» »

Zamenjava COM portov

Zamenjava COM portov

TBit ::

Pozdravljeni !

Imam naslednji problem: Računalnik ma dva COM porta na matični plošči, poleg tega pa imam še PCI kartico na kateri sta se dodatna dva COM porta. Prva dva (na matični) mi računalnik zazna kot COM1 in COM2, medtem ko ostala dva z COM3 in COM4. Zaradi določenih programov, ki se odzivajo le na COM1 in COM2 porta s standardnima adresama bi želel da je razporeditev obeh portov ravno obratna. To pomeni da so standardne adrese za COM1 port 03F8-03FF in za COM2 pa 02F8-02FF ter se oba porta nahajata na PCI kartici.
Pod windows komandami sem probal ročno nastaviti za posamezni port, ampak se mi potem računalnik ne zažene (windowsi). Poleg tega sem poskušal izključiti oba porta na matični v biosu, vendar jih windowsi še vedno prepoznajo, kot da ne bi bila izključena. Poleg tega za porta ki se nahajata na kartici, ne morem nastaviti IRQ, le za porta na matični. Ali je številka IRQja pomembna za določitev imena porta ?

Ali je sploh zgornji primer izvedljiv, in če je kako ? Kakaršna koli ideja bi bila v pomoč.

BTW... potrebujem le dva porta in sicer tista na PCI kartici. (OS je WIN98)

Upam da sm bil razumljiv, drugače pa kr vpašte ?

thx, T*

ql000 ::

kaj zamenjava v Control panel --> System --> Device manager --> Ports --Y Communication port --> (npr:) COM1 --> Properties --> Port Settings --> Advanced --> COM port number ne dela? oz. si probal tak način zamnejave?

moj predlog: ne se zezat z IRQ, tak enostavno je zaribat zadevo, pa tako zaj*** se spomnit kaj zavraga si spreminjal!!!:D

TBit ::

aha... ja pod Port Settings->Advance sm pa čist spregledu :\. No bom probu če se da še s tistmu kej ustimat. Drgač sm pa probavu pr opciji Resources.

moj predlog: ne se zezat z IRQ, tak enostavno je zaribat zadevo, pa tako zaj*** se spomnit kaj zavraga si spreminjal!!!


Na srečo sm tak da si raj prejt napisem oziroma SS nardim predm kej spreminjam, o čemer nimam velik pojma :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do dveh LPT portov?

Oddelek: Strojna oprema
81050 (968) LoneWolf
»

Kje so COM porti?!?!?!

Oddelek: Strojna oprema
141081 (896) SuperHik
»

Linux RH 7.2 in konfiguriranje PCI modema!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
61161 (1032) pin29
»

Modemi - Windowsi jih ne zaznajo!(podarim DivX Film, RES!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
121793 (1600) miranpozar
»

modem in com

Oddelek: Pomoč in nasveti
71170 (1064) eomer

Več podobnih tem