» »

DVD in pekač vsako posebej ali combo enota?

DVD in pekač vsako posebej ali combo enota?

spitavc ::

Zadnje čase sem ogledoval sestavljene računalnike, ker so me zato poprosili znanci, ki so jih kupovali in opazil sem, da je v večini sistemov vseh cenovnih razredov vgrajena samo ena enota, ponavadi combo enota dvd+cdrw.Nekaj časa sem razmišljal o tej tematiki, pa me zanima, ali imate ti dve enoti vsako posebej ali skupaj, če imate skupaj me zanima ali je kompliciran postopek presnemavanja enega avdio cd-ja, ki si ga prej enostavno skopiral.Gre trend v smer ene combo enote, ki bo brala in zapisovala cd in dvd, ali pa je to samo varčevalni ukrep sestavljalcev računalnikov?

boštjan ::

trend gre v smer dvd-pekačev

spitavc ::

No saj to mi je povsem jasno, zanima me ali v kombinaciji dvd enota+dvd pekač vsako posebej ali samo dvd pekač.

boštjan ::

DVD burner bo čisto ok

spitavc ::

Nisi prav zgovoren zato še eno vprašanje; Kako pa narediš 1:1 kopijo določenega cd-ja, ki si ga do sedaj s clonecd?

boštjan ::

s alcoholom120% narediš image cd-ja

SasoS ::

V kateri smeri gre trend...kamor hočeš :D. Jaz osebno vedno rabim vsaj 2 optični enoti - ako bi imel dovolj prostora na IDE kontrolerju bi sigurno dal not vsaj 3. Z eno samo enoto nimam kaj početi, al pa skos žonglirat s cedeji. Druga stvar je izbira - najraje bi imel notri 2 dvd pečici :D. Ampak ker finance tega ne dopuščajo (+ da imaš manj "slabo vest" matrat navadni DVD s čudnimi neberljivimi cd/dvd-ji) imam pač notri dvd in dvd pečko. Kaj si boš pa ti kupil je pa odvisno od tebe. Ako si uporabnik ki plošček zamenja 2x na dan boš verjetno zadovoljen s combo enoto če ne, nabaši notri kar moreš :D

Dr_M ::

ja res rabis vsaj 2 opticna pogona...
jest mam 1x cd pekac pa 1x dvd pekac.
mogoce se jima pridruzi v prihodnosti se en dvd pekac :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SasoS ::

Aja...pozabil sem omenit da so combo enote (in pečke) zaradi zapletenejšega mehanizma malenkost počasnejše. Včasih je bila sicer to ogromna razlika, dandanes pa povprečen uporabnik ne bo opazil. Je pa res, da nekatere dvd pečke berejo CSS DVDje (filmske) prav nesramno počasi (omejitev v firmwaru) in tudi pri pečenih medijih je nekaj razlike, se mi zdi da vsaj tiste starejše moja pečka tudi bere samo 2x.

Dr_M ::

no ja, glede teh omejitev sploh ni problema. itak obstaja neuradna podpora :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

largie ::

pri meni je to šlo v vrstnem redu nabavljanja/menjavanja tako:
  • CD pogon
  • CD pogon + DVD pogon
  • DVD pogon + CD pekač
  • CD pekač + DVD pekač

imam raje 2 optični enoti kot eno, pride včasih prav. direktno CD na CD nisem snemal nikoli, vedno preko slike CD-ja na disku.

Mercier ::

Če nimaš kakšnih prav dobrih razlogov, da bi imel veliko takšnih enot (recimo, si pirat :), imaš dvd pekač za zapeči in predvajati vse tiste okrogle zadeve. Dokler je to bilo nesramno drago se je šparalo, zdaj pa nima smisla. Ko se bo danes kupljeni dvd pekač pokvaril, boš nabavil novega za 13 kSIT, ali pa kakšno novotarijo. Zgonit, pa stran zabrisat.

spitavc ::

No fino. Sem se že ustrašil, da sem zamudil kakšno stopnjo razvoja teh enot.

zlobcek ::

Jap tudi jest ti priporočam dve ločeni enoti.

Sam imam dvd-rom, ki ga uporabljam za vse razen pečenja, cr-rw mam za peko cd-jev in nič druzga, dvd-rw pa za peko dvd-jev:) in nič druzga.

Vsakega se mi zdi škoda za karkol druzga kokr stvari, ki mu je namenjena:D


LP Primoz

JOKER ::

Glede snemanja ni frke. Pri kopiranju CD-ja vstaviš enega notr, ga prebere nato izvrže in te prosi za praznega.
Sam imam ločeni enoti. Sem ob nakupu v trgovini naročil še dodatno montažo CD/DVD roma.
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec za Teac CD pekač ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111433 (1257) N-E-O
»

Kateri DVD-ROM

Oddelek: Kaj kupiti
211997 (1654) pia
»

Upgrade CD rom-DVD combo enote z zamenjavo F/W-ja

Oddelek: Strojna oprema
5945 (878) LexLuthor
»

Problemi z NEC DVD-RW ND-2510A

Oddelek: Strojna oprema
323073 (1625) kurjač
»

Peka DVD-jev z navadnim writerjem?

Oddelek: Programska oprema
251819 (1343) Exilian

Več podobnih tem