» »

XP inštalacija

XP inštalacija

Yohan del Sud ::

Evo. Pred seboj imam sedaj uradno verzijo WinXP beta prof in serverja. Veze. Torej, na kaj moram pazit pred inštalacijo, kako (ekhm) zaobiti 120 dnevni trial in nemara tudi registracijo. Inštaliran bo na računalnik brez interneta. Kako je z gonilniki? Podporo za dos programe? Špili?

andrej ::

180 dnevni trial ne mores zaobiti. Ma zakaj bi sploh hoto beto uporabljat vec kot 180 dni - to je 6 mesecev. Pred tem bo se koncna zunaj...
ce mas uradno potem tak lahko aktiviras in tu ni problema. registrirat pa ne rabis. Aktivacija in registracija sta dva razlicna postopka. Aktivacija je anonimna in jo moras izvest, registracija pa ni potrebna...
gonilniki so notri za dosti zadev, ce pa je sila pa lahko uporabis w2k gonilnike.
podpora za DOS programe in spile je bistveno boljsa kot v w2k. dela zalo veliko starih iger, in baza se povecuje vsak dan...

Yohan del Sud ::

Hja, toliko vez pa spet nimam, da bi dobil tudi uradno polno verzijo, če me razumeš. Veš potem kaj mi ostane. Tega pa ne bi radi videli, kaj ne. :O

Baje obstaja nek patch za take zadeve. Ma kdo idejo kje bi zadevo našel, predem grem sam iskat.

andrej ::

cakaj malo, a nisi reko da mas uradno? ce mas potem nimas problemov.
ce pa nisam originala pa bos moral cracknit. za beta 2 obstajajo cracki, za najnovejse builde pa ne...

PaJo ::

Hehe... za vse verzije obstajjo cracki kolko jaz vem, vsaj build 2475 je ze skrekan, to pa je kar nova zadeva:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

rece se, naj bi obstajali. za 2475 se nisem vido delujocega cracka... In to ne zadeve, ki bi samo odstranili zaslon, ampak cisto odstranili aktivacijo...

ABX ::

Že ki smo pri winsih.

Na drugih sistemih teh problemov ni.
Imam inštaliran w2k Advance server in kadar igram igre pod dosom se te v primeru če uporabljam Alt-Tab zamrznejo. Oziroma kadar se vrnem nazaj notri mi monitor (oz. lučka monitorja) utripa in ni slike. Kadar se vrnem nazaj v win okolje pa se spet prižge. V bistvu ne smem uporabljat Alt-tab z igricami pod dosom.

Se komu kaj sanja?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

to je problem DOS iger. Stare igre so ble narejete tako, da so ble same. Torej, pod DOS-om je teko samo en program ali igra in nic drugega in tukaj ni blo nobenega prekinjanja toka izvajanja. Alt+tab pa v winsih nekako prekine izvajanje igre...
Nekatere DOS igre ne prenesejo preklaplanja, druge pa ga...

ABX ::

andrej: že že ampak na advance server nobena ne prenaša preklapljana na w2k pa dela vse lepo in prav. Ampak fora je v tem da se monitor ugasne oz. začne utripat lučka to pa ni čisto normalno. Nekako sumim da igra še vedno deluje ampak mi w2kAS nekako ugasne monitor.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

aha, tebi torej normalno dela na w2k pro, v AS pa ne?
Hm, zakaj pa sploh spilas igre na AS, ce smem vprasat? A si probal to na obeh PC-jih, ali na dveh razlicnih?

Yohan del Sud ::

DOS igre na WIN2kAS? :D:D

PONG? >:D
Space invaders nemara?

Minolovec ni zadosti dober?:D

ABX ::

Ma kot sistemc sem si na jobu inštaliral w2AS, pač tako ker nimam kaj delat in za dobro spoznat AS okolje. Igrice pač igram ker nimam kaj bolj pametnega za počet.

100% ni kriv hardware, celo kolega lahko direktno zalaufa igre iz moje mašine in mu dela vse lepo in prav. Jaz pa če zalaufam igre iz njegovega računalnika (w2k) na katerem dela vse odlično se pojavi spet ista napaka pri Alt-Tab. Pač monitor se ugasne.

Sej veš kako je 2/3 na da ti kdo uleti v pisarno pa moreš Alt-Tab-at :) Momico jim :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

si ze probal z drugimi driverji za graficno karto?

ABX ::

Bom probal čeprav:

1) Milsim da ni to krivo

2) Je že sreča da sem dobil driverje za w2 kaj šele da dobim novejše :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

ja kaj pa mas za eno graficno?

ABX ::

Ko je PC od firme ponavadi si vesel da sploh dela :)

Super mega best buy S3 Trio 3D !!! Na AGP


Niso heci.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

ok, za server je ta dovolj, za spile pa definitivno ne...
a si probal s kaksno drugo graficno?

ABX ::

Drugo grafično, kaj da jo spizdim sodelavcu? :)

Zakaj misliš da igram stare igre pod dos-om? :)

Ma sej ni tolko za igre, ampak se da zgodit da en dan kaka firma bo potrebovala kak čuden program v dos okolju pa na AS ne bo delalo.

Recimo: Netvision

Še driverje se mi ne da update-at ker sem len kaj šele fizično menjat kartico :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

krneki0001 ::

Mogoče imata pa prioritete različne s sodelavcem - tebi dodaja programom v ozadju več procesorske moči sodelavcu pa manj in pol se ti igra sesuje in zamrzne okno - meni je podobno delalo pod win2k dokler nisem naštimal zmanjšanje cpu moči v ozadju.
LP
Nebivedu

ABX ::

nebivedu: ni to! Sem se že igral z tem pa skoraj sesul w2kAS, sicer po teškem infarktu se je vrnil na noge :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Windi ::

Če ima kdo mogoče WINXP, mi lahko prosim pošlje
mail, ker bi ga jaz tudi sprobal?

Thanks!!:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98 emulator za stare igre

Oddelek: Igre
142131 (1117) Golf_GTI
»

Trident graficn v win2k (server)

Oddelek: Programska oprema
6744 (680) matic

Windows 2000 Server vs. Windows 2000 Advanced server

Oddelek: Operacijski sistemi
191384 (1095) tejo
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411467 (1070) andrej
»

NT igralna postaja

Oddelek: Igre
101174 (1050) Yohan del Sud

Več podobnih tem