» »

Težave z instalacijo windowsov

Težave z instalacijo windowsov

Tero ::

Imam en zelo čudn problem. Jaz imam zaj lepo na mojem kompu instalirane windows server 2003 in mi normalno delujejo. Hotel pa sem na novo instalirat windowse. Vstavim lepo cd noter in lepo vse nalaga nakaj cajta, ampak pol ko pride do tam ko moras enter pritisnit in prebrat licence pa naenkrat dobim blue screen;( (irq not less or equal). Najprej sem mislil da je kaj z RAID poljem narobe na katerem imam instalirane windowse, ampak priklopil sem en navadni 10 gb disk in se isto zgodi, ko sem testiral sem probal izklopit vse diske in samo laufat iz cd-ja in tudi dobim blue screen. Rame sem testiral z memtest86 in je vse ok, probal sem tudi druge cd-je, in cd-je za windows xp in windows 2000 in dobim na istem mestu blue screen. Ve kdo kaj bi ti lahko bilo? Sem že čisto obupan, ker če naj bi bila kakšna strojna napaka, kako mi potem normalno delujejo windowsi ki so ze instalirani?? (no recimo da normalno hočem seveda formatirat ker je ze se veliko smetja nabralo, ampak blue screena pa ne dobim).
Aja probal sem še z dvema različnima cd-roma in IDE kable sem probal menjat. Vedno isto. Pa pri instalaciji sem tudi vse nepotrbene pci kartice in drugo ven vzel iz plate.

Nic mi vec ni jasno.

Pozabil sem povedat da ni nič navito
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

Tic ::

IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL je velikokrat povezano z spominom.

Ce imas karkoli navito, odvij, poskusi pa še menjat pomnilnik.


Lp
persona civitas ;>

Daedalus ::

Dobro preveri, če so vse kartice, konektorji, RAM, ipd... dobro vstavljene v reže... Zna bit problem tu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tero ::

Hmja glede na to da sem ze velikokrat rame in drugo priklpljal in odklapljal je to malo možno. Nisem pa mel nobene pci kartice noter samo graficno na agp. Sumim da je kaj narobe z IDE kontrolerjem tam ko imam priklopljen cd-rom (pravzaprav dvd writer NEC), samo mi pa zaj v instaliranih winsih lepo deluje in tudi peče cd-je in dvd-je:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Silvo ::

Imel isti problem.Ena palčka rama,ni hotela sodelovati.LP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moder ekran, ki javi napako - prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
244182 (3062) miranpozar
»

Windows Vista in Blue Screen problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
201773 (1498) Mobidick
»

Zakaj napiše IRQ NOT LESS OR EQUAL?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101509 (1323) Climber
»

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL BSOD

Oddelek: Strojna oprema
111423 (1242) Death Knight
»

BSOD v winsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
8893 (769) knibl

Več podobnih tem