» »

A pozna kdo DJ Tiesto?

A pozna kdo DJ Tiesto?

Imagination ::

A kdo lahko reče da pozna DJ Tiesto-a (brez googla)?
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!
  • spremenilo: OwcA ()

Tero ::

Lol kaka tema:D

Zelo znan DJ trance glasbe;)
Meni osebno najboljši in imam zelo rad njegovo muziko.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Imagination ::

Model je najprej igral za novo leto na Manhattan-u, zdej pa že kar na otvoritvi OI! Jst pravm svašta!
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

Sergio ::

Poznam ga le iz enega remixa Kosheen (Hidden Flight).

Zakaj te zanima?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Imagination ::

Sam zanimiv mi je, da človk k ustvarja muzko katero pozna cel svet, špila sam po polnih štadionih, v New Yorku za nov let, zdej na OIjih, ..., v Sloveniji pa me sam čudn gledajo, če ga sam omenim. Vpliv balkan muzke? ... (pa nimam nč proti nobeni muzki?)
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

tec ::

Vsak, ki sledi trance glasbi ze vsaj 6 let, bo potrdil da je tiesto t.i. komerciala in da je trance, ki ga slisite vecina samo neko trapasto razbijanje, ala viva. Samo kdor hodi v kaksne underground klube po evropi, lahko govori o pravem trancu. Jest ze vrsto let spilam trance, pa nisem od njega se nobene dobre plate dobil. Ampak tako se itak zgodi z vsako glasbo, ker se dji ne morjo prezivljat z underground sceno, oz. ratajo pozresni in zacnejo delat trance, ki je vsec vecini, torej viva,mtv in podobna scena. En tak odlicen primerek je tudi oakenfold.
Da pa ne bo kdo uzaljen naj si recimo najde nekje original verzijo madagascar od platipus records, ki je en tak dokaj klasicen trance komad in naj primerja s sedanjimi. Pomoje bo prijetno presenecen
Sicer je pa edini trace, ki se obstaja....goa :-)

kopriwa ::

tr00

Stallone ::

No ja Tiësto je zelo dober DJ, ki pa ima res tudi kak komad bol komercjalen, pomoje zato, ker bi fant rad kaj zaslužil. Ubistvu ma tud dobre komade, sploh na zadnjem CD-ju z imenom Just Be - meni zelo kul. ;)
Power is nothing without control!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stallone ()

Tero ::

Nevem ko nateri slišite da se glasba prodaja za denar (je komercialna) je že avtomatsko slaba?;((
Kaj pa je slabo to da je komercialna?
Meni je Tiesto super Dj in sem prav hepi da "moj vzornik" špila na Olimpijskih igrah
Love comes again je zelo ql song in me čisto tako poživi ko ga čujem;)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

ahac ::

Tole zbijanje na OI je blo res eno sranje. Bolj bedno "muzko" kot tole bi težko najdl.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

bloy-er ::

tr00 tr00

Imagination ::

ahac: bi ti brizgalna brizga bolj ustrezala?

Komerciala = večji skupini ljudi ustreza določen komad? - Zakaj pa človek pije Pago sok in je Bonita bananas? Čista komerciala, fuj to. Hočmo Fructalov sok iz Črne gore, po možnosti sumljive vrste in banane iz Tunguzije, da ne bomo šablonasti.
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

Stallone ::

Heh, na OI je vrtel čist kul musko, sam ni blo primerno ozvočenje za tako musko, premalo naglas, drgač je blo pa kul!
Power is nothing without control!

Jaffa ::

Nagrada best DJ na svetu leta 2002. Drugač mi je zlo všeč njegov stil glasbe... 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Jaffa ::

Drugače pa je vsakemu všeč določen stil glasbe oz. eni, ki so malo bolj "odprti", poslušajo več zvrsti... Ene sicer malo rajše, druge manj. Zlo težko bi bilo zadovoljiti vse. Tako da neglede kakšna glasba bi bil recimo na OI, nekomu ziher ne bi bila všeč... Tako da, kakršnekoli debate o tem kakšna glasba je OK, se mi zdijo brez pomena - stvar okusa pač... 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

laibachnsk ::

Res je čudno da ni bilo Vangelisa,on je njihova glasbena legenda ki ustvarja glasbo posebno za take spektakle.Res čudno, možno je da se upokojil:\ .

Tr0n ::

Seveda poznam Tiesta in ostale DJje iz teh vrst. Tudi blizu moje okolice se zelo redko najde nekdo, ki poslusa ali pozna izvajalce iz elektronskih, trance, techno, d&b, house,... voda.

