» »

Mravlje v stanovanju....

Mravlje v stanovanju....

BigWhale ::

... se sekirate? Tudi jaz sem SE sekiral... ;>

Anyway... Splaca se probat s cimetom. Mravlje se preko majhnega kupcka cimeta ne bodo spravle.

Tri dni nazaj sva imela doma problem, ker se je hive, ki je zivel pod ploscicami v kopalnici odlocil, da se bo selil in je bila kopalnica polna letecih samcev, ter blazno zmedenih delavk, ki so poskusale utreti pot skozi zgornje okno.

Po nekaj gasilskih poizkusih s tusem so sicer odnehale ampak drugo jutro so skopale nov rov na drugem koncu stene. Hja. Pred tisto luknjo sem nasul cimet (Droga Portoroz) in zdaj jih ze dva dni ni nikjer. Sploh je zanimiva mravlja, ki jo zapres v tak kvadrat iz cimeta in potem ne ve kaj bi naredila in kar bega sem ter tja, cez pa ne gre.


PS: Malo je manjkalo, pa bi prisel do cca 30-50 brezplacnih muholovcev. V spalnici v se je v gubo v zavesi zapredla ena pajkovka in izlegla cca 30-50 jajcec iz katerih je potem prilezlo priblizno toliko mladicev. Na zalost so jo prejsnji teden podurhali ven in se porazgubili po stanovanju oz spalnici. Zdaj, z malo srece jih je nekaj prezivelo ampak kolikor poznam mojo psico, si je privoscila nekaj visoko proteinskih priboljskov... :(

SnakeBite ::

Ti pa maš težave s tem mrčesom. Sej pr ns so tut ene take velke mravle pojedle polovico stiroporja tm k se zvijajo rulete. Najhujš je blo k si zaperu pa odperu rulete in se je tist hudičev stiropor usipal povsot. tko da zdej je še mau na zračenju.
Sam ti tale stvarca s cimetom je pa za probat k men se neda več raztavlat tistih rulet (sej zmer jest vse delam).
Vglavnm se mi zdi da si odpru nova vrata na področju zatiranja mrčesa zdej sam še odpri svojo fermo, pa se ulež za TV in se smej tistim reklamam za Raid.

zile ::

rofl. :D

T0RN4D0 ::

LOL... zdej grem pa s cimetom eno mravlo poiskat... al pa zdle ne, jutri.. mislim dans dopoldne... ehh..

>:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mare_ ::

A si že razmišljal, da bi...nevem no....vsake toliko časa malo pospravil, pomil, posesal pa prah pobrisal po stanovanju? :PPP

username ::

Drugače je pa precej učinkovito sredstvo Neo-pitroid. To je en tak bel prah, ki ga posuješ po tleh in po kotih, kjer so se zaredile mravlje. Ne ubije jih takoj, ampak z zamikom. Ker mravlje tacajo po njem, ga prinesejo v gnezdo in s tem zastrupijo celo gnezdo.

Seveda se mravelj tudi s tem ne znebiš za vekomaj (mogoče jih nekaj preživi, ali pa pridejo nove), ampak vseeno kar dobro deluje.

Kupi se pa v Semenarni, se mi zdi.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Jeebs ::

LOL! :D Jst se jih običajno znebim s tistimi ''pastmi'' k zastrupljeno hrano okol raznosijo. 2 pasti pa je konec.>:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Freelancer ::

Hm ja, tiste pasti so učinkovite (odvisno tud od proizvajalca). "2 pasti pa je konec" bo kar držalo. Je en tak poseben užitek gledat mravlje kako se mastijo s tisto zastrupljeno hrano... si lahko malo pomaneš roke in se zlobno zasmejiš :P :P :P
P4C@3GHz, P4P800, 1GB DDR400, ABIT Ti4200

BigWhale ::

> A si že razmišljal, da bi...nevem no....vsake
> toliko časa malo pospravil, pomil, posesal pa prah
> pobrisal po stanovanju? :PPP

Ti se pri starsis zivis a ne? ;>

Ampak to ni bistvo, bistvo je, da so se mravlje naselile v steno, ne zaradi hrane (ker stene niso ravno polne hrane, prav tako ne kopalnice) ampak zradi tega, ker je precej pripravno zavetisce taka stena.

mare_ ::

>Ti se pri starsis zivis a ne? ;>

Le kako si uganil? ;))

||_^_|| ::

Jst pa vzamem takšne mejhne klešče pa eni na levi strani noge poščipam stran, pol pa ful hitro v krogu hod druge so pa tok zmedene k jo gledajo in tok cajta tm stojijo da umrejo od lakote. >:D

tuki je pa en barbar k jih kr s kladivom na asfaltu tepe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Freelancer ::

Moja preferred metoda je death by napalm :D
P4C@3GHz, P4P800, 1GB DDR400, ABIT Ti4200

Jeebs ::

Ja najboljš da jim v luknje naliješ litro benza, pa prižgeš.:D :\ :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

BigWhale ::

Enim tle pamet ze kr skodi...

