» »

tezave pri menjavanju procesorja

tezave pri menjavanju procesorja

NoUse4AName ::

Maticna: MSI KT3 Ultra2, RAM 2x256mb 2700. Imel sem procesor XP2100. Kupil sem bartona 3000+ 333, ki je najhitrejsi procesor ki mi ga maticna podpira.
Prvic ko sem dal novega not se racunalnik ni hotel zagnati (lucka na CDromu je gorela, monitor je bil ugasnjen in lucka na njem je utripala). Pol sem se spomnil, da sem pozabil updatat bios, dam star CPU not in zazenem. Z nekaj tezavami je zacel delat (pred pojavo slike v WinXP je zmrznil rac., sem izklopil en ventilator pa je delalo).
Updatam bios in dam spet nov CPU not. Isto ni delalo. Dam nazaj starega not in spet naletim na tezave. Racunalnik se prizge za kaksnih 5s, nakar se sam od sebe ugasne.
Zdaj sem totalno confused. Ma kdo kaj idej kaj bi lahko bilo narobe?

MEDENA ::

"menjavanju" je totalno napačna beseda...si ti "južni brat?"

reče se "menjavi".....res si pameten k izbireš Bartona 3000+....resnično se ti klanjam.....in kaj boš zdaj z njim delal ? mi lahko prosim poveš, resnično me zanima......:\

jado BIOS resetiraj.....in RTFM |O

P.S. drugič pa ne kupuj dragih procov...ker maš dosti poceni 2400+/2500+ pa naviješ....

NoUse4AName ::

Pac nisem velik fan overclockanja. Imam prevec pomembnih stvari na racunalniku za taksno igrackanje

SSH ::

Kaj zaj, ti dela al ne?

NoUse4AName ::

Sem resetiral BIOS in ni delalo na 3000-ki.

MEDENA ::

ja kurba....update-al si BIOS 100% ?

potem resetiraš, da spucaš vse nastavitve in med bootanjem držiš "INSERT"....greš v BIOS in nastaviš ....

Daedalus ::

Računalnik se izklopi ali resetira v nedogled? Venti delajo? Ker če se resetira, je možno, da je napajalnik malo prešvoh... Probaj še brez CD-ROM-a in kartic, ki jih za osnovno delovanje ne rabiš. Že prej si omenil, da je mašina s starim procom začela delovati šele, ko si izklopo en vent... Meni zadeva deluje kot cold boot problem (malo pogoglaj), mogoče je proc zaradi švoh napajalnika malo undervoltan in se ne zažene...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

NoUse4AName ::

Sem updatal in tudi preveril z MSIjevem programom za instalacijo driverjev in mi je rekel da imam najnovejso verzijo BIOSa.

NoUse4AName ::

na starem CPUju se racunalnik izklopi.

Daedalus ::

Probaj še ono varianto z izklapljanjem porabnikov štroma. Izklopi vse, diske, optične pogone in ven pobrati vse kartice razen grafike in vse dodatne vente. Reset biosa in probat zagon. Sam sem mel na svoji stari mašini podoben problem - dodam disk in vse crkne. Po zgoraj opisanem postopku se je računalnik zbudil, pol sem pa priklaplal naprave eno za drugo in je delalo. Pa preveri še rame, če so dobro vstavljeni v reže, kable od napajanja za matično... Možno, da si kaj premaknil pri menjavi CPU-ja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Hammer123 ::

ej jst tud mislm tko kt že enih par drugih tukej, da je vrjetn napajalnik prešvoh.

DjTonic ::

Medena malo pazi na svoj besedni zaklad.

NoUse4AName ::

Sem izkopil vse naprave razen graficne, tanov CPU isto ni delal kot prej. Sem dal starega not pa se je zagnal, potem sem vklopil diske je tudi delal, dal mrezno nazaj not tudi delal. CDroma se nisem.
Torej nov CPU nikakor noce delat. Napajalnik imam 300W, kaj je cas za mocnejsega?

Daedalus ::

Probaj še s CD-ROM-om, pa poročaj. Prej ko greš kupit nov napajalnik, si pa nekje posodi močnejšega in še enkrat testiraj, da boš 100% če je težava v napajalniku...

Pa daj poskusi dobiti nekje drugo plato za testiranje bartona. Je čisto možno, da je proc kaj okvarjen. Al ga pa nesi nazaj, pa ga naj pred tabo testirajo, če dela.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

NoUse4AName ::

Jah nimam kje dobit plate ali napajalnika za sprobat...Grem zdaj se prikljucit CDROM.

NoUse4AName ::

Dela z CDROM-om

Daedalus ::

Če si iz Lj, se lahko do mene oglasiš, pa probama z mojim 400W napajalnikom... Pošlji zs, če te zanima. Lahko pa proc neseš nazaj v trgovino, pa ga naj sprobajo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

NoUse4AName ::

iz MBja sem..