Vsi neko qurcevo hrvasko in yugo javkanje poslusajo, ki mi ze leze ven iz riti. H8 yugo!

Electronic baby, yeah! :D

tec ::

Stallone:
Vse kar izide na cdju ni trance..razen na kasnih home made cdjih. Vse je to viva style

Tero:
Takoj ko dj zacne vrtet za denar in ne za folk, postane glasba slaba. Pa tudi ce ne spremeni stila prevec. Bistvo je, da se vsi zvoki ponavljajo, ker je tko vsec vecini in se zato dobro prodaja. Dji sploh vec ne ustvarjajo ampak samo kopirajo svoje ali druge komade in jih malo spremenijo.To je glavni razlog, da meni komerciala ne sede.

Imagination:
Tale primerjava ni na mestu in to se dobro zavedas. Glasba je bila vedno najboljsa od najbolj neznanih ustvarjalcev, ki se dejansko matrajo in v vsak komad vlozijo ves svoj trud in tisto malo denarja, ki ga imajo. Pri zivilih pa je to cisto drugace, ker nas ima vecina raje preverjene stvari, se posebej ker je tukaj vkljuceno nase zdravje.

Je pa to vsekakor zalostna zgodba, ki doleti vecino glasbenih zvrsti. Se spomnite punka, ki je dejansko zivel samo zelo kratek cas.

snow ::

Oh.. da bi enkrat slišal Tiesta v živo... bo treba na Nizozemsko a?


Dost hudo mi je bilo poslušat en set od Tiesta, mislim da Cream club @ ibiza.. nekje 2003, ko je zavrtel tako lanicore kot gatex od umeka (meni osebno najbolj fascinantna komada vseh časov).

Drugače je pa DJ Tiesto prvi rolal na dogodku imenovanem In Concert (rolal sam, nizozemska, ena Heineken blabla hala, 7 ur). Da se kupit ta DVD...

Dost kul so mi njegovi komadi, z njegovega zadnjega albuma Just Be mi je dost všeč Adagio for Strings komad, pa Nyana komad.
Pa cel drugi CD iz albuma Nyana..

Mam tud vseh njegovih magik setov/kompilacij...

Rolal je na enem prvih Sensation eventih (na white seveda..), dvakrat bil izbran za naj DJa, rolal na OI.


Komercialen? Ja... ampak vseeno zelo dober in meni všečen.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

DamoskinoS ::

Evoti...lahko ga se bolje spoznas!! ;)

http://dev.modprobe.net/tiesto2004.htm
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

thramos ::

Lanicor in GateX? To pa ni glih trance. A mas kksn link do tega seta?

TranceME ::

Aloo, Tiesto je car8-) . Men je že dolg časa najbolj DJ, poleg Paula Van Dyka, Oakenfolda in Blank&Jones. Odkril sm ga pa ko sm začel to zvrst poslušat, najprej bolj dance, tam so mi bli bolj všeč Sylver, Kosheen, Delerium, Mauro Picotto, Mario Lopez.... Skratka odkril sm ga v setu od nekega Dj Leva Najbrš kdo pozna ta set, FUL DOBR.
Očitn nas je res mal k to zvrst poslušamo, k tud ni pr nas tolk popularen kot recimo techno in house, maybe ščasoma bo.:\

Najbolj komad Love comes again od albuma Just Be
- Trance is a music i love it -

jRk0 ::

Tiesto - Traffic

pa ze pred tem ko je bla na mtv-ju mi je bla vsec...

pa se kaksna huda odnjega...
You fuck up once, you loose two teeth.

K & K ::

Jst se tut strinjam da je Tiesto en boljših trance dj-ev.
Poleg njega pa večinoma poslušam te dj-e (oz. njihove sete s koncertov): Armin van Buuren, Oakenfold, Paul van Dyk, Marcus Shulz, Ferry Corsten.
Na koncu mi pa vedno paše kšn haus ali pa chill.
Pa še dva komada ki sta mi trenutno najbolj všeč: Oceanlab-Satellite (original Above and Beyond) in Paul van Dyk-For an angel.

djalcaeus ::

Strinjam se s tab K & K! Tiësto je en boljših DJ-ov v svetu trance glasbe..morte pa vedt d je razlika med Trance DJ-i in Trance producerji...k med najbolšimi producerji Trancea so pa zihr u špici ABOVE & BEYOND, Armin Van Buuren pa še ene 100+ jih je...
Če hočte poslušat pravo trance glasbo (od chilla, progressiva, dreama,...) si pržgite winamp in u media libraryu poglejte mal pod TRANCE!-sami live seti iz cewga sveta

Užiwite pa ne guvort čez Trance predn ste ga sploh slišal!



