» »

WLAN 2 kilometra??

WLAN 2 kilometra??

gonilnik ::

Na ebayu sem naletel na oglas kjer oglašujejo anteno s katero bi se naj dalo povezati 2 compa na daljavi 2 kilometrov(rabiš 2 anteni)
A bo to držalo?
Sam namreč razmišljam da bi si nabavil ti 2 anteni ter se povezal z kolegom ki je doma manj kot 1 kilometer vstran od mene.
Povezavo bi pretežno uporabljala zato da bi lahko igrala šah preko mreže.A bi to šlo??

Pa še LINK do oglasa
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

AndrejS ::

Obstajajo takšne antene, samo problem je, da more bit med antenami vidna linija. Problemi so tudi vremenske narave (sneg, dež , megla) . Če želiš izvedeti kaj več preveri na http://www.wlan-sat.com/ ali home made antenas.

jype ::

Z navadno usmerjeno yagi anteno (ki jo lahko kupis v stacuni) komot neses ene 4-5 km, ce imas reflektor se vec. Jaz sem s tako anteno z reflektorjem imel iz Zaloga na Ljubljanski grad (7700m zracne linije) 1mbps (v resnici je vleklo okoli 60-80KB/s).

Vremenski vplivi so prakticno zanemarljivi, meni ni nikoli crknlo, je pa problem z ovirami. Ce se anteni ne vidita direktno po zracni liniji je zelo verjetno, da ne bo funkcioniralo.

Jebiveter ::

Z dvema parabolicnima antenama (aka. sat. antena) in doma narejeno wifi glavo se da nardit cudeze... sm ze vidu primere
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Spajky ::

nekaj takega je ravno danes med oglasi tle ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

pujsek_ ::

Aja a tole...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pujsek_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžični router

Oddelek: Omrežja in internet
5991 (950) VASkO
»

sredi Ljubljane brez interneta

Oddelek: Omrežja in internet
141828 (1130) slovencl
»

Wireless omrežje!!!

Oddelek: Omrežja in internet
132252 (1894) Spajky
»

Brezžična mreža!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252921 (2195) pujsek_
»

WLAN 4 Home...

Oddelek: Strojna oprema
121067 (843) phoinix

Več podobnih tem