» »

Amd Athlon XP 2400+ glede navijanja

Amd Athlon XP 2400+ glede navijanja

Alirio ::

Kot ste že v naslovu zasledili mam AMD-jevo 2400+ in me zanima kolk se ga da navit? Na njemu mam pa vent. ki je že privzet pri nakupu boxa drgač pa mam tud vulcanota 9. Kolk kej mislite da se da s kakšnim od teh dveh vetnov proc navit??
Lp.
Matko7
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

Gamez0r ::

umm.. to bi se dal tut na 3200+ najvec z Volcano 9, sam povej keo jedro mas a mas Tbred B al A, ce mas Tbred A je bol shit za navijanje ce je pa B pol nebi smel bit problemov .
Pa tut voltazo je treba mal povecat .
Kero plato mas to mal povej .
Pa Volcano 9 dej gor k se ti bo 100% pregreval z BOX hladilnikom.;)

Alirio ::

Hmm...
Nevem točno al ma jedro Tbred A al B kako to vidim??? Kupu sem ga v Jaetu (www.jae.si). Ubistvu je biu sam en model tko da nevem če znaš pogledat kaj je pol povej. Plato pa mam ASRock K7S8X / K7S8XE.
Že v naprej hvala za pomoč.
lp.
Alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

jest10 ::

Zdej se odloči kero plato imaš, ker to nista isti plati.

Če je k7s8x ti lahko jaz pomagam.( no sej druga je tudi podobna)
Ker proc ali plato imaš pogledaš s programom cpuz

Za navijati pa najprej v BIOSu inštimaj rame na 266MHz.
Nato vklopi overvoltage.
Nato pa veselo dviguj FSB in testiraj. Za previsoke AGP/PCI frekvence se ni treba bati, ker se delitelj spremeni ko PCI pride do 37,5MHz(pri 149MHz FSB)- No sej dosti višje kot to itak ne boš prišeu, ker imaš visok množilnik.
Če imaš pa slučajno odklenjen procesor imaš pa na plati za spreminjati množilnik z jumperji. Znižaj ga in premakni FSB (tudi z jumperjem)na 166MHz(ram na 333) in od tukaj nadaljuj po prejšnjem postopku.

ČIP 008 ::

XP 2400+ je kar soliden procesor vendar ne najboljši navijač. Meni se je dal naviti na 2250Mhz z vulcanotom 7+.

Alirio ::

evo tko je to mamjedro:
-tbread @
-motherboard K7S8X
-Vent. Vulcano 9

Kolk bi se dalo to navit in a se sploh splača?

Lp.
Alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

jest10 ::

Ja splača se vedno ane.
Koliko bi se dalo pa noben ne ve. Probej pa boš videu. Do kakih 2100-2200MHz verjetno več pa bolj odvisno od sreče kako dober procesor imaš. Ker plata dvigne napetost max 5% tako da ravno kaj extremnega ne moreš pričakovati.
Tukaj imaš pa program za spreminjanje timningou rama iz winseu

Alirio ::

Hvala še enkrat ane za pomoč. Se bom potrudil čimbolje opraviti to.
No še enkrat hvala za nasvete.
lp.
Alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

tiborrr ::

Povezi vse L11 mosticke in dobil bos voltazo 1.85V, to bo dovolj in celo prevec za 2100MHz (in morda celo tvoj hladilnik).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Alirio ::

V CPU-Z mi pokaže da mam stepping 1. A se po tem v če je A ali B? A L11 mostičke se da z grafitom al je treba premazat z onim prevodnim lakom pa tiste fore?
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

_Anarhist_ ::

Ce jaz prav zastopim ima amd athlon 2400+ z unim B jedrom zakljenjen mnozilnik! ali mi lahko kdo pove kako ga odkleniti???

destiny ::

Moj ga ma odklenjenga (iz trgovine), pa je tud T-Bred B. Za enkrat mam navitega na 2300 (230*10). Kaj več trenutno ne rabim, se bom pa enkrat še mal poigral, da vidim do kolk pride.
Plata ja Abit NF7-S v2.0, rami so Twinmos Speed Premium UTT

destiny ::

L11 mod je najlažje narest z zelo tanko žičko na pinih procesorja (povežeš 2 pina). Zadosti tanko žičko lahko dobiš v telefonskem kablu. Link za L11 mod mam doma, tako da boš mogel mal pogooglat.

_Anarhist_ ::

Ravno v tem je problem da nikjer na internetu ne najdem te strani kjer bi mi to tocno pokazalo kako narediti zato sprasujem ce slucajno kdo pozna kaksno stran kjer bi bilo to podrobno opisano!!!:\

destiny ::

http://www.logan.eclipse.co.uk/abit_nf7_(s)_v2_0.htm
To deluje na NF7-S, za ostale plate ne vem. Po vsej verjetnosti bi tud mogl.

jest10 ::

To dela povsot.

se bolje je pa tole
Pri novejsih zaklenjenih procesorjih se da spreminjati samo voltazo, pri drugih vse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik z RAID poljem se noče obuditi v življenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
51180 (1114) ibozic
»

KAteri BIOS za Abit NF7-S 2.0

Oddelek: Strojna oprema
5993 (934) BaRtMaN
»

GEIL value pc3200 dc kit overclocking

Oddelek: Navijanje
281799 (1428) MEDENA
»

abit nf7 in L12 mod

Oddelek: Strojna oprema
221707 (1270) MEDENA
»

ABIT NF7-S problemi

Oddelek: Strojna oprema
101166 (1062) Tilen

Več podobnih tem