» »

Blackbox for Windows

Blackbox for Windows

robinzon ::

Slucajno sem naletel na tole stran: http://www.bb4win.org
pa bi prosil ce mi kdo ve kaj vec povedat o tem blackboxu za windowse.
nekaj sem bral, da naj bi bil ful hitrejsi kot razne windows theme...
nisem ga upal namestiti, da si ne bi kaj sfukal winse, zato bi prosil vse ki imajo kaksne izkusnje s tem da kaj vec napisejo.

robinzon ::

zdaj sem pa še to našel

http://www.astonshell.com/

dajte prosim malo povedat kaj o tem. tako za laike.

moj_nick ::

Blackbox je window manager za unix računalnike, še posebej ga uporabljajo v svetu Linuxa, kjer so poleg njega še fluxbox, openbox, fvwm, pekwm...

Njegova prednost je ta, da je eden najhitrejših GUI-jev in zasede najmanj prostora.
110111001001010001010000

robinzon ::

@moj_nick: thnx

zdaj sem ga instaliral in moram reci, da je res fantasticno. pohitritev winsev je zelooo opazna. pa tud sem gledal da zasede samo 5 ramov v zacetnem stanju medtem ko explorer shell kar 16.

zdaj me zanima naslednje:
-kako bi si ta blackbox malo priredil, da bi bile kaksne ikonice na namizju pa to...
-kako se doda kak wallpaper na namizje

mile ::

zdej ves kje je razlika "11 ramov" ;)

jamiroq ::

probaj bbLean, je malo lažji za nastavljanje kot blackbox in ima nekaj dodatnih plug-inov (obvezno pa preberi readme!).
glede "prirejanja": vse (oz večina reči) se nastavlja preko .rc fajlov (menu -> menu.rc, osnovne bb nastavitve -> blackbox.rc, itd.; za plug-ine velja enako: vsak ima svoj .rc fajl); wallpaper si nastaviš tako, da izbereš stil, ki nima gradienta za ozadje ali pa tako, da izbran stil editiraš v notepadu (odstraniš bsetroot ukaz) in si ozadje nastaviš preko display properties; ikon kot takih si na desktop ne moreš postavit, lahko si pa v bbInterface plug-inu narediš gumbe ali pa si jih vržeš v bbShelf plugin (ki pa meni nekako ne dela.. ne vem zakaj.).

glede hitrosti: razlike med windows classic temo in bb4win jaz ne opazim (v hitrosti in odzivnosti), bb4win pa porabi nekaj sekund več, da se prijavi v sistem (po tem, ko kliknem uporabnika v login screenu)...

še nekaj screenshotov mojega desktopa:






Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Ko Slo-tech.ovci svoj wallpaper na ogled postavijo! (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2063868360 (70081) nuclear
»

Priročni programčki za prenosnike

Oddelek: Programska oprema
393977 (2674) CaqKa
»

GUI - alternativa

Oddelek: Operacijski sistemi
201945 (1426) darkolord
»

Virtualna predstavitev prostora

Oddelek: Programska oprema
171578 (1385) Vesoljc
»

Nepotrebna izbira v WinXp

Oddelek: Operacijski sistemi
141038 (833) jamiroq

Več podobnih tem