» »

Pomoč pri Dreamwieverju...

Pomoč pri Dreamwieverju...

boych ::

Ukvarjam se z izdelavo intranetne strani, pa me zanima, če se v Dreamwieverju da narediti sledeče:
-na prvi strani mam med drugim link Obvestila in Vnos obvestil
-nek uporabnik klikne gumb Vnos obvestil, ga linka na stran na kateri je textovno polje in gumb Pošlji in Reset.
-kako uredit, da se ta vpisan text, ki ga je vnesel uporabnik zapiše kot .htm in prikaže pod linkom Obvestila.
Kakto to naredit, če se sploh da v Dreamwieverju, ali pa kaj uporabit, da se bo to dalo??

hvala!!
Lp!

Brilko ::

Če te razumem, no serve-side language (php,asp,cgi,perl) no fun.

LapD ::

Če prav razumem dela to po istem principu kot knjiga gostov...php to the rescue:D

boych ::

Ja nekaj podobnega, bi lahko blo kot knjiga gostov!
Se da komu bolj detajlno razložit!!??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boych ()

Brilko ::

Prvo pvej al maš sploh na localhostu (če bi intranet) php inštaliran.

Hypno ::

Stric Google izpljune: (v povezavi s PHP)

tole
Great are mysteries of the mind ...

boych ::

na serverju mam inštalirano:
PHP 4.3.8
MYSQL server 3.23.52
APACHE server v2.4
mam že narejenih par strani in podstrani in vse laufa ok.
rad bi pa naredil, da bi tajnica lahko vnašala vsakodnevne novice in nebi vedno za vsako malenkost laufala do mene....pa vedno me tudi ni na firmi!
Prosim za eno kratko simpl razlago kako to izvesti, bom pa preštudiral tudi link od Hypnota!

Brilko ::

Tule si poglej en primer ko sem ga pisal rped časom in objavil. Vse deluje na tme principu. LP.

Hypno ::

Še malce čtiva, če hočeš avtomatizirat vnos novic kot si napisal.
IMO je za tajnice skoraj bolje imeti database-driven news page kot pa da bo popravljala flat file. ;)

A simple News-Driven Site
Automating news display with PHP scripts
Great are mysteries of the mind ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hypno ()

Brilko ::

Če se no be zmotla ne bo treba porpavljat ;) . Sej anrediš pač tako skripto (tut s txt jem se da) da spreminjaš in brišeš vnose, drugače pa uporabi tukaj ektremno močno bazo (menj dela) pa ne bo več nikol ji treba pote hodit (edin če ne zna tipkat, hec mroa biti). Vglavnem na tak način je to zelo enostavno.

boych, odloči se zdaj a novice ali guestbook

Ka si pa to napisu?

Hypno ::

Brilko, preveč stvari a glava tako mala hehe
Great are mysteries of the mind ...

Brilko ::

Brilko, preveč stvari a glava tako mala hehe

Right. Nevem al tega ne poznaš dovolj, da se norca delaš kaj naj izbere, ker vse temelji na istem principu (sam prilagodit moraš). Če pa se ti nato ne spoznaš kej dost pa ni moj problem.

Če pa zadeve obvlašaš so ble pa tvoje besede popolnoma out in nenamestu. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

boych ::

@brilko
Poskušal sem z tvojo kodo in bi bla kar primerna, sam mi zdaj spet ni jasno tole:

nastavite CHMOD (pravice) vsaj na 666.

kako to nastavit na lokalnem serverju, ki laufa v neki lokalni mreži.
Pa tudi ne kako tvojo kodo prilagoditi, da bo laufala v lokalni mreži.
Prosim ne se mi smejat, ker pač prvič delam s tem.

Brilko ::

Sej če ti vredu vpisuje je CHMOD OK, drugače pa chmod("FILE.TXT", 666);

Kaka je pa razlika če laufa na localu al pa na kakem drugem serverju? Isto je. Dej mal bolj podrobno vprašanje, ne pa kako prilagoditi da dela na lokalni mreži, nevem a maš težave z apachijem in dostopu al kak?

boych ::

Kodo sem skopiral v beležnico jo shranil kot knjiga.php, ustvaril datoteko vpisi.txt in jo shranil v isto mapo kot knjiga.php...

-ko knjiga.php odprem v IE, vpišem text in pritisnem gumb POŠLJI KOMENTAR, mi napiše ''the page cannot be displayed''!
kaj sem naredil narobe oz. kaj sploh nisem naredil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boych ()

Brilko ::

No tisale kode ma napako, oz. koda je rpav, sam vmesnik ni opravu svojega in ni prikazav \ pred " v echotu. Tak da dodaj npr echo "td width=\"20%\"";

Mogl bi delat.

boych ::

ne dela ! todi če pri preizkusu pustim textovna okenca prazna mi napiše, da ne more prikazati strani!!!

Brilko ::

Lahka ti pošlem celo pravilno kodo (ta ma probleme z /), če hočeš dej mail. V action dej namesto tega kar je sedaj prazno ali pa napiši knjiga.php. LP. :D

boych ::

bojan.mesaric@reflex.si

hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
402093 (1297) Yacked2
»

[php] Knjiga gostov

Oddelek: Izdelava spletišč
293073 (2276) darix
»

Pomoč pri varnostni kodi knjige gostov

Oddelek: Izdelava spletišč
131474 (1197) mat3
»

Šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
201843 (1614) root987
»

dreamweaver pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
231781 (1446) Tody

Več podobnih tem