» »

remote shutdown - LAN z XPji

remote shutdown - LAN z XPji

magnitude ::

Ciao.

Prosim za pomoč.

Imam mrežo mašin (9 podrejenih in ena Admin) z XPji, klasika uberalles. Dela mi Wake On Lan brez problema preko wolcmd + IP. Ko hočem izvesti ugasnitev ene od mašin (hočem biti maher in jo ugasniti z glavne mašine) napišem v cmdju "shutdown.exe -s -f \\ime_mašine".
Takrat napiše dostop zavrnjen.

Firewallov ni, moj je odprt. Ime mašine je pravilno. V regeditu ciljne mašine sem spremenil "forceguest" iz 1 na 0, tako da imam Admin način. Mašine same se zaganjajo vsaka zase v admin računu - a je to problem?

Pomagajte, I`m desperate. Če sem naredil kako bedastočo, povejte.

ABX ::

net use \\ime_mašine\c$

Povej kaj napiše kot rezultat.


Da vidim če imaš admin dostop.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

magnitude ::

Piše:

The password or username is invalid for \ime_mašine\c$.

Enter the username for `ime_mašine`



Jeeeez, nič ne štekam več.

Roadkill ::

haha, ime-mašine zamenjaj z dejanskim imenom mašine :))

ABX ::

V tem primeru nimaš admin pravice nad pc-jem, zato pa ti shutdown logično ne dela.

probaj:

net use \\ime_mašine\c$ /u:ime_mašine\administrator "moje_geslo"


Napiši kaj dobiš na ekranu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

magnitude ::

System error 5 has occurred.

Access is denied.

BTW:
Ciljna mašina se zaganja v administratorskem načinu, brez passworda.

McHusch ::

To je en trik Windows, da če imaš admin password prazen (ga ni), resoursi kište niso vidni na mreži. Poskusi kisti dodeliti admin password, pa poskusi.

ABX ::

... ja, to je naslednji korak.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

magnitude ::

Ok, ciljna ima admin password, zažene se pod guest račun.

Naredil sem: net use \\ime_masine\c$. Vrne mi:

remote name \\ime_mašine\c$
resource type: disk
status: ok
# opens : 0
# connections: 1

Command completed successfully.


Naredim: net use \\ime_mašine\c$ /u:ime_mašine\administrator pass_word. Vrne mi:

System error 1219 has occurred.

Multiple connections to a server or shared resource by the same user, using more than one user name, are not allowed. Disconnect all previous connections to the server or shared resource and try again...

magnitude ::

Shutdown prime, ampak samo, če nastavim admin pass na ciljni mašini identičen, kot na administratorski. Ali lahko izvedem shutdown, če je pass drugačen in kako? Ali lahko izvedem shutdown, če je ciljna mašina v admin računu?

Kako skrijem admin račun (če se da), da ne bo viden v logonu in se bo sistem postavil direktno v guest račun?

ABX ::

Naredim: net use \\ime_mašine\c$ /u:ime_mašine\administrator pass_word. Vrne mi:

System error 1219 has occurred.

Multiple connections to a server or shared resource by the same user, using more than one user name, are not allowed. Disconnect all previous connections to the server or shared resource and try again...


To je zaradi tega ker ši že povezan na ta pc z določenimi pravicami. Windowsi pa ti omogočajo samo eno povezavo.

Pred tem ukazom zapri vse programe in okna ter v command prompt vpiši

net use * /d
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

magnitude ::

Zadeva dela!!! Shutdown prime bre problema, sem poskusil z različnimi switchi, vse OK.

Kako na ciljni mašini vzpostavim guest account, da se bo sistem postavil direktno vanj in hkrati ignoriral prisotnost admin računa? Da pri welcome screenu ne bo ponujal izbire računov?

murphyboy11 ::

živjo
imam podobn problem ko hočem preko mreže ugasnt pc mi napiše acces denied imam naštiman admin pass na vseh pc jih ..
če gdo ve kako to naštimat prosm za pomoč.

urosh ::

@ magnitude: zaženes cmd pa napišeš control usserpasseords2 pa se ti odpre eno okno, v katerem imaš vse uporabniške račune. Tam označiš željenega in odkljukaš "uporabniki morajo vnesti bla bla bla". Pritisneš uporabi in te vpraša za geslo željenega uporabnika (ne vem, če gre tudi brez, jaz ga mam nastavljenega - že zaradi remote desktopa - in to je to. Sedaj se ti bo pri vsakem ponovnem zagonu računalnik zbootal direkt v željen račun.

Simpl ko pasulj - za tiste ki ga vejo kuhat :D

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The RPC server is unavailable ... n^tič

Oddelek: Operacijski sistemi
141322 (1168) noraguta
»

Dell zanika visoka vračila netbookov s prednaloženim Linuxom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
1058654 (5892) BigWhale
»

WINXP oddaljen reboot ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
91073 (929) ABX
»

asp problem - noce updejtat baze

Oddelek: Izdelava spletišč
6861 (804) AglioAlio
»

Problem z dostop do neta z linux boxa preko winXP boxa - gateway

Oddelek: Pomoč in nasveti
91572 (1467) Skrat

Več podobnih tem