» »

nov high-end racunalnik

nov high-end racunalnik

mahi ::

hello. zanima me, kaksen je spodnji racunalnik. kaj bi vi spremenili?
ne vem katero ohisje bi bilo primerno.
pa se glede osnovne plosce ne vem če že ima WiFi-g na sebi (v paketu prilozeno anteno) ali tega nima?
ce je kaksen pridajalec ki je ze to prodajal, naj mi prosim pove kaj glede te plate.
pa zanima me katere RAMe bi blo fanj kupit.

ohisje BREZ sprednjih vratc midi tower - kaksno vecje, da je bolj
prostorno, na sprednji strani naj ima USB in audio ter mogoce FireWire prikljucke
napajalec: ENERMAX EG485AX-SFMA Coolergiant
plata: ASUS P5GD2 Deluxe 915P +SB+GBL+FW+SATA
procesor: INTEL Pentium 4 540 3.2 1MB BOX LGA
ram: 2 X 512MB DDR II
disk: WD 74GB 10000 SATA 8MB
floppy: FDD 3,5' 1,44MB
mis: LOGITECH MX510 Optical
keytronic tipk. kt 2001 pro a kdo pozna kaksno res rokam prijazno tipkovnico, razen te?
pioneer dvd rom z vratci
NEC ND-3500 DVD-+RW 16x dvoslojni
KABEL FLOPPY 30cm OKROGLI
graficna: ASUS Extreme AX600XT/HTVD

kaj se bi splacalo zamenjat, oz. dodat???

najlepsa hvala za vas trud

xenon74 ::

Narobe si napisal v naslovu. To ni high-end računalnik ampak malo boljša konfiguracija s super diskom, ki je v osnovi namenjen za server/storage mašine kjer je zahtevan hiter dostop do podatkov in velika zanesljivost. Za kakršnokoli CAM/CAM/DTP/AV/CG obdelavo rajši vzami konfiguracijo z dvemi SATA (7200) diski, kot pa da furaš sistem in programje in swap na istem disku kot podatke.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

mahi ::

high-end za domacega uporabnika :)
a potem mislite da bi blo boljse 2 x sata disk in ga dat v raid? nikjer ne morem najt kaksnih primerljivih testov na raid platah z 2 diski v primerjavi s SCSI diski recimo :(
verjetno bi bil raid pocasnejsi kot pa ta disk?

na tem disku sem mislu imet winse instalirane + programje + , potem pa na 120GB seagate ide pa razno šaro.

uporabljal pa ga bom za obdelavo slik, video, + ostalo, ripanje, ...

kateri DVD-rom je fanj met ce hoces ripat DVDje in Audio CDje

kaj pa ostale komponente?? kaj se zamenjat?

freejack ::

xenon74 ni govoril o RAID polju, temveč dejstvu, da je bolje imeti swap, podatke itd. na drugem disku ali pa vsaj drugi partiticiji.

dr.J ::

> uporabljal pa ga bom za obdelavo slik, video, + ostalo, ripanje, ...

A backup boš pa na diskete delal (če ga boš sploh delal)?

Mislim, folk dnevno jamra na forumu, kako dobiti podatke s crknjenih diskov nazaj. Kdor ne dela backupov, je bedak.

Jaz bi za backup vzel en navaden disk, ga dal v zunanje ohišje in povezal preko USB2.0 z mašino.

A floppy res rabiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Boki_ ::

To pa zame res ni high-end računalnik. Če hičeš H-end vzemi X800XT grafo, pa kak drug proc, js bi A64 S939 pa hitre DDR rame.
I'm back

Jebiveter ::

Tom DeLonge: Wrong! Hi-end se ZACNE pri Opteronih/Xeonih/Itaniumih ter ATi FireGL/nVidia Quadro/Wildcat, SCSI RAID poljih, redundant PSUjih, ipd.. Vse drugo so samo dražji PCji za domaco uporabo.

PS: Hi-end je zato ker je hitro pa drago (pogosto precenjeno). Ponavadi predrago za posameznika. In navadno so hi-end masine sestavljene iz najnovejsih komponente...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zheegec ::

Athlon64 FX-53 socket939 ter MSI K8N Neo Platinium je nekakšen high-end za PC userje, ki pogosto poganjajo kakšne igre, zraven spada X800XT. Dual/Quad Opteron mašine ne bi veliko pripomogla igram (nič actually).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

Hmmmm, nekaj je bilo govora o tem, da je 875 cipset hitrejsi od 915?
Pa disk vzami Hitachi 7k250 160 giga. Vzami dva-to je 40.000 SIT in ni skoraj nikjer skoraj nic pocasnejsi od Raptorja v gaming benchmarkih, pa je bil celo boljsi.

