» »

hlajenje diska

hlajenje diska

tec ::

Kako bi se kaj obneslo, ce bi na spodnjo stran diska ene 5-10 cm stran pritrdil en vent od npr. Volcanota? Disk je IBM in se po 5 urah praskanja kar lepo segreje. Bi to kej pripomoglo k daljsi in boljsi uporabnosti diska?

zizi ::

Jst tud razmišljam da bi to naredu (Mam IBM pa se greje ko svina)
Ne vem če bi kaj pripomoglu ampak vsaj bolj hladem bi blo drugim komponentam>:D>:D
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

OZZY ::

Absolutno dej gor en ven. Jest mam enga 8x8 na zgornji strani malo nagnjemga tako da piha čez disk. Ga pa lepo ohladi. Vsaj moj se je prej lepo segreval zdej a je lepo hladen.
Go with the flow.

teac ::

Al pa si narediš hlajenje celotnega sistema, kar je še boljša rešitev (zraven venta na disk seveda).

Dami ::

Kaj pa tisti hladilniki za diske, k ma rebre in 4cm ventilator zravn?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

OZZY ::

Sej obstaja tak, ki ima 6cm vent in prav dobro služi namenu. Se ga pa našraufa na spodnjo stran diska. Tisti z rebgri pa je bolj za scsi in tiste ,ki se ful grejeo. Kok pa stane ne vem, vem pa da stane un z 6cm okoli 3500 sit.
Go with the flow.

Mr.B ::

PS: Ventilator mora pihati na spodnji strani diska , ker je zgornja stran praktično izolerana od spodnje strani. Poglej pokrov pa boš videl.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

3LeR. ::

jst mam ibm 307045 pa se ne greje nič
ohišje nimam baš prevetren
po eni uri polnega delovanja (norton speed disk gor sem mel 30 gb sranja ) se ni segrel za burek
je mal toplejši od okolice sam se skor ne pozna

linker ::

Probaj s kakšnim boljšim 5.25 adapterjem s tremi ventilatorčki.
Link me!

Rott-von-weiler ::

:OSaj pa ko kupiš disk poleg na škatli piše če je potrebno dodatno hlajenje za ibm je tak vsaj piše zato mam jas pod vsakim scsi diskom ventilatorje pa pod navadnim ide tud čisto nič ne škodi samo plac za diske se ti zmanjša tak da meni ze voda v grlo teče mam še plac samo za enga skupaj štiri če pa ne bi imel teh ventilatorčkov pa bi jih lahko osem not stisno pa sn ze študiro o tisti klimi za celoten comp sam ne vem kak je tam kaj z vlaznostjo al vlago
-------------------------------
piši kao što govoriš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obrnjen disk...

Oddelek: Strojna oprema
381655 (1160) Groovy
»

kako najbolje poskrbeti za disk - hardversko

Oddelek: Strojna oprema
101026 (784) Maxtor
»

katero stran diska je boljs hladit?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272066 (1371) upirna
»

Kako utišati disk??

Oddelek: Strojna oprema
141197 (947) Fury
»

hdd

Oddelek: Strojna oprema
151280 (1062) XCT

Več podobnih tem