TRANCE - IT'S NOT JUST THE MUSIC, IT'S A STATE OF MIND!!

sid_dabster ::

Prosim, objasnite mi nekaj...

Kako je lahko en DJ dober in kako je lahko en drug boljsi od nekega drugega?

Kaksni so kriteriji?

Kaksna je razlika med dobrim praskanjem po gramofonu in slabim (saj je to tisto, kar DJ pocne, razen dela s sequencerjem)?

Kako lahko neki DJ "igra" (ta glagol je zgoraj nekdo od vas uporabil) bolje kot neki drugi?

Jebiga, o stanc glasbi ne vem prav veliko, zato so pri meni mnoga vprasanja v zvezi z njo odprta.
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

tec ::

Gorezh:
Po stilu glasbe ki jo igra, kar je spet odvisno od poslusalca, kaksne mixe dela, kako izbira komade, ali se med sabo ujemajo ali so veliki preskoki. Kako se igra s toni zraven ko spila, kilanje basov recimo, in podobno. Ce zraven vpelje se kaksen box, synth ali kaj podobnega. Predvsem pa je pomembno, da zna prilagodit glasbo vzdusju in ljudem. Meni se ne dopadejo dji, ki imajo nastimane sete in se tega drzijo neglede na vse. Jest nikoli v zivljenju nisem nobenga seta si zmislil, ampak sem zmeri delal po posluhu.

sketch ::

Gorezh, to je približno tako kot da bi poskušal nekomu razložit zakaj je live nastop boljši od CDja - saj slišiš isto skladbo, pa na CDju je itak boljša kvaliteta, ane?

Podobno je pri elektronski glasbi. Težko je razložit nekomu, ki nikoli ni bil na kakšnem takem eventu. Ampak probajmo.

Vsaj zame, ko grem ven na elektroniko, je poanta sprostitev. Ko se giblješ v nekem prostoru skupaj z ostalo maso ljudi, če ni preveč gužve in je klima dobra, si najdeš svoj prostorček in padeš ob glasbi v neke vrste trans. Podobno kot so to naši predniki počeli (in ponekod še danes počnejo) ob ognju in bobnih.

Poleg ambienta je glavni za dobro izkušnjo dober DJ. Dober DJ zna začutiti gibanje oz. voljo publike brez, da bi se z njimi pogovarjal - samo po reakcijah. Vedeti mora, kdaj mora pospešiti tempo, te dvigniti na noge - kdaj pa naredi premor ali pa zapade v aritmično eksperimentiranje in ti da šanso da se sprostiš.
Vse to pa mora početi brez opaznih šivov, z gladkimi prehodi med komadi raznih izvajalcev.

Dober DJ lahko začne z lahkim nu-jazzom ala Air in te v roku parih ur pripelje do hard techna, kateri ti je sicer neposlušljiv. Ob tem pa boš cel čas skakal naokoli in užival.

Zato je tudi razlika med elektroniko in "običajnimi" diskači. Ko grem jaz ven plesat, pričakujem, da bom slišal nekaj novega, da bo izkušnja edinstvena - nočem slišat stare, zlajnane komade. Hočem, da tisto, kar slišim doma, DJ na edinstven način združi, zmelje, preobrazi in sestavi v novo celoto, tirnico za duhovno potovanje v trajanju tistih nekaj ur. To pa je velika razlika od nekega Globala, kjer vsi čakajo svoj najljubši komad, da bodo lahko pokazali plesne gibe, ki so jih prekopirali z MTVja in tako razširili svoj pavji rep pred nasprotnim spolom.

Je tudi razlika med producenti in DJi. To sta dve ločeni funkciji, ki se včasih prekrivata. Producent producira glasbo, jo sestavlja - DJ pa vzame celote in jih zopet preborazi. Dober producent je lahko slab DJ (Kraftwerk, Daftpunk) in obratno.

Dobro DJanje pa definitivno zahteva tisto "nekaj", prepoznavanje občutka v širši masi. Okej, dobro DJanje na štadionih, še posebej pa na OI, je nemogoče - ker ni kontakta. Osebno mislim, da je dobro DJanje možno samo v manjših klubih, recimo do 300 ljudi.

