» »

par modd. idej

par modd. idej

CCD ::

1. Adapter iz rač. napajalnika:
200W star napajalnik bi dal v ohišje iz pleksi stekla in 12V (in mogoče tud 5V) žico bi povezal na rotacijsko stikalo (mislim, da se tko reče), potem pa bi s tem šaltal med 5 potenciometri, ki bi vsak nadzirali napetost na svojem izhodu. Teh bi bilo 5, ker se ponavadi priključki malo fizično razlikujejo. Ne vem samo, kam (in kakšne) bi vezal kondenzatorje, ker bi bila napetost vsakič drugačna.

2. Predelana miš (od Kaiserja sem pričakoval eno shemo, pa je očitno pozabil). Gre za to, da bi miš predelal tako (ji zamenjal drobovje), da bi z njo lahko vklapljal/izklapljal stvari v računalniku in sicer na podoben način, kot to dela stikalo na rač. ohišju ko prižiga/ugaša matično ploščo. Za to bi uporabljal miškine 3 gumbe.

Sheme, popravki in druge ideje so dobrodošle. LP:D

Monster ::

da b naredu adapter iz napajalnika... sm en problem bo če bi ti htel na vsake štelat(brei nastavljat) napetost ne bo šlo, ker je previč statičnih podatkov...

sicer pa maš itak izhode 12 pa 5 V tk da ni problen a ne
Ka zaboga...

CCD ::

A lahko to malo razložiš, ker nimam pojma o čem govoriš. Please.:D

SkIDiver ::

Brez zamere ampak men sploh niso tko dobre ideje. Za pržiganje compa pa to sm pa jz itak vse mislu preselt na tipkovnco, kjer se mi zdi je bolš kokr pa na miški.

element ::

Seju biosu lohk naštimašl, da z miško pržgeš comp! Zakaj bi se pol matru :\?

Binji ::

pelcijan: kje to nastavis?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Kaiser ::

Uf, Omas sej sva se res neki menila... Pa sem res pol pozabil:\. Za katere stvari bi pa uporabljal tiste tri knofe od miske, pa kam bi imel mis priklopljeno?

CCD ::

Pelcijan: Ne vem, če ima Intelova Advanced/ML matična (za P75-P200) sposobnost prižiganja z miško ali tipkovnico. Vsaj še nisem zasledil.:D>:D
Sk|Diver: Niti ni tolk štosa v uporabnosti idej ampak bolj v izzivu (sem kt en štromarski newbie)
Kaiser: Miši ne bi priklopil na COM port, ampak bi rep samo speljal notri v ohišje, preklapljal pa bi zadeve za katere običajno potrebuješ šaltarje, npr. neonke, ventilatorje,...

SkIDiver ::

Jz bi zadevo uštimu v tipkovnco sam zdele nimam dnarja za materjal k ga nucam.

Monster ::

maš volt meter.. vžgi napajalnik pol ono vlko plastično stvarco polno kablov.. Pa meri napetosti kablov... Oziroma molex konektor premer pa boš vidu o čem se menim
Ka zaboga...

zizi ::

Omas:Na power suplly-u je tko
črna=zemlja rdeča=5V črna=zemlja rumena=12V
:D:D
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

CCD ::

zizi: Oki doki fine super to jest vem za te in za druge žice sam mi še ni jasn zakaj ni izvedljivo. Če se ventilatorje tko gor regulira bi se moglo dat tud navadne izhode. Ne vem, no...:(:'(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Regulator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
314360 (3954) the_unborn
»

vezava ATX in AT napajalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202216 (2022) krucymucy
»

Vprašanje glede potenciometrov

Oddelek: Strojna oprema
412918 (2379) Kaiser
»

Conrad ventilators...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321948 (1426) element
»

voltaža

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181632 (1401) crusader

Več podobnih tem