» »

Virtualna predstavitev prostora

Virtualna predstavitev prostora

imott3791 ::

A kdo pozna softver ali pa kako orodje s katerim bi se dalo prostor prikazat v virtualni obliki. Baje gre to z Javo ali nekaj podobnega. Prostor je potrebno pofotografirati nakar se fotke obdela in predela. Vsaj tako mi je laično jasno.

Thx za odgovore.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

pajac ::

Ja mene tudi to zanima!
Sam mislim, da je že blo nekaj povedanega na to temo, nisem pa 100% ziher da je blo na tem forumu!
HA!..Tega pa nima še nihče!! ;p

Vesoljc ::

a si rihtas pisarno? ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

imott3791 ::

Nekaj podobnega sem videl in sicer Janorama ali pa še ena zadeva ko sliko fokusiraš na določen del in se ti tista stvar približuje. A kdo ve za te programčke ali pa java kodo?
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

noraguta ::

Odvisno kaj rabiš , mislim pa da je še vedno najbolj uporabljan in zmogliv Macromedia shockwave. za preprosto scroolanje v krogu in zumiranje gre tudi z flashom.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

imott3791 ::

Jest rabim nekaj simpel in učinkovito, efektivno. Ako bi se želel bavit z Macromedijo bi to že štartal ampak rabm za domačo uporabo to pa naj bo čimbolj enostavno. Se pravi kaka skripta ali kaj podobnega pride v poštev.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

jamiroq ::

ti bi rad nekaj v stilu panoramske slike? nekaj v stilu tega, le da je slikana notranjost nekega prostora?

pviran3 ::

JamiroQ, to je zakon! Kje dobiš tak program?

imott3791 ::

Točno to sem imel v mislih. Kje se da to dobit? A bi se dal še kaj kot je naprimer fokusiranje na določeno točko? Kdo ma skripte? Sej res sej tut to dela.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

Zgodovina sprememb…

jamiroq ::

jaz se trenutno matram s programom MGI Photovista Panorama, ki naj bi znal panoramo izvozit skupaj z java viewerjem v html, vendar nikakor ne najde slike, ko je enkrat vse shranjeno...

v glavnem, za take slike potrebuješ stojalo in digitalni fotoaparat (bi rekel, da se da tudi z navadnim, vendar je več dela); poslikaš ene 14-16 slik, ki se med sabo na robovih pokrivajo in jih s programom zlimaš skupaj (dobiš nekaj takega), nato je treba reč shranit, kjer pa nastanejo problemi... (bom postal kako je s kakšno novejšo verzijo programa)

zraven fotoaparata pa sem dobil tudi program Canon Photostitch, vendar ta zna samo zlimat skupaj slike in se jih ne da izvozit drugam...

imott3791 ::

Keri program je pa dober za slike skupej dajat oz jih STICKAT? A obstaja še katera aplikacija za Panoramsko virtualno galerijo kot una ki si jo navedel?
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

jamiroq ::

evo, sem končno ugotovil kaj je bilo narobe: slika je bila prevelika (~1600px višine), po zmanjšanju na 1000px dela lepo ( klikni za panoramo; velika je ~1.5MB).
drugih programov kot Photovista Panorama in Canon Photostitch pa žal ne poznam...

imott3791 ::

Hvala.
Kero verzijo pa uporabljaš oz. ali se da dobit kopijo programa ker na sajtu je samo za kupit. Canonovega photosticka imam a bolj je problematičen ta Photovista.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

jamiroq ::

pošlji mi mail na jamiroq [at] jefaca [dot] com :)

imott3791 ::

poslano
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

freejack ::

Malce sem si ogledal tisto Bernardin predstavitev,. zgleda da mas sam sliko (zoom, pan, hot spot) ..

Tko, čist izven konteksta, se je kdo kaj pozabaval z vrml? Jst sem neki delal, ampak to že dolgo časa nazaj, tko da ne vem pri čem to trenutno stoji... Je pa fancy dejansko virtualno gledanje določenega prostora, sprehajanja po njem, itd.

Ideja pač. :D

imott3791 ::

Kakšen VRML? Je to program, aplikacija ali programski jezik? Se da kaj od tega videt?
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

Vesoljc ::

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotoaparat za Panoramsko sliko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151209 (1034) swamigi
»

Uspele slike (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
33141477 (16600) Longinus
»

motorola v975 igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
515261 (3871) THX
»

Blackbox for Windows

Oddelek: Operacijski sistemi
51524 (1471) jamiroq
»

Nepotrebna izbira v WinXp

Oddelek: Operacijski sistemi
141038 (833) jamiroq

Več podobnih tem