DVD pekac mas OK, ce ne bos ekstremno navijal mas napajalec LC power 6550 (550W) za 10 jurjev (Mlacom recimo) dovolj, graficno pa si nabavi 6800 GT pri kakem PC DOM (80.000 SIT brez DDV).

Nasploh si probaj pri kolegu,.. ali kjerkoli zrihtat, da ti racunalnik vzame na firmo in komponente vzames pri kakem PC DOM ker majo zlo nizke marze zgleda in pol pac ugodne cene.

Kar se tice izgube podatkov v RAID poljih majo programi tipa get data back ipd zdej tudi opcije za RAID polja in lahko povrnes podatke tudi iz RAID polj samo pac ne vem s kako uspesnostjo. Ce so diski zdravi, verjetno ni tezav, backupe se pa itak na DVDje dela s programi tipa Drive Image. Skratka res kodr ne dela backupov je debil.

mahi ::

hmmm, ma hitachi mi nekako prevec na IBM deluje :) mam slabe izkusnje z njimi :) kaj pa seagate sata 160gb? a je dost pocasnejsi od hitachija?
glede izgubljenih podatkov pa povem samo tole da se da skoraj vse nazaj dobit, tudi brez backupov, in BREZ tezenja tukaj po forumih. no vsaj jaz to znam, za en kup drugih pa verjamem da ne znajo tega narest.
diska za backup pa ne rabiim, kot si ti DR.J rekel, ker kot vidis mam DVD pekac in povrh usega se dvoslojen (za v bliznji prihodnosti bo kar uporaben).

high end pa itak da ni, sam za enga bogega uporabnika pa je kar high-end :))
ceprav to kupuje dijaski dom kot racunalnik na katerem bom delal, ampak kaj dosti denarja nocejo zapravt za te zadeve :) igrice pa NE bodo na prvem mestu. ... tam pa tam kaksna novejsa za sprobat

malo me je strah te nove stvari kupovat, ker jih ne poznam, skorej nobena firma mi ne zna lih ne vem kako dobro svetovat kaj naj vzamem.
al je bolje stare plate + stare proce, al je bolje nove stvari.
grafulja bo x600 PCI-e 128mb VIVO od asusa ...
potem pravte da je 100% bolje 2 diska in v RAID 0 dat?

katere rame DDR2 priporocate?
masino bi verjetno tudi v prihodnosti malo navil.

na zalost pa mora bit Intelov proc., tko da svetujte mi kaj bi vi kupili????!! please

Zheegec ::

Kot je že bilo povedano, trenutno najhitrejša kombinacija je AMD Athlon64 3800+ (FX-53 je še hitrejši, ampak se pa že 99% ne splača) socket939 + MSI K8N Neo Platinium + AGP grafična + DDR1 RAM.
DDR2 je spljoh zelo slab za igre, pa še dražji je. Socket755 ima res PCIE, ampak gor gredo samo Prescotti, ki se zelo grejejo, pa še PCIE trenutno ne pomeni nobene pohitritve, dokler driverji še niso spedenani ravno obratno.
Ko bo pa AGP X800XT zastarel, bo pa tudi že A64 FX-53 zastarel in se bo uporabljalo že DDR3 ali XDR RAM. Itaq bo še ena generacija grafičnih (pričakovani polletni "upgrade" NV40 in R420) na AGP, pa mogoče še NV50 in R520 na AGP.

[edit] ne, RAID 0 se ne splača, mogoče dražji, ampak zanesljivejši RAID 1 [/edit]
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Caligula ::

Hitachi je precej hitrejsi od Seagata. Po testih so Seagati najpocasnejsi, Hitachiji pa na vrhu z Maxtorji.
Pa ta hHitachi nima nic skupnega z IBMi.
Pa ne kupi X600 graficne ker je poden od podna. Kupi 9800 PRO.
DDR2 je baje res jajce tako, da se na tvojem mestu nebi ravno silil s konfiguracijo, ki ga potrebuje, PCI expressa ti zagotovo ne bos rabiil, ker se ne ukvarjas z digitalno televizijo,..

