» »

digitalci majhnih mer

digitalci majhnih mer

kiros ::

jaz bi si rad kupil majhnega a dobrega digitalca.

Sam sem razmisljal med Sony DSC T1 in DSC P100. Keteri je boljsi? ALi mi zna kdo priporocat se kaksnega:\ :\

dr.J ::

Revijo Monitor v roke, pa bo.

Namanjši so Pentaxi, serija Optio.

recimo tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Caligula ::

Najvec za svoj denar-za 10 jurjev Benq 1300, za 20 jurjev pa pac maolo vecji benq 2300.

strictom ::

predlagam ti sony cyber shot, 4.1 megapixels
izredno dobbre slike, pa še majhen je
cena: okrog 80.000sit

bozicek ::

Ce zelis zepni digitalc in da je dober, je vsekakor opcija Pentax Optio S4 ali naslednik S4i. Povsod odlicno ocenjena in dobitnika zlatega monitorja.
Sta najmanjsa (velik kot bancna kartica, sirok pa malo manj kot skatlica cigaret), veliko prednastavitev in kar nekaj rocnega nadzora (ISO, ostrina, contrast, osvetlitev...), hitro pripravljen za slikanje (2-3sec ko ga vzes ze slikas), uporabljas ga lako kot diktafon...Samo filmcke lahko snemas pa samo v 320*240, 60sec

Ceprav od StricaTom se tud ne bi branil.
Evo priblizne primerjave:
S4
http://www.dpreview.com/news/0309/03090...
Sony
http://www.dpreview.com/news/0310/03102...

Dr_M ::

odsvetujem kateregakoli poceni sonya, ker majo izredno slabe objektive (premejhne svetlobne vrednosti).
sonya dsc T1 brez problema nadomesti Konica Minolta DiMAGE Xg (sicer ma "samo" 3mpix, ampak neprimerno boljsi objektiv, pa se cenejsi fotic je).
drugac pa so tut canoni Ixus precej menjhni, pa dost uredu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dr.J ::

> Keteri je boljsi?

odvisno kaj nameravaš z njim početi.

Pomembna je optika, ne pa megapiksli. Isto kot če kupuješ zvočnike po številu Wattov - vsak ve, da potem o zvoku pojma nimaš.

Sicer pa kar vprašaj kakega fotografa.

dejomar ::

priporočam ti sony cyber shot dsc-p73 al p93
sam mam p73 in sm ful zadovoln z njim
ni najmanjši gre pa v žep

kiros ::

ixusi so samo reklamirani in niso vredni svoje cene. Pogledal sem vec testov in so imeli poprecne rezultate (to je vsekakor dobro). Pogledal sem tudi teste za T1 in ima odlicne rezultate.

Rabim tak digitalec da bo imel 640x480 posnetke in 30 FPS, mora bit majhen (za v zep) in dober(vreden svoje cene)

Sej meni ni vsec T1 zaradi MP, ampak ker ima vse kar si jas zelim. Zato sprasujem ce obstaja, ce poznate kakega v tem cenovnem razredu, ki bi imel njegove lastnosti.

Dr_M............ kaj pa je narobe z objektivom od T1 ? Sej 3x opticno zoom ni malo za tek digitalec.


se nekaj....

trenutno je najbolj prodajan digitalec Canon S1, ker ima 10x zoom in privlacno obliko???:\ Pa sej ni logike da bo digitalec z 10x opticnim zoomom imel za 120. 000 sit imel lepo sliko, ko uporabljas zoom. Ce hoces imet 10x zoom in lepo sliko moras kupit tiste za 200.000 in vec.
Nekateri digitalci za 300.000sit nimajo taksen zoom.


Sony DSC V1 je digitalec brez napak!!! Zal pa je prevelik za v zep.

Dr_M ::

kiros: glede objektiva sm napisu, da majo izredno slabo svetlobno vrednost. cim je svatloba malenkost slabsa, pozabi na lepe slike.
s tisto za stroski prst veliko leco, res ne mores kej dost nardit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RacMan007 ::

Nisi napisal, kakšne tehnične lastnosti naj bi imel tako majhen fotoaparat kot ga iščeš. Če boš iskal video snemanje 640 x 480 boš moral ali plačati precej več al pa izbrati malo večji fotkič.

Drugače pa še en predlog : nov Benq DC S30. Pri nas so ga ravno dobili, jaz pa sem ga videl že pred nekaj časa - ga je nabavil brat ko ga pri nas še ni bilo.
Je majhen (98x63x40 mm), dokaj zmogljiv - 3,34 MP, kar je za delo kar zadovoljivo (z interpolacijo 5MP), 3xoptični in 4x digitalni (a ta sploh ni važen), ima že vrtljiv displey, ohišje iz aluminija, da ne omenjam, da ima tudi možnost zvočnega zapisa za vsako sliko(lahko sliko opremiš s podatki o njeni vsebini), diktafon, vgrajen radio in MP3 player (dela precej dobro, glede na vgrajen zvočnik).
Ne smemo tudi pozabiti na porabo, podjetje je lani dobilo nagrado za najbolj energijsko prijazne izdelke ->baterija ki zdrži celo večnost kljub svoji majhni teži.
Vsekakor k izbiri pripomore tudi cena - pri nas naj bi bil okoli 52 tisočakov, če pa imaš možnost ga dobit iz Avstrije te pride le 149 evrov. Če to ni dober nakup pol pa tudi nič ne vem.

Konec koncev niti točno ne vemo, kaj bi rad.

nodes ::

Tule se hvalijo, da znajo svetovat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni fotoaparat do max. 50.000sit?

Oddelek: Kaj kupiti
7995 (821) jurcy
»

kaj menite na te 3 dig. fotoaparate... ?

Oddelek: Kaj kupiti
131390 (1194) Caligula
»

Mnenje o foticu - nujno

Oddelek: Kaj kupiti
181335 (1035) frenk
»

digitalni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
172087 (1839) Fizikalko

Več podobnih tem