Recimo, ena dobra DJka ki sem jo imel možnost opazovati od blizu je bila Barbara Tucker (pa mogoče Verdun od slovenskega juicyJuice crew-a)... Poleg izjemne dobre tehnične podkovanosti (brezhibni prehodi, izbor, efekti...) ima tudi občutek za publiko. V prve pol ure je na hitro preverila "utrip" publike, nato pa nadaljevala s stilom in tempom na katerega se je publika najbolje odzivala. To naredi dobrega DJja - vsaj po moje.

lp
s.
Adapt and overcome.

TranceME ::

E bravo Sketch, to si res super povedu, vidim da maš že kr pojma o tej glasbi, a tud sam kej ustvarjaš doma.
- Trance is a music i love it -

sketch ::

TranceME mah... sem imel nekoč neke iluzije o tem, da bom DJ... pol sem pa videl, kolk truda to zahteva če hočeš bit dober... in delat stvari napol nima smisla.

Še več pa produkcija... Poznam dva tipa (če komu ime Spectrum kaj pomeni - imel je liveacte v K4 včasih), ki sta 2 leti delala vse vikende ter vsak dan po službi in vsemi drugimi obveznostmi - nonstop sta preživela v studiu in eksperimentirala. Nonstop. Samo zato da bi dobila ven spodobne demote... prišla sta na kompilacijo ali dve in zdaj počasi zaključujeta prvo ploščo in delata končne dogovore z založnikom. Enostavno nimam tok predanosti da bi se popolnoma posvetil temu... me pa stvar še vedno zanima.

lp
s.
Adapt and overcome.

iNooby ::

Če poslušate Tiesta si morte dol potegnit kompilacijo In Search Of Sunrise 6, meni osebno najboljša od 7 ki jih je ustvaril do zdaj..

p.s.
dobre so vse :)

Love Tiesto
Haters gonna hate...

C_maniak ::

sketch, lepo si razložil, ampak na koncu si pa ustrelil enega. Barbara je samo vokalistka. Ponavadi pa nastopa v paru s kakim DJem. Je pa prekleto dobra, hehe. Že itak paše kakeršenkoli črnski ženski glas k house glasbi, ona pa še začini s svojimi žmoht komadi in vmesnimi zgodbicami in izpade kot res dober nastop.

Aja, pa glede gatexa in lanicorja. Res gre za proper techno, ne trance, ampak ravno v tem je tudi čar dobrega DJa (kar testo ni ;). Združevanje različnih stilov glasbe v eno. Je pa res, da ima sploh gatex tako trancy melodijo. Tudi novodobni umek se v setih že kdaj s trance-om spogleduje. Btw, izdan je bil celo tiestov remix komada - tako da nič čudnega, če se je pojavil v setu - čeprav ko poslušam zdaj tole troje zapovrstvjo, se mi zdi, da je tiestov remix gatexa samo zamenjana bas linija (z maaaalo, malo razlike) z lanicorjevo. ;D

Tio2 ::

ce lahko, vodi program na ital. radiu http://www.m2o.it/special/tiesto_reload...
igra ob sobotah od 21 dalje
igra v nedeljah od 14 dalje

na radiu je to frekvenca 95.4 - TS, KP

tsh2 ::

trance in podobno je moja no1 glasba. tole uporabljam: screamer(za snemanje posameznih pesmi)+di.fm (vocal trance in eurodance sta posebej dobra)+shoutcast

zdajle se spomnim dj kewlaid (direkt mp3 download mixov na tej strani), hed kandi. trenutno mi je zelo dober Playboy Mix - Volume 2 :).

Volta ::

Ustvarja kdo od vas tukaj na Slo-techu trance in podobno glasbo? Če je odgovor pritrdilen, bi rad slišal kaj :)

Drugač pa so mi Oakenfold, Paul van Dyk, DJ Tiesto in podobni res dobri ustvarjalci glasbe in DJ-ji in jih z veseljem poslušam. Trance me pomiri, vsaj ta tip tranca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebujem nekaj dobre glasbe :) (POP&DANCE)

Oddelek: Sedem umetnosti
273712 (2743) tt2advanced
»

Koga je navdušil Trance? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
636426 (4443) T-h-o-r
»

Pripravite se na spektakel – v Ljubljano prihaja DJ Tiësto!

Oddelek: Sedem umetnosti
192817 (2185) LuGi
»

Vsi mamo radi Psy in Goa Trance! (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
806591 (5473) snow
»

Spoznavajmo italijanske DJ-je

Oddelek: Sedem umetnosti
315985 (5536) snow

Več podobnih tem