» »

noče se bootat...unmountable boot volume

noče se bootat...unmountable boot volume

nikonezna ::

Pozdravljeni.
Včeraj sem delal neki na pcu pa je začelo delat štrk...štrk iz škatle...kot takrat ko se boota, čez nekaj časa pa mi ga je resetiralo pa predno mi je začelo loudat windowse mi pride tisti plavi ekran z napisanom da je prišlo do napake med zadnjim delovanjem in da hoče win preprečit škodo.
pol pa mi napiše unmountable_boot_volume
pol pa tisto da če sem dal kaj novega not naj izklopim in tratata naj koga pokličem...sam jaz nisem nič dajal not
Technycal information
*** STOP 0x000000ED (0x81F0AC08, 0xC0000032, 0x00000000, 0x00000000)

Kaj naj storim????????????????????????????????????????????????????
hvala :)
brez podpisa

nikonezna ::

sem vprašal prijatelja pa je reku da po njegovo če mi je to napisalo bi mogli bit bad sectorji na disku...pa da mi je šel..možno?
brez podpisa

MadMax ::

Možno.
Oziroma kar zelo verjetno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ToniT ::

Ta štrk...štrk skoraj 100% pomeni, da je disk odšel v franže!

ttquatro ::

Zdavo!

Ja imam rešitev zate. Problem je v tem, da imaš pri disku podatkovni kabel 40 pinski, namesto 80 pinskega. Zamenjaj kabel in bo delovalo.

V servisu sem imel tak računalnik, ki je imel zanič disk (1.6Gb) in sem mu dal notr druzga Seagate 60Gb.

problem pa je bil, ker ima 40 pinski kabel en minus, 80 pa ima za vsako žico po eno minus žico v kablu. to si lahko razlagaš tako, da za UATA100 ali UATA133 potrebuješ rumenu kabel in ne sivga.

Več na stani: http://support.microsoft.com/?kbid=297185#appliesto
roka roko umije :)

perci ::

ttquatro: 80 pinski IDE kabel ne obstaja, je pa res, da je 80-žilni - ne verjamem, da je stvar v tem, razen ce bi imel zjeban kabel

Najbolš da spustiš čez diagnostični program tvojega proizvajalca trdega diska.

nikonezna ::

Stvar rešena :)
verjeli ali ne...virus je bil, ki je to delal...parkrat sem naložu windowse pa mi je ševedno štrkalo in se izklapljalo, pa se mi ni hotelo butat...pol pa sem pomislu kaj pa če je to virus, pa sem sprobal mal antivirusou in ko sem šel z avgjem mi ga je našel...in od takrat naprej nič več štrk štrka :)))
brez podpisa

ttquatro ::

Če stvar deluje, super. Ampak pri tistem računalniku sem res na tak način uštimu.

Se pa opravčujem za napako 80 pinski - žilni! Hvala za popravek :D

Zanima pa me ker virus je bil?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nalaganju windowsa!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161633 (1633) LeXani
»

pomoč pri inštalaciji xp-ja :( neznam odpravit napake :(

Oddelek: Operacijski sistemi
5940 (859) Poldy
»

modro okno in reset

Oddelek: Pomoč in nasveti
171257 (1089) frenky2
»

Računalnik noče pridt u windowse xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
431705 (1326) Miccco
»

Ide kabli

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141223 (904) McHusch

Več podobnih tem