Jebiveter ::

Caligula, oprosti, ampak zakj bi se moral ukvarjati z digitalno televizijo, ce bi zelel uporabljati PCI Exp.? :|
Poleg tega, kako the f**k ti ves kaj bo on potreboval?!

In da, Hitachi je bivsi IBMov harddrive oddelek.:\ Kar pa ne pomeni da so slabi. Zal je Hitachi sele slabo leto na trziscu (IIRC), v tem casu pa ne mores zanesljivo reci kako zanesljivi so njihovi diski.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zheegec ::

Caligula, oprosti, ampak zakj bi se moral ukvarjati z digitalno televizijo, ce bi zelel uporabljati PCI Exp.?

Zato, ker PCIe z večjim bandwithom pomaga samo pri dig. televiziji, pri igrah in profesionalnih OpenGL aplikacijah pa itaq ni razlike, razen cenovne (če primerjamo PCIe in AGP), če pa zraven uporabljaš še DDR2, pa je to itaq precej počasnejša kombinacija kot zgoraj omenjena Athlon64.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jebiveter ::

IIRC, PCIE ni namenjen samo graficnim karticam oz. video/related zadevam. Ali pac? Kolikor vem je cilj PCIE zamenjati PCI & AGP (OBOJE).:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zheegec ::

Kolikor vem je cilj PCIE zamenjati PCI & AGP (OBOJE)

Jp, samo pri grafičnih ti ne pomaga trenutno (glej zgoraj), namesto PCI pa itaq ne, ker še ni nobenih kartic za PCIe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mahi ::

samu shit no, ne razumem zakaj bi ibl ddr2 pocasnejsi, ko pa ima vecjo frekvenco in vecjo prepustnost.?
ja hitachi je bivsi IBM in podedovali so tudi njihove takratne diske, le da so jih oni dodatno spedenali? am i right?
mel sem od IBMa ene 3 diske ki so mi crkavali en za drugim (skoraj dobesedno) na servisu pa mi niso hotli dat druge znamke, češ da sem pač to prvotno kupu! beda! tko da verjetno lahko samo upam da se hitachiju kaj tazga ne bo zgodilo :(

KAJ pa GLASNOST hitachija?? s katerimi diski je primerljiva?

aja, pa uporabljal bi racunalnik tudi za kodiranje videa iz kamere na rač.

uporabljal bi skoraj vsak dan sledece programe: Corel Draw, photoshop, folding :) , firefox (precej) :), pretvorba muske, azureus :) mulo :), delo z video (ulead, adobe,...), video, audio konfereca in tudi kako spilco bi vrgu vsake tolk,... programiranje in ta shit pa itak ne rabi ne vem kake masine.
rad bi da bi vec teh programov delalo tekoce, ne pa da moram cakat 2 minute da se mi prestavi v drug odprt program :(((


hja, zakaj pa je raid 0 slab ... kapaciteto dveh diskov vidis kot eno, pa hitrost ti podvoji.
zdej samo ne vem ce bi blo use skup hitrejs kot raptor 74gb - ma men se zdi da bi blo, ce ze sedaj skoraj 1 disk hitachi prehiti raptorja?
raid 1 pa dela mirror, torej mas manj placa.
ce se ti winblowsi sesujejo (kaksna register napaka al kaj podobnga) ti itak un mirror disk ne more pomagat ker je gor ista napaka. pomaga ti edino v primeru ko disk skripne totalka, da dobis vredne podatke iz njega ... ce pa delal baskup da DVDje, pa se tega ne rabis, oz. backup na server.

Ma SHIT NO; FULL SM V DILEMI KAJ NABAVIT!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahi ()

Jebiveter ::

programiranje in ta shit pa itak ne rabi ne vem kake masine


Tukaj pa se zelo motis... Programirat na eni konkretni masini je veliko udobneje kot na eni slabi. Predvsem tukaj govorim o racunski moci procesorja (compile,...) ter graficni kartici in monitorju. Na velikih monitorjih z visoko resolucijo in frekvenco postane programiranje mnogo lazje. (verjemi, vem. Imam namrec 21" na dektopu in 12" na notebooku:\ ).

