» »

Računalnik crkne ob igranju iger

Računalnik crkne ob igranju iger

misso ::

Sosed ma sledeče problim.

Ko igra igre se mu po 10 sek ugasne računalnik. ko sem resulucijo dal na 800x600 pa je lahko malo več časa igral 5 do 10 min. Zamenjal sem grafično ampak to ni opravilo težave ampak jih je zmajšalo. Od sobote mu je crknilu 3 krat. Kaj bi bilo to narobe.
Jutr bom mu še zamenjal drugi ram in disk.

Ima pa:

AMD 2.8
disk 80g
Asruck plata(model nevem)
napajalnik 350
ati 9200 SE(zamenjal sem jo z gf3 ti200)
256 ramu

arch5 ::

kakšne so pa temperature?

cekr ::

Greje se ti. Poglej kakšno imaš prepustnost zraka zadaj za ventilatorjem od ohišja, mogoče ti to reši problem. Poskusi še z odprto stranico, da bo več zraka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

podtalje ::

Če si zamenjal grafično, potem je 99%, da je kriv napajalnik.

Grafične požrejo ogromno toka in če imaš kakšen 300W noname napajalnik (bog ne daj manj),
potem znajo biti problemi,

misso ::

Stanico ima odprto, temperatura procesorja ima okol 66 stopin pri laufanju prime95. Bom dones pogledu koliko topel zrak piha iz napajalniika.

Drugače imam še cd/w, dvd, 1 80X80 ventilator priklopjen na napajalnik.

arch5 ::

spihaj hladilnik od procesorja, prah je kar lušten izlator

OZZY ::

JAz bi raj pregledal nihanje napetosti na napajalniku pod obremenitvo. Jaz stavim na napajalnik ali pa na plato - poglej, če je kje kak kondenzator napihnjen ali kaj podobnega.
Go with the flow.

misso ::

Uh sej res na nihanje napetosti sem pa čist pozabu. Dones sem zmenjen da bova še malo zamnejala komponente. Zamenjal bom napajalnik pa odklopu bom cd in dvd enoto. Če ne bom pa vse razen procesorja na mojo plato prklopil pa vidu kaj je narobe.

Haby ::

Jst sm mel podobne probleme in smo mislal tudi, da je pregrevanje, napajalnik... cez par dni je pa plata umrla (epoxove gare 8rda3+).
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

kockish ::

meni se isto dogaja, v igrah po par minutah reset, drugace pa dela tedne brez restarta...

2600+
nf7-s
r9600xt

prej sem imel r9000pro, isto. napajalnik je 360W chieftec.

misso ::

Zdele se vrnil.

Probal smo pa sledeče:

matična je ostala ista in procesor drugo sem pa menal

imal pa je še:

ati 9200se
disk 80g
ram noname 256

pol sem pa menal: disk z 5g po parih ponovnih zagonih začel zajebavati, winxp skozi težili da so se ponovno zagnali po hudi napaki.
Zamenjam ram z 256 geil isto nardi.
Pol sem pa še zamenjal samo grafično z gf3 t200 je pa bilo bolše v windows sem lahko pršu z brez napakami.
9200se ima zelo vroč hladilnik(nima ventilatorja) takoj ko pride v windowse. Tudi če jo hladim mi isto nardi.

Po čudežu ko sem vse raskopaval in nazaj dajal mu pa zdele trunutno lepo laufa, bres resetiranja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312073 (11460) k0lar
»

Izklop racunalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
221306 (952) misso
»

zakaj mi vn meče v špilih

Oddelek: Navijanje
421587 (1234) Primoz78
»

katera matična asus

Oddelek: Kaj kupiti
171094 (821) 386man
»

Problem z Radeonom 9500 Pro

Oddelek: Strojna oprema
361380 (893) Sycroft

Več podobnih tem