Daedalus ::

Ma probaj se zmenit tam, kjer si kupil proc, da ga testirajo na tvoji plati z drugim napajalcem... Sej verjetno bi se dalo zmenit, da ti ne bi računali. Proc pa morjo stestirat, če ne dela. Itak je v garanciji...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

NoUse4AName ::

Ok hvala za pomoc. Bom nesel kisto tja pa naj oni zrihtajo.

Daedalus ::

Ni za kaj:) Pa daj pol napiši, kaj je blo narobe...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Hux ::

Ni 300W malo premalo za 3Ghz posast? Meni je lih dans crnko enermax 350 W.
Vzemem napajalnik ven odprem in se nic ne pozna in tudi nic ne voha sej je crkno enkrat ponoci. Ga vzemem vun probam vklopit in se ventilator v napajalniku in tisti ventilator ko sem ga gor priklopo lepo zavrtijo. Now what sem ze bil ziher da je napajalnik sel sej ko sem prvo probal startat spet ni blo nic zvoka a glejga ventilator se vrti.
Pol dam nazaj na plato in probam in lucke na plati se vklopijo signalizacijske. Zagorijo 4 rdece in utripajo. Grem gledat v knjigo kaj to pomeni in pise Procesor hin. Ja jebiga zaj smo pa tam ko ti taka pametna tehnologija rece da je procesor kriv.Vzemem vun procesor in ni dobenih znakov poskodbe. In dobi mi ti dans novi XP1800 al nizje se ki. Vec pa negre gor. Glede nato da ko so te 4 lcke utripale in po kakih 20 sekundah je vse spet se izkloplo kot da pocasi moci sfali ze nisem verje da je procesor hin. Neki sint za 8 jurjev 420W sem pac reskiral ker Servis je zadna varianta za kero bi se odloco.

No kaj pa tvoje lucke na plati pravijo?

jest10 ::

Hux:
Od kje imaš ti 3GHz?:\

DjTonic ::

Zgleda, da ga je zmedo Power Rating pri Athlonu 3000+ (2167MHz). Saj to marsikdo zamenjuje vsekakor ni prvi.

Hux ::

Kaj? Intel dobiva moc iz surove Mhz moci medtem ko AMD uspesno uspesnjejse izvaja urni ciklus.
So se drugi faktorji ampak to je najvecji. Ljudje automaticno mislijo da vecja stevilka Mhz pomeni istocasno hitresji procesor in ne upostevajo da je AMD ucinkovitejsi.
Pentium se vedno ima vodilno vlogo zato se govori v Mghz in ker je AMD enako mocen se tudi tu govori o Mgz. Razlozi ti enemu kekecu da je 2000AMd MHz bolse ko 3000Intel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

NoUse4AName ::

cpu pokvarjen...
Ze drugic, ko so me zajebali pri e-misiji...

SSH ::

poznam one ljudi iz e-misije mb, pa dvomim, da bi te zajebo. Poglej ti raje če je Procesor okrušen, al pa če je na spodni strani pri pinih rjav. če ni se lahko zmenima, pa mi pripeljes kisto, pa probama na mojem 400W {noname}, če te zanima mi pošlji zs.

NoUse4AName ::

probano na 420W in ne dela.

Hux ::

pomoje se ti vseeno splaca 420W. 300W se ti mora fajn gret pri tolkih napravah. 420 pa mora se kamot hladni ostat.
Ze moj enermax 350 se je grel pri 12 ventilatorah, 2 diska, 2 cdroma in xp1800. tak da se ga skozi ohisje cuto. Ta za 8 jurjev pa je mrzli trenutno tudi ce ga odzadaj probas.

SSH ::

Če procesor ni ne skurjen {rjav na spodni starni pri pinih, al pa črn/rjav zgoraj pri jedru}, ne okrušen, ti ga bo v e-misija menjal. idi nasledn tedn tja, ko se vrneta iz dopusta, pa mu reči, ker maš garancijo, če pa bota komplicorala, pa mi pošli ZS pa se bom jaz tja spravo pa ga vprašo v čem je problem.



LP, FReAK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Bartona 3000+

Oddelek: Navijanje
402155 (1162) 69charger
»

računalnik se ne prižge

Oddelek: Strojna oprema
412784 (1986) brez-imenko
»

Ob zamenjavi "cpu fan", se pc ne priŽge

Oddelek: Pomoč in nasveti
91631 (1501) nejcek74
»

Problem pri vzpostavitvi delovanja Bartona 3000+ na plošči 8rda+

Oddelek: Pomoč in nasveti
191224 (809) Eleven
»

Help ! Help1 Sami problemi

Oddelek: Navijanje
201197 (1037) Viper Neo

Več podobnih tem