» »

Prosim pomagajte pri nakupu za 70k

Prosim pomagajte pri nakupu za 70k

The-B ::

Za 70.000sit bi rad dobil plato, procesor in ram in sicer za nadgraditev sistema, ki bi bil uporabljen predvsem za igranje, da bi vsaj za silo delale ta "nove" špile.
Razmišljal sem o plati Epox8rda+ ali Epox8rda3i? katero drugo? DFI?
procesorju Athlon XP 2500+ ali 2600+, mogoče tudi 2800+ sam bi pol moral slabši ram oz plato nabavt, me zanima če se splača?
ram 1x512 ker se očitno dual channel ne splača nabavt vsaj kokr ste pisal po nekaterih postih po forumu? Katere firme ram?
Ta računalnik bi tudi enkrat OCjal, tako da prosm če lohk še to upoštevate zraven, pri plati ne rabim FW in SATA.

Najlepša hvala za odgovore

p.s. prodajam celeron 766, qdi advance 10b, ram 384sdr 133mhz (zamenjam za kakšno izmed zgoraj naštetih komponent)

LP, Blaž

frenk ::

za 15k dobiš canyon-ovo(NF2) matično, 22k pride barton 2500+, 512MB(GEIL) ram-a pa pride 30k...to je taka pocen varianta...a na grafično si kaj računal?

še bolš je pa recimo NF7-s za 20k 2500+ za 22k in še 512MB(GEIL) za cca . 30k...

za 70k boš kaj več težko dobil

glinik ::

Če le imaš možnost, si nabavi vsaj 512 + 256 rama. To ti je minimum za moderne špile. Jaz imam 512 rama, AMD 2400MHz (navitega) in grafično ATI 9800 pro. Pa ne morem igrat vseh špilov (ne tečejo tekoče).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Jebiveter ::

glinik: BS tole glede rama! 512 MB je popolnoma dovolj za cisto vsak spil! Res pa je odvisno katere programe mas zagnane v ozadju in pa koliko je hiter disk.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

glinik ::

Si siguren??? Pozanimaj se malo. Saj igra vse. Samo kako? Če si pedanten, se ti slabo piše z 512 rama. To velja za novejše igre!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Trinitron ::

512 RAM-a da je premal?? Če ti igra šteka pol ni kriv ram, ampak grafična. Ampak ker maš ti dobro grafično bi reku, da je še najbl kriva hitrost RAM-a. Količina je tuki postranskega pomena.

Zgodovina sprememb…

Jebiveter ::

OK, pustimo ob strani Doom3, ker niti ne poznam zahtev. Poglejmo tukaj. Ce vzamemo te specse z rezervo pa recemo, da potrebujes dvojne vrednosti od recomended za tekoce igranje, potem bi z 512 MB res ne smel imet problemov.

Druga stvar tukaj pa je $$$/performance ratio. RAM je drag in vprasanje je ce se za 10fps splaca dat 12k. Poleg tega je fant ze tako ali tako na budgetu...:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

The-B ::

Sepravi če sem prav razumel se mi malo več splača dati za ram, manj za plato? Samo v glavi sem imel tako da bi kupil eno v redu plato pa en vredu procesor zato ker ram tako ali tako bi lahko enkrat drugič več nabavu, če bi ga že primanjkovalo..ker s plato in procesorjem bi se bolj težko tako igral...
Sepravi Epox ne pride v poštev? Rame pa Geil, se najbolj splača?

ombre ::

RAM:
512 MB DDR RAM PC3200 400MHZ, OCZ, OCZ400512PH
Dobavljivost: V 1-2 dneh
Naša cena: 28.714,32 SIT


pROCESOR:
aMD XP 2500+ (1833MHz) Barton BOX/333
Dobavljivost: V 2 tednih
Naša cena: 23.119,20 SIT

PlatA:
GigaByte 7N400L,nForce 2 ULTRA,DDR400,LAN
Dobavljivost: V 1-2 dneh
Naša cena: 19.425,60 SIT



71.259,12 SIT

(NA http://www.izishop.net/)

The-B ::

Ok, procesor bo 2500+, brezveze nabavljat 2800+ ker lohk tko al tko do tiste frekvence navijem in bo skori isto?
Se splača dat tok za te OCZ rame? Al kakšno drugo firmo kupim?
Ta GigaByte 7N400L pa kar lepo zgleda ja za tako ceno, se da na njej normalno OCjat?
Še kakšno drugo plato priporočate?

LP, Blaž

ombre ::

OCZ rami so kvaliteni. Na google sem malo pogledal in jih folk bolj priporoča kot pa GEIL... Se jih da fajno navit... 8-O
kar pa se tiče Gigabyta pa overclockanja pa tko - plata ma nforce2 tko da nej ne bi blo panike. :)) Za ta denar je to dobra ponudba, itaq pa se odločiš sam - glede na priljubljeno firmo itd... :D

kihc ::

Pri temu ramu dejte malo pazit kaj govorite. Že res da je OCZ vredu firma, vendar obstajajo dobri IN malo slabši produkti od iste firme.

Če pogledal na netu za zgoraj omenjenim ramomom vi vidli da ima default timinge CL 2.5-3-3-7 2T. V tem primeru se bolj splača pri mlacomu vzet twisterje z CL2, cena pa je skoraj ista (29k)
x

glinik ::

V PELUGI so Infineon rami za 80 EUR (512). Meni špilajo na 220 FSB. Kaj še hočeš več?

Kdo mi je rekel, da imam počasne rame? Mislim, da z 220 FSB ni počasen ram. OK, ni neki hudi OC je pa čisto OK.

The-B: Tako kot si napisal. Kupi procesor in plato, rame še vedno lahko menjal ali kakorkoli že ...

Moja Abitka (NF7) lepo špila, pa še pretirano draga ni.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

jest10 ::

Za ta denar lahko kupiš sedaj v šparu celo kišto:D

ADF ::

Ja, in ni kar tako. Doom 1 teče čisto gladko.

jest10 ::

No sej drugače je čisto ok. Samo za igre pa res ni niti pod razno:\

The-B ::

No, odločil sem se nekako tako:

EPOX 8RDA3I nForce2 Ultra400 +SB+LAN 17.442 18.360
(ista kot 8rda+ toda brez nekaterih dodatkov ki jih ne rabim FW, SATA..)

ATHLON XP 2600+/512 (1.917GHz) Barton 24.054 25.320

512MB PC3200 DDR TwinMOS 20.634 21.720

LC Power LC6420 420W (1x120mm) silent 8.322 8.760
(sem pogruntav da na zdajšnem 230W najveretneje vse skupi ne bo delovalo :| )
74.160< -5% za got.
70.500


Če se vam zdi da ni v redu konfiguracija oz. če kaj drugega za isto ali podobno ceno bi prosu da poveste?
Hvala

LP, Blaž

glinik ::

Korektno. Če imaš možnost it v Graz, si vso robo kupi v PELUGI. No, ... saj to že ziher sam veš :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram za nforce2 (epox8RDA3+)

Oddelek: Kaj kupiti
191435 (1116) BluPhenix
»

Kupujem računalnik do 200k+ekran

Oddelek: Kaj kupiti
221289 (1022) PrimozR
»

Komentirajte sestavo racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524329 (3388) xabre
»

Nasvet pri nakupu računalnika!

Oddelek: Kaj kupiti
131110 (913) mesoreznica
»

Plata,rami in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583096 (2537) C_maniak

Več podobnih tem