» »

iis in firefox in opera in tezave

iis in firefox in opera in tezave

alum ::

no torej...

instaliral sem internet information service...instalacija je stekla brez tezav, vendar so se le-te pojavile po instalaciji...

stvar je namrec taka, da ker pac nisem microsoft freak, nimam namescenega IE (oz. vsaj GUI in ostale bliznjice sem odstranil)...tako kot privzeti brskalnik uporabljam mozillin firefox...

torej v firefoxu napisem localhost, nakar mi javi opozorilo, da moram vpisati username in pass...v nastavitvah iis imam odkljukano anonymous access, tako da res nevem v cem je problem...poskusil sem tudi v operi, vendar se je pesem ponovila...

aja...iz mojega racunalnika z napisom localhost brez tezav pridem na pozdravno stran iis (torej server dela)...nemorem rect druga kot fucking microsoft ;(

Ce ve kdo kaj je narobe al pa je mel podobne probleme...se priporocam!

LP, wakum

pivmik ::

Če nisi MS freak pol zakaj si si namestil najbolj luknjast http server na internetu?

Toplo priporočam inštalacijo Apache HTTP serverja, malce je nerodno urejat nastavitve v conf datoteki v beležnici, ampak ni taka muka in se splača.
LP, Gregor GRE^

Tody ::

maš tud skupke za internet ala one click and you'r done. Drugače pa je dobro met IE že zaraditega ker drugače windows update ne moreš delat....

alum ::

ja instaliral sem ga prav zaradi nerodnosti pri konfiguraciji...v tem primeru mi je vseeno, ce je luknjast al ne, ker bi ga uporabljal le za testiranje...

ja...mi ni preostalo drugega kot apache...:D

lp, wakum

Lee_Nover ::

in pol je MS kriw, ker ti ne znas delat z IIS ? res tipicno .. krivit ostale za svoje neznanje
ce nardis en virtual dir in samo klikas next in ima IIS proces dostop do tistga folderja vse lepo dela brez cesarkol
ce si pa leet haxor in gres neki prckat o cemr nimas pojma pol pa ni cudn, da ne dela

nared en folder na disku kjer mas svoj page, v iis dodej virtual folder, ki bo kazu na tist folder na disku
ce samo poklikas next pr kreiranju virtual folderja je to to
moznost, da mas restricted folder na disku je tut velka, ker si leet haxor
ce je tko potem dodej v permissions od tega folderja (na disku) userja IUSR_#computername# - #computername# je ime masine
dost je ze samo read permission
ugotavljat kaj si zajebu se pa ne bomo sli ane
pa predn zacnes pizdit si lepo kej preber ne pa takoj pluvat

sicer ti pa se zmer ostane alternativa kaksn Apache .. sam kaj k tm ni click-click ampak je treba spisat access fajle

alum ::

poglej Lee_Nover...oprosti ce sem ti stopil na zulj, te mogoce uzalil oz. karkoli drugega....bodi brez skrbi da to ni bil moj namen...

no...virtual directorij sem ustvaril, prav tako sem dodal userja, ki sem mu dal vsa dovoljenja!! nevem ce si razumel poanto tega kar sem napisal...server deluje, vendar nemorem dostopat do njega...oz. lahko dostopam do njega le s pomocjo IE oz. explorerja, ki pa je itak soroden IEju...user in virtual directorij sta bila ustvarjena...

drugace pa bom raje koncal to debato, ker nocem, da se se ta topic preraste v kreganje glede MSja...osebno nimam cisto nic proti njemu, vendar me pac na trenutke razocara...

je pa zalostno, da vas je tolko taksnih uporabnikov foruma, ki gledate na to, kje se boste lahko hitro spustili v ostro debato in vam kot kaze ni prioriteta pomagati drugim...

no pa ne zameri...

p.s.: apache deluje brez problemov...>:D

lp, wakum

alesrosina ::

hm, nisem cisto preprican da si dal pravilno pravice userja .... samo preverjam (to napako dela vecina folka): Namrec userja moras dodat v Windows Explorerju, torej folderju C:\Inetpub\wwwroot dodas userja IUSR_ime-kiste takole: desni klik na ta folder, izberes properites, gres na zavihek Security, tam kliknes knof add, dodas userja, ko se pojavi v seznamu, mu odkljukas "Read & Execute" in kliknes OK. sedaj bi zadeva morala delat. Tako mam jst narjen, zadeva dela od povsod: Firefox, opera, IE, MacOS, Linux (mozzila in tist k je ze v KDE desktopu).

Drgac pa sorry, ampak dajem cist prou Lee_Noverju - ker ti je cist lepo povedal kaj moras naredit, ti pa krneki.

alum ::

ja no...verjamem, da je cisto prav povedal...ampak odnos je vseeno odnos...

sicer pa...hvala bogu za alternativo...no sej, ce deluje vam, ni vrag da nebi tud meni...ampak kot sem ze rekel zdaj laufa apache in je ok...

vseeno hvala!8-)

lp, wakum


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XAMPP in virtual host

Oddelek: Izdelava spletišč
122132 (1950) Veron
»

Windows server 2003 Standard

Oddelek: Operacijski sistemi
101340 (1172) kockish
»

mysql napaka

Oddelek: Izdelava spletišč
7760 (705) Red_Mamba
»

phpBB forum; a dela na IIS?

Oddelek: Programska oprema
221951 (1680) boych
»

problem z ASP

Oddelek: Izdelava spletišč
5808 (763) AglioAlio

Več podobnih tem