» »

Modem USR 56kbps v Fedora 2 - kako ga inštalirat.

Modem USR 56kbps v Fedora 2 - kako ga inštalirat.

Keyser Soze ::

KEr se je začela moja trnova pot v linux sagi, bi vas prosil, če mi jo vsaj malo posujete z rožicami.

Imam namreč prvi problem. Kako hudiča usposobit modem. Rabim gonilnike ali ne? How. Jest sm mrzu na tem področju. Na netu sem nekaj zasledil. Ampak nič konkretnega.
OM, F, G!

CCfly ::

Kateri modem točno imaš ? Če je zunanji si že rešen. Če je winmodem in je 3comov lahko kar pozabit na tisto vreščanje pri priklopu na Internet. Pri 3com-u so pač mnenja da je njihov čip nekaj posebnega in ne dajo tehničnih specifikacij.

Keyser Soze ::

Mama mia. Ven se mi ga ne da jemat iz računala. Ker je pod satelitsko in se ga ne vidi ništa. V device managerju ima pa oznako US Robotich 56K Faxmodem Win 1806? Pomoje ima vezo s 3com.

Ne mi rečt, da ne bo folgal z Fedoro??Tud pod razno.

Kateri pa dela, sploh? Ker je ta Linux tak good pa vse dela. Valjda da. Če pa tričetrt stvari sploh not ne moreš vtaknit.:|
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

borchi ::

delajo vsi modemi, ki niso delani izključno za wintendo.
l'jga

Keyser Soze ::

Potem je verjetno delan za Windowse ker mi ga Linuksranje ne prebavi.

Švoh tole. Pa že na samem začetku takšni problemi z kompatibilnostjo. Hvala bogu da vsaj AMDje podpira.:D

Katerega pa bi zmogel ta pingvinček.
OM, F, G!

borchi ::

vsi zunanji serijski in hardverski notranji/usb.
l'jga

CCfly ::

Mislim da bo to winmodem ja.

Delajo vsi hardverski modemi in od winmodemov pa predvsem tisti z Lucentovi čipi. Za ostale obstaja kakšen binarni gonilnik od proizvajalca ampak ne bi govoril o kvaliteti le-teh. 3com izstopa po svoji tenkočutnosti glede prošenj, ki smo mu jih poslali bivši lastniki teh modemov.
Najbolje da najdeš rabljen zunanji modem pa boš imel mir z gonilniki.

PS: ni kriv Linux če nima podpore za strojno opremo ki nosi znak designed for Windows oz. drugače povedano works only in Windows.

CCfly ::

Tukaj lahko še malo pobrskaš: http://www.linmodems.org/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in modem

Oddelek: Operacijski sistemi
171674 (1435) |_CoBrA_|
»

Dobro podprt modem za Mandrake linux

Oddelek: Operacijski sistemi
10937 (797) jaBo
»

56k Voice faxmodem v.90 standard v linux red hat 9

Oddelek: Pomoč in nasveti
101205 (1116) Lee
»

Same težave z linuxom. Pomoč dobrodošla

Oddelek: Operacijski sistemi
191088 (823) Sahel
»

Modem in Red hat 8.0

Oddelek: Operacijski sistemi
8997 (922) root987

Več podobnih tem