Torej, priporocam ti, da vzames pac tisti budget, ki ga imas na voljo in se spravis nad cenike. Sestavi pa en racunalnik, ki bo imel vse komponente v priblizno istem cenovnem razredu. Recimo 50-60.000 na komponento. Tako v vecini primerov dobis zelo nove tehnologije v zelo uravnovesenem sistemu. In pazi: NE SPARAT PRI MONITORJU!.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Keyser Soze ::

Že že, DDR2 ima višje frekvence ampak ima tudi slabše cajte oz. "nezategnjene timinge" kakor bi rekli vrli računalničarji. Tako da DDR2 je no go. Vsaj po testih sodeč. Če ga v vičini aplikacij prehiti oz, mu je enak DDR1 z nizkimi tajmingi. Da ne rečem, daje dražji. KAr je popolnoma brez smisla.

Drugače pa če denar ni ovira

DFI UT nF3 250Gb + en procesor, ki se dobro navija(malo pobrskaj po forumu)
2*512 OCZ z novimi samsung čipi(imaš debato o teh ramih na forumu)
Bodisi 6800GT ali X800XT (za enkrat AGP - PCIex nima smisla zaenkrat)
2 * 74Gb Raptor
DVD brener NEC
OCZ powerstream napajalnik
Stacker ohišje
Logitech Cordless Comfort (samo miš je podn)

Res dober računalnik je ap pomojem nemogoče sestavit. Ker ko pride zadeva na tržišče je še nepopravljena, "beta" bi rekli, ko se pa stestira in odpravi morebitne napake imaš pa že nekaj novega - šlampastega, ampak hitrejšega in boljšega.

Bottom line. Top kompjuterja ni. Je samo eden izmed boljših in to je to.:\ IMHO

Zheegec ::

samu shit no, ne razumem zakaj bi ibl ddr2 pocasnejsi, ko pa ima vecjo frekvenco in vecjo prepustnost.?

DDR2 ima nižjo notranjo frekvenco (DDR2 533 ima 133MHz notranjo frekvenco, DDR1 400 ima 200MHz notranjo frekvenco) ->> DDR2 ima višje timinge, kar je slabše. Poleg tega je DDR2 dražji in se bolj greje. Pa itaq pride DDR2 v poštev samo s Pentium4 procesorjem, od katerega je Athlon64 hitrejši.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

LuiIII ::

No ta mašina je kar v redu. High end pa gotovo ni. Še za mojo 2×2.4@3.4GHz Xeon z 2GB RAM in Quadro grafično tega ne bi mogel reči.
High end je recimo: 2× Opteron 250, 4-12× WD74GB Raptor na ustrezni PCI-X RAID kartici, 4GB RAM, QuadroFX3000 z ustreznima monitorjema...
Aja, za ohišje ti priporočam Coolmasterjev Stacker. Z njim sem močno zadovoljen.

Lui

octane ::

High end?

Želiš high end?

evo..

SGI Octane
v12 grafika
2x600 MHz R14000/2MB cache
2GB RAM
36GB disk
IRIX 6.5 + Alias Maya unlimited

..če maš denar seveda!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: octane ()

Zheegec ::

High end - za single CPU je to gotovo 32-core G5, sledi pa že A64 FX-53 in prihajajoči dual-core K8, seveda zraven spada še Itanium2 1.5GHz 9MB L2, samo problem je, ker G5 in Itanium nista x86 kompatibilna (vsaj ne brez emulacije).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

Jebiveter, ne sitnari, ce nimas pojma. Vsi strokovnjaki in pa tudi predstavniki industrije so ze povedali, da PCI express v praksi pomeni prednost le pri digitalni televiziji. Drugje pa ti se kaka 3 leta sploh ne bos videl izdelka, ki bi to rabil, da bi bil izkoriscen. Eni to vemo. Ti pac ne. Ampak pol ne sitnari.