;>

Aja, dans so spet poskusale TheEscape.

Studiram o tem, da bi jih pustil. Ker VSE mravle siljo ven...

... to me sicer rahlo navdaja z grozo, kaj se je zgodil, da se selijo? A je tam not zdaj kaj hujsega? :P A je to samo nov hive, ki se je naredil al je to, hmmm kaj pa vem... ... predvidevam, da zadnje...

@ljash ::

Mogoče "že" slutjo ledeno dobo, pa se rajš umikajo....:D

Binji ::

Studiram o tem, da bi jih pustil. Ker VSE mravle siljo ven...

Does "Phase 4" ring a bell?>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

T0RN4D0 ::

Ja BW, mravle se selijo, ziher je kej narobe s stanovanjem... jst bi se takoj izselil, mravlam bi dal pa eno torto za nagrado...

A si kej kadil zadne cajte? >:D


PS: jst sem zadnč eno mravlo z 2k kladvom/macolo po buči kresnu, zdej me lahk pa prepluvate kak nasilnež sem.... :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BigWhale ::

Prejle sem dva scouta 'izselil' ;> Moral bi se najt neko stvar s katero bi lahko odstranil njihovo kislino s katero pot markirajo... potem ne bi znale vec ven... Bi moral spet scoute posiljat. :P

Mravlje so nadvse zanimiva bitja...

Ah, Tornado,... ;)

_marko ::

metanol polij gor - boš dobu ester, potem pa ziher nebodo našle prave pot:O
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Pyr0Beast ::

probaj s sesalcem, sam paz da vrečko ne pregrizejo. Moogoče pa pomaga tut verekina :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jeebs ::

Naliješ jim v luknjo 70% peroksid (H2O2), pol pa še mal tistga prahu, k je v baterijah not nasuješ. :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

BigWhale ::

al pa ce bi kar eno tako blazjo obliko napalma naredil.. a ne? Pa kar not zlilz...

Al pa ce kar bajto podrem..

Smartasses..

;>

SkIDiver ::

Jz bi jih pa pustu notr. Maš vsaj števično družbo, ko se namakaš v banji:D Še kako debato vržete kako pivo nagnete pa ste zmagal, ti in mravle;)

@ljash ::

bolj mravlje.. ;>

Pyr0Beast ::

Tist prah v baterijah je MnO2.
Kr precej kisika bi mel v atanovanju pol. :D

Je bolš dimno bombo narest iz cukra pa solitra, al pa žvepla pa manganovega peroksida.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jeebs ::

Vem tole glede kisika ja. :D Ampak moja verzija je bla, da bi se mravlje skuhale, saj kolikor jaz vem, se ob tej reakciji zaradi tiste snovi v bateriji (ki zelo pospeši že itaq naravno reakcijo) bi sprostila velika količina toplote.:D Kolikor bi pač ostalo od njih pri uporabi 70% H2O2.>:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jeebs ::

No ja, lohk pa seveda tud par litrov peroksida furaš do konca reakcije, pa prižgeš vžigalco.8-)
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

LoneWolf ::

A to so recepti, kako BigWhale-a spravit v situacijo, ki jo je dokumentiral ze Douglas Adams v Stoparskem vodniku? Ce mu prej porinete v roke se loncek petunij...

noraguta ::

psa zamenjaj za Myrmecophaga tridactyla.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BigWhale ::

Petunije se mi smilijo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mravlje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711365 (8969) radmannsdorf
»

Faraonke

Oddelek: Loža
359794 (4598) Compufreek
»

mravlje v hisi

Oddelek: Loža
2110013 (9086) Tear_DR0P
»

Mravlje

Oddelek: Loža
206091 (5643) Matev
»

Kako pregnat mravlje iz hiše??!!!

Oddelek: Loža
1722518 (22254) para-site

Več podobnih tem