» »

Nova particija

Nova particija

alum ::

Zdravo!

Na disku imam 3 particije z NTFS datotecnim sistemom. Ker so NTFS particije v Linuxu Read Only, bi rad odstranil eno obstojeco NTFS particijo in jo razdelil na dva dela! Tako bi npr. particijo, ki je velika 24GB razdelil na dve novi particiji, eno vecjo z datotecnim sistemom NTFS in manjso z datotecnim sistemom FAT32, do katere bi imel polni dostop tudi iz Linuxa.

Zanimam me, kako to naredim oz. s kaksnim orodjem? Sicer imam nekaj izkusenj s tem, oz z ustvarjanje novih particij, vendar tukaj nimam zelje tvegat, ker imam na disku dosti podatkov, ki jih potrebujem in si njihove izgube ne morem privoscit:D

Vsak link in nasvet bo dobrodosel!

LP, wakum

Microsoft ::

Ce imas Win2k/XP; V Run... napis diskmgmt.msc > zbrisi particijo > kreiraj novo particijo > ponovi zadnji korak > restart.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ElectricMan ::

pa še to. Linux ne znajo brati particijo sestavljenega iz datotečnega sistema FAT32.

alum ::

tnx JimiBtn!

ElectricMan...si ziher da linuxi ne znajo brat fat32 particij? ker zdaj ze kr nekaj casa zivim v misljenju da to gre...ko sem pred enim letom nalozo moj prvi Linux (Madraxe 9.0) in sem imel v windowsu samo fat32 particije, mislim da je vse delovalo normalno...priznam pa, da nisem ziher, ker je ze dolgo od tega:):D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux][Ubuntu] - namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
101788 (1649) aks_!
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706857 (5318) Mavrik
»

Delanje particij (NTFS)

Oddelek: Operacijski sistemi
151839 (1702) pivmik
»

dualboot - je to mozno

Oddelek: Operacijski sistemi
51171 (1076) jlpktnst
»

NTFS--->FAT32 convert v WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
222282 (1980) Tito

Več podobnih tem