» »

električno prevodno lepilo

električno prevodno lepilo

das_frik ::

Ugotovil sem da za mojega durona 1,85V ni zadost in bom probal z modifikacijo plošče. Spajkalniki delajo na temperaturaj okoli 350°C jaz se pa z tem nebi glih špilu. Zato me zanima ce obstaja kako lepilo, da bi žico prilepu na kontakt in, bi bil stik med žico in kontaktom prevoden in dovolj trden
  • spremenil: das_frik ()

Matek ::

Ja, lahko bi probal z unim tekočim železom, ki se po času strdi.0:)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

--Switch-- ::

Pa dobi tak spajkalink ki mu lahko štimaš temperaturo.

SkIDiver ::

Če prov razumem bi ti rad čim hladnejše spajkanje. Za take namene se uporablja kit za hladno varjenje. Dobit ga morš pa v kaki specialni trgovini. Bauhaus al pa kj podobnga.

MTB ::

Se ti ne zdi, da si malce pretiral s temi 350°C. Mislim da gre pod 200°C. Pa saj ne boš grel v nedogled. Prispajkaš in je.

RS

MadMax ::

Kupi si elektricno prevoden lak na osnovi srebra ("silberleitlack" v Conradu). Zagotovi si se zobotrebec in mirno roko->uspeh zagotovljen.
Tekoca kovina je pa na osnovi poliestra, ki je pa zelo NEprevoden....

morphling1 ::

MadMax, ta silberlack mam doma in je za farbat L1 mosticke, ne pa za lepit.
Drugac pa lotanje ni problem, mal pocinis zicko se dotaknes mesta kjer moras prilotat pol pa se z lot spico in mas v 2 sekundah koncano in nic ne mores pregret ce nisi ravno eden od A je to :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MadMax ::

morphling1: res je, ampak lahko z njim pocnes tut kaj drugega: na plosco narises vezje, popravis tipkovnico daljinca, popravis grelec zadnje sipe v avtu (ce to ni dokaz sposobnosti tega laka...)....
Glede spajkanja se pa strinjam: ce nisi A je to, res ni problemov (tudi s cin-pistolo se da, ce nisi ravno zacetnik).

btw: lahko zico v blizini spoja zalepis s sekundnim lepilom, za sam spoj pa uporabis ze omenjen lak.

morphling1 ::

Ok, recimo da bi tko slo, sam vseeno bi jaz raje prilotal.
Aja to sem se zdaj spomnil Arctic silver epoxy je elektricno prevoden , sem preveril,samo je pa drag 16$ in ga moras kupit zunaj.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MadMax ::

Saj jaz bi tut raje lotal (vsekakor hitrejse, lazje in predvsem zanesljivejse), ampak nekateri iscejo alternative...

zizi ::

Če mene vprašaš lotanje rulz!!
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

msmiha ::

Pač zalotaš, kaj je tu težkega. Saj se ti ne bo plata stalila. Pa če ne narediš prav še lahko zmeraj odlotaš.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stuklanje kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5212360 (10642) SaXsIm
»

Lepilo za elektroniko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71343 (1031) shmandi
»

Slab kontakt na RF ojačevalcu

Oddelek: Pomoč in nasveti
494773 (4373) Mitch
»

težave s polnilcem prenosnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91066 (985) VolkD
»

Kako se sploh lota na ploščico?!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112106 (1815) BBB

Več podobnih tem