In glede na nacin kako je vprasal vprasanje in dejstvo da v SLO digitalne televizije se lep cas ne bo, VEM, da se on s tem ne bo ukvarjal.
:\

murmur ::

Sgi Octane?
Ne se hecat. Proti druzinici Opteron+QuadroFX nima za drobtinice od bureka.

octane ::

Ne se hecat

seveda da se hecam8-)

Jebiveter ::

Caligula: Ce ti tko pravis :\

OT: Zelo zanimivo se mi zdi, ko vidim te t.i. "High-end" mashine, ki so spravljene v kaksnih cheap/kicastih/grdih ohisjih. :'( Tukaj sta recimo Apple in SGI dosti pred vsemi.

murmur: probaj najt kaksno primerjavo na netu... v real-life sem enga Octana ze videl, sam me zanimajo stevilke za primerjavo...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Keyser Soze ::

3 leta? Kaj caligula, boš šel v kameno dobo in še enkrat začel evolucijo?:P

To ti pa ne verjamem. Koliko so po količini pretoka podatkov preko vodila napredovale kartice v treh letih? Mi lahko to kdo pove?

P.S.: Aja, sem pozabil, da si član najbolj varčne družine v Slo. Pri tebi bi pa znalo trajat 3 leta, da prideš na PCI-ex.:\ :)

Caligula ::

Keyser, na tvojem mestu se nebi hvalil s tem, da vse preplacas. To ni ravno reprezentativno za zdrav par mozganov.
V praksi velika vecina uporabnikov 2-3 (raje3) leta ne bo pretirano pogresala PCI expressa. Ravno tako kot sedaj se vedno vsi gladko zivimo z ATA prenosi.

In se to, se za graficne, ki bi rable ful RAMa-ze letos bodo kartice z 512 Mb lastnega RAMa zunaj pa se pri kaki igri tipa DOOM 3 se vidi, da je RAM v glavnem nepotreben, ker je dejansko edina opcija, ki ga res veliko rabi, uporaba nekompresiranih struktur (recimo na ultra high quality) za kar so pa na Tomu lepo predstavili, da nima smisla, ker ni opazne razlike v kvaliteti slike. Pri screenshotu se z veliko veliko truda vidi minimalne spremembe pa se te ne v smislu res boljse kakovosti, med igro samo pa jih ne opazi nihce....

Je pa res, da eni nujno rabite stvari v racunalnikih ze zato, da jih imate. Da lahko normalno funkcionirate 0:)

Na PCI express se bo saltalo neopazno, ker je pac novi standard to incez par mesecev bo to pac standard na platah vseh razredov. Nihce tu pa ne bo saltal na to zaradi potrebe. Tako kot bo SATA eventuelno imel vecino, ker pac postaja mainstream ne pa ker bi bil potreben. Bodo pa te tehnologije v par letih pac bolje izkoriscene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Keyser Soze ::

A veš, igrice niso vse kar se uporablja na računalniku.:)

Caligula ::

Vem, samo saj ti nabavljas najdrazje graficne ne jaz. Povej nam ostalim-kje vse pravis, da bo PCI express potem najbolj nujna nadgradnja. Ker igre so skoraj prva stvar. Razen ze omenjene digitalne televizije.

Skratka razsvetli nas. :D

Keyser Soze ::

Heh, če je zate Ti4200 najdražja kartica potem si pa res za luno.

Caligula, spet streljša kozle. A si priložnostni lovec al kaj?:P

Caligula ::

Rekli smo, da nas bos razsvetlil glede PCI expressa oz kje bo najprej nastalo ozko grlo ane?
Cakam. Trenutno bi istrelil le enega kozla :D

PS: 4200 je definitvno lep cas bila najdrazja in najboljsa consumer kartica 0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Jebiveter ::

Hmm... a je PCI-Ex res namenjena samo grefiki in videu? Rahlo dvomim... So tudi druge kartice, ki bi verjetno veliko profitirale z uporabo PCI-Ex (razni disk kontrolerji, zvocne kartice, ipd.). Grafika pa res ni vse...:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Keyser Soze ::

PCIex potegne za sabo še mnogo drugih stvari. Preveč kartic, ki so na PCI vodilu ima že velik bandwidth. Če jih je pa še ene par v računalu si pa sploh omejen, če vse uporabljajo omenjeno vodilo. Pa če vzameš kontrolerje za diske, video kartice, mrežne.

Ampak pri grafiki je pa poleg video obdelave tu še 3D CAD in kar ta potegne za sabo. Tu pa se minute in ne ure štejejo v evrih.

octane ::

Windfucker: sam me zanimajo stevilke za primerjavo...


