanje
281468 (957) Azrael
»

Celeron II in napetosti... potrebjem nasvet

Oddelek: Navijanje
111722 (1499) MadMax
»

jumper-ji

Oddelek: Pomoč in nasveti
5657 (574) themouse
»

vaš prvi oc

Oddelek: Navijanje
411612 (1230) tomaz255

Več podobnih tem