» »

IP Webcam Software

IP Webcam Software

Joze_K ::

Tako rad bi WebCam med sabo in bratom naredil (bi babica rada vnukinjo gledala), pa me zanima software kateri je za ponucat (imam na eni strani WebCam, na drugi Panasonic DV).

Sem probal Messenger in Netmiting, pa mi slika ne pride skozi, verjetno je še kaj za nstavljati. Ko razmišljam o tem kako deluje se mi zdi, da pri teh dveh MS programih video potuje skozi njihov strežnik (ali pa samo zahteve?), mene pa zanima kako naredit kamero preko IPja - tako kot FTP nekako

mam svoj pa bratov IP, med njima bi rad sliko? Nasvet prosim >:D .

Pa blo bi fino ko bi se tukaj dalo navesti tudi vse IP videokonference programe, ki jih poznate (Freeware in ta druge...), sem namreč iskal po forumu pa kaj uporabnega nisem našel...

hvala, Jože

Fuzz ::

Poizkusi WebcamXP.

Messenger pa nagaja pri prenosu slike in zvoka, če imaš firewall.

Joze_K ::

Hvala, SUPER odgovor, vse kar sem rabil (no večina). Sem si že sam mislil, da bi lahko bil firewall kriv (imam PLANETovega).

Torej za vse tukaj je software, ki kontrolira DV kamero WebCamDV, ki je celo FREE z omejenimi funkcijami (ki jih večinoma ne rabite), registracija pa je le 20 USD.

poleg vsega pa je na tej strani na dnu - naštet ves software za VIDEO konferenco kar obstaja, finega pa je priporočil že Fuzz - many thanks :D .

Sedaj pa še k tistemu minimumu, ki manjka - kako FIREWALL prepričati da sliko spusti skozi...
:8)

link_up ::

da ne bom nove temu odpiral...

zanima me, ce kdo ve kje bi se dalo dobit kaksen fajn programcek za domaci video nadzor...v racunalniku imam kartico za 4 kamere in bi jih rad streamal preko mreze..torej za ogled, snemanje in motion detection...ce kdo pozna kaj podobnega bi ga prosil za nasvetilo :)

matic ::

Zgoraj ze imas odgovor!
WebcamXP

In pomoje bos lahko tudi samo s tem programom priklopil 4 kamere na 1x. Nisem se zaseldil drugega programa ki bi bil zmozen tega.
Pozre pa tam program ogroooomno resourcev! Jaz sem ga en cas uporabljal na mojem serverju za pregled dvorisca pred hiso, pa je bila msina cist boga. Je pa Celeron 1.1 z 512mb rama.
-----------------------------------------
podpis: _____________

Joze_K ::

nekaj o nastavitvah ROUTERja za WebCam pa tukaj:
Step by Step - Setting up your router

upam, da mi bo šlo...

Alex1b ::

LP!!

Imam webcamxp, sinope568, nikakor mi ne uspe spraviti slike na net. Ima mogoče še kdo podobne probleme?

strajnarR ::

Na Galaxy S1 sem si namestil program IP WEBCAM, če vpišem IP v brskalnik zadeva deluje!
Kako sedaj kamero uporabiti za Messenger in podobno?

strajnarR ::

PS!
Sedaj mi messenger najde tole IP kamero, vendar takoj ob zagonu kamere napiše napako in vrže ven.
Napačno ime modula: MSVCR100D.dll
Napačna različica modula: 10.0.30319.1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

video nadzor

Oddelek: Zvok in slika
101681 (1455) innerspace
»

Iščem program za videonadzor

Oddelek: Programska oprema
51207 (1039) terryww
»

spletna kamera (video nadzor)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
62006 (1850) pierlo
»

Program za "Motion detection"

Oddelek: Programska oprema
102125 (1836) BIG_Yack
»

webcam program

Oddelek: Programska oprema
53251 (3180) vetrobraan

Več podobnih tem