Link

Octane sicer res ni več to kar je bil v primerjavi z vsemi temi najstniškimi PC-ji, ki se že reklamirajo po Mercatorjih in MTV-ju, zato ma pa SGI zdaj nove workstatione katerih cena je seveda tako visoka da se je o tem nesmiselno pogovarjat na takih forumih, proti katerim izgledajo MTV-jevsko-najstniški AMD/Intel/Linux/XP, ki jih kupujejo Britney Spears fani in ostala raja ne drobtinice od bureka ampak elementarni delci atomskega jedra..

''...in moj Indigo2 iz leta 96 še vedno dorbro služi svojemu namenu in dela in dela in dela..........folk pa menjava mobilne telefone kot gate in si zmišljuje nove ring-melodije..''
A nismo malo pozabili čemu so namenjeni računalniki:

čemu
Link
Link

..pa veselo igranje igric vam želim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: octane ()

Keyser Soze ::

Octane, kot si pozabil. Daj popravi.:P

Drugače pa octane ni več zanimiv. Sedaj ima SGI druge delovne postaje.

Ampak za 30K $ dobim jaz že prekleto dober kompjuter, ki bi kar uspešno konkuriral kakšnemu SGIju.

Zgodovina sprememb…

Jebiveter ::

octane: Zakaj tak odnos?!:\ In ja, narobe si spellal moj nick. Prosim, drugic se bolj potrudi.

Kar se SGIjev tice, bodi brez skrbi da se zavedam da so to top-of-the line mashine. Edini njihov problem je cena, kar pa je tudi razumljivo, saj so namenjeni "industriji" (se pravi podjetjem) in ne domaci zabavi.

Drgace pa, ce mi najdes enga SGI, pod 200k - se priporocam :P
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

octane ::

Zakaj tak odnos


..ah hudiča, danes se človek res več ne sme pohecat - se vsi takoj užalijo8-)

pod 200k


takih je ogromno, z vso pripadajočo opremo, os-om in celo programi - problem pa je v tem da smo na napačnem kontinentu in potem stroški FedEx-a/UPS-a in ostalih dvignejo ceno preko razumnih meja (moj primer)! Poglej forum na www.nekochan.net

Jebiveter ::

Vnesite tukajtakih je ogromno, z vso pripadajočo opremo, os-om in celo programi - problem pa je v tem da smo na napačnem kontinentu in potem stroški FedEx-a/UPS-a in ostalih dvignejo ceno preko razumnih meja


My point exactly. Ce pa ze dobis kaksnega pri nas pa je cena neprimerno previsoka glede na konfiguracijo (recimo kaksni 200MHz Indy-ji:\ ). Kje bi pa lahko dobil enega dual proc Octana pa se mi niti ne sanja.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

murmur ::

jebiveter:

Sicer vse najlepse o Sgi-jih pa vseeno so to danes samo se nostalgicni stroji v primerjavi z 10 let nazaj vsaj kar se tice "desktop" price/performance masin.
Imel sem moznost delat na Octanu in O2 ~96/97' ko so bili PC-ji za 3D prej kalkulatorji kot delovne masine, ampak so jih [ na zalost ] kmalu dohiteli in povozili [se kdo spomni prve 3dlabs Permedie]. Ce se ne motim je danes V12 grafika prirejena Quadro[3/4] kartica od nvidie, R16 pa duplo pocasneksi od Opterona.
Nekaj casa je se veljalo da 2Mil. in vec trianglov Sgi precej bolje prebavi ampak to je zgodovina.

par povezav
spec.org
maya render sample
mentalray
maya

Jebiveter ::

Hmm... zanimivo. V bistvu, mene mnogo bolj fascinira arhitektura in zgradba SGI sistemov. Pac, kaj jim kako rata stalcit v tako in tako ohisje in kako je kaj narejeno. Glede preformans v primerjavi z danasnjimi Opteron/itanium mashinami pa ne bi mogel komentirati, ker jih se nisem videl delovati side-by-side.

Bi pa imel enega Octana ali nekaj podobnega, predvsem kot izziv in izobrazevanje.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

murmur ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC za AUTOCAD in risanje gradbenih načrtov--kaj priporočate

Oddelek: Kaj kupiti
223484 (3011) LuiIII
»

PCIE vs. AGP

Oddelek: Strojna oprema
111328 (1159) Fury
»

AGP ni mrtev :P (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
573921 (2729) TheJack
»

Delovna postaja za CAD aplikacije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506290 (5344) Person
»

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1627483 (5574) CaqKa

Več podobnih tem