» »

samsung 21" ? ali se ga splača kupiti

samsung 21" ? ali se ga splača kupiti

Matev ::

monitor samsung 1100p+
(21")
prodajajo za manj kot 100jurjov
??? ali ima kdo kakšne izkušnje s tem monitorjem

jurcy ::

če bi jst mel tolk dnarja potem bi šel na lcd-ja...samo moje mnenje:D

Matev ::

rabim monitor ki ima več možnih ločljivosti - igre

in pa velikost JE pomembna

razmišljam pa tudi o samsungu 19"NF za 60tisočakov

Fizikalko ::

Mam 1100DF - zelo zadovoljen. 1024*768 čez 140Hz, 1280*1024 120Hz...
Slika je OK, mal se je treba zajebavat z nastavitvami. Stane pa okoli 100k (če ga še kje dobiš).

fjodor ::

1100DF ima nekoliko blede barve v primerjavi s trinitronci, geometrija ni 100 %, ni čist flat (nekoliko zaoblejne črte pri zgornjem in spodnjem robu ekrana), nekoliko nejasna (pikčasta) slika na višjih resolucijah od 1280*1024 naprej (verjetno antiglare coating).
Na splošno sem kar zadovoljen s tem monitorjem, gleden na ceno. Idealen za igranje.

[MYTiX] ::

1200NF je dosti boljsi a tudi drazji. Poglej tudi Philipse, meni se bolj dopadejo, lepsa slika.

Matev ::

geometrija niti ni važna (filmi, igre) tudi visoke ločljivosti so popolnoma odveč (max 1280x1024 je čez in čez zadosti

ne bi pa rad šel v neke skrajnosti z ceno ....

nodes ::

zakaj 21" če bi uporabljal samo tako nizko ločljivost

:\

p

je za današnje čase že preveč okrogel.... jaz ne bi

MB...DF...in seveda NF


drugače pa 19" LCD

Matev ::

nizka ločljivost????

koliko pik pa sploh je fizično na enem takem zaslonu?????
mislim da glih tam nekje
a?

Jaffa ::

Pik ? Sej to ni LCD. Pr LCD-ju maš določeno št. pik... Tu to ni tak... Tud sam mam 1100DF... Za tako ceno popolnoma zadovoljen z njim...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Jebiveter ::

In zakaj ne bi CRT ne imel pik? Seveda ima pike. Fora je samo v tem, da te pike ustvarja katoda za zaslonom, ki doloca koliksno je stevilo le-teh.
Stevilo pik na celotnem zaslonu lahko izracunas, ce ves koliksen je razmak med pikami (dot pitch) in velikost ekrana (fizicno, visina, sirina). Tako lahko izracunas tudi koliko pik prikazuje na 1 inch (tipicno 72 ampak pogosto vec).

Resolucija 1280x1024 je idealna in priporocljiva za 17/19" CRTje, pri vecjih bi pri tej resoluciji imel zelo velike elemente oken, ker nekako iznici point velikega zaslona - vec prostora za delo. Verjetno si z to resolucijo mislil za igranje iger, kjer je mogoce cisto v redu (oz. prevec, ce kartica ne zmore), za delo v wisih pa ti res priporocam katero do vecjih resolucij.

PS: Karkoli bos od Samsunga kupoval vedno vzami NF serijo in en DF. DF namrec ni flat cev ampak je flat samo zaslon (fizicno) in elektronika DF niti priblizno ne dosega zmogljivosti NF serije - manjse locljivosti, slabsa geometrija, slabse osvezevanje. Sam imam 700NF modeli, ki sem ga kupil kak mesec preden so jih nehali proizvajat in lahko recem da je proti 7xxDF in 7xxDFX seriji vreden zlata (takrat sem placal 85k).

PS: Zakaj rabis velik monitor ("velikost je pomembna"), ce ne bos uporabljal locljivosti, ki jo zmore? Kot, da bi kupil avtobus in se v njem vozil sam. :\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

Raziel ::

Jaz zdaj s Samsungi nimam izkušen, samo imam pa Iiyamo 22" in sem z njo popolno zadovoljen in glede iger če že imaš takšen monitor potem že poganjaj igre v 1600x1200, seveda ob pravi grafični kartici

Jaffa ::

Jebiveter ? Kaj veš kaj sm napisal ? Pr LCD-ju maš pač omejeno št. pik pač z številom tranzistorjev. Ne ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Jebiveter ::

Jaffa, in od kje tebi, da CRT nima doloceno stevilo pik?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Matev ::

jaffa očitno ne obvlada zadeve

pika ali piksel obstaja tudi v CRT svetu
in res je to da določeni ljudje pretiravajo z ločljivostjo
uporabljajo ločljivost ki močno presega fizično število luknjic v mreži(klasični) ali razmikov med nitkami (trinitron)

sicer pa zdajle ne bi o tehnologiji....

na vprašanje jaffe o tem zakaj bi uporabljal monitor pri nižji ločljivosti... pa tole
jaffa a ti C&C al pa Q ali karkoli igraš vedno v max ločljivosti????? mislim da ne a?

Matev ::

sicer pa to kakšno ločljivost izbrati ni panike

za gledanje filmov in igranje igre pač poganjaš tist kar ti računalnik omogoča - mislim da ne bom imel tako hitrega računala da bom poganjal doom3 v 2048x1536 pik (toliko mi sedaj podpira 17" monitor samsung 757 DFX - sposojeni monitor)

res ne bi o okusih....

gre se zato da sem si želel mnenja o kvaliteti dotičnega gizmota -1100 samsunga....

sam sem se že odločil za 19" samsung NF
ker ima baje lepšo sliko in je nasploh boljši zame glede na moje potrebe

hvala vsem za komentarje

aja še to.... fora velikega monitorja ni v tem da nažgeš ločljivost tok da ne razločiš več črk pod ikonam
fora je sicer v večjem namizju JA in tudi v VEČJEM ZORNEM KOTU - film je pač lepši če ga gledaš na BIG monitorju ane

Jaffa ::

Ok no... Sej ni treba bit nesramen. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: kakšno je razmerje stranic vašega monitorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
678079 (5309) strictom
»

LCD 17 ali 19 COL

Oddelek: Kaj kupiti
362450 (1779) policmitja
»

Kater CRT monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675847 (4755) Tilen
»

Igranje na najvišji ločljivosti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
454408 (3198) Suli
»

Nova anketa!

Oddelek: Novice / Ankete
252584 (2584) ||_^_||

